Şişli Su Kaçağı Bulma

Şişli Su Kaçağı Bulma

Şişli su kaçağı bulma servisi Filtes Tesisat, su kaçağı bulma konusunda yeterli ekipmana ve deneyimli ekibe sahiptir. Su kaçağı sorunu mekânlarda yaşanabilecek en can sıkıcı sorunlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde teknoloji ile birlikte bu sorunlara da çözüm bulunmaktadır. Üstelik eskiden ciddi bir maliyet ve zaman alan işlemler kısa sürede çözülmektedir. Hiçbir yeri kırmadan sızıntılar tespit edilmekte ve çözüm üretilmektedir.

Bahçe Ortamında Su Kaçağı

Su kaçağı sorunu için çözüm sadece evlerde olmamaktadır. Bahçe sulama işleri sırasında yaşanan kaçaklarda bulunarak gereksiz su israfının önüne geçilmektedir. Son teknoloji aletler ile çözüm kısa sürede bulunmaktadır. Bahçe ve açık arazilerde yaşanan su kaçağı çözümleri de kısa sürede oluşturulmaktadır. Şişli su kaçağı bulma her konuda destek olmaktadır.

Su Kaçağı Yaşanabilecek Yerler

Su sızıntısı mekânlarda atık su yerlerinde veya temiz su alanında olabilmektedir. Uzman ekipler bu konuda kısa sürede tespit yapabilir. Yapılan tespit sonucunda ise noktasal onarım mümkün olmaktadır. Atık su sızıntılarının ivedilikle çözümlenmesi gerekmektedir. Su sızıntılarının büyük bölümü sıcak su tesisatlarından kaynaklanmaktadır. Bunun içinde son teknoloji aletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Ev veya iş yerlerinde olan kaçaklar kısa sürede bulunmaktadır. Su kaçağı bulma bu konuda destek vermektedir.

Su Kaçağının Nedenleri

Su kaçağının çeşitli nedenleri olmaktadır. Tesisat sırasında kullanılan malzemeden kaynaklı nedenler olabilir. Ucuz malzemenin kullanılması sonucunda hasar oluşma ihtimali yükselir. Döşenen boruların kalitesiz olması ya da demir boruların zamanla çürümesi de sızıntılara neden olmaktadır. Tesisat sırasında ustaların yaptığı hatalar işlemler sonucunda sızıntı olmaktadır. Ters ve hatalı bağlanan borularda sızıntı yapabilir. Yüksek basınç nedeniyle borular hasar görebilir. Bu da sızıntıya neden olacaktır. Bina ve malzeme eskidikçe sızıntı riski artmaktadır.

Su kaçağının oluşmasının çeşitli nedenleri olabilmektedir. Boruların zayıf veya hasarlı olması bu durumu yaratabilir. Tesisatın basıncının yükselmesi de su kaçağına sebep olacaktır. Su sızıntısının en temel nedeni eski boruların yarattığı sorun olmaktadır. Mekândaki bir tadilat sırasında ise borulara hasar verilmiş olabilir. Bu da boruların sızıntı yapmasına neden olacaktır. Şişli su kaçağı bulma uzman ekiplere sahiptir.

Tamiri gelecek olan ustaların uygun ekipmanları kullanması gerekmektedir. Uygun ekipmanlar kullanılmazsa bu maliyet olarak kişilere geri dönecektir. Akustik su kaçağı bulma cihazları ile tespit yapmak son derece kolay olacaktır. Su sızıntısı tespiti sırasında hem gerekli donanıma hem de bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Çünkü su sızıntısı, sızıntını olduğu yerden farklı bir noktada olabilir. Bu durumda mekâna hasar vermek söz konusu olabilmektedir. Su duvar içerisinde kendine yol bulabilir.

Su Sızıntıları

Su sızıntıları soğuk, sıcak su boruları, atık boruları, yağmur suyu boruları gibi farklı yerlerde olmaktadır. Tuvaletler, çamaşırhaneler, kuaförler, fabrikalar, mutfak bölümleri gibi yerlerde yaşanabilir. Tesisat borusu veya armatürden kaynaklanabilmektedir. Bakımsız borulardan kaynaklanan bir hasar sigorta tarafından da karşılanmamaktadır. Şişli su kaçağı bulma her türlü ekipmana sahiptir.

Su Kaçağının Türleri Nelerdir?

Su kaçağının farklı nedenleri olabilmektedir. En yaygın karşılaşılan sorunlar ise tuvaletten yaşanan sızdırma sorunun olmaktadır. Rezervuardan veya tuvalet ayağının olduğu yerden su sızıntısı olabilir. Bu kirli su alt kat komşusuna da zarar vermektedir. Bu nedenle komşunuz ile sorun yaşayabilirsiniz. Hem sizin hem de komşunuzun evi zarar görecektir. Şişli su kaçağı bulma sorunu kısa sürede çözmektedir.

Duş kısımlarında ise yanlış yapılan yalıtım, atık boru hatası veya duş başlığının sızdırması sorun olmaktadır. Mutfaklarda ıslak zeminlerdir. Mutfak evyelerinden lavabonun altına su sızabilir. Bulaşık makinesinin hortumu da sızıntıya neden olabilir. Sıcak su ısıtıcısı da sorun teşkil etmektedir. Mekân içerisinde buluna borular çatlayabilir ve yer altına sızma yapar. Kullanılan kalitesiz dolgu malzemesi de su borularına hasar vermektedir.

Su Sızıntılarından Kaynaklanan Hasarlar

Su sızıntısı hem kişinin mekânına hem de komşusuna zarar verebilmektedir. Bu hasar, sızıntının olduğu yere ve sızıntının oranına göre değişmektedir. Yer altında bulunan bir boru sızıntı yaparsa bu temelin hasar görmesi anlamına da gelmektedir. Evin temelinde hasar oluşturacağı için hasarda büyüyecektir. Tavana gelen bir sızıntı ise tavanın çökmesine neden olacaktır. Şişli su kaçağı bulma sorunu hızlı şekilde çözecektir.

Su Kaçaklarının Onarılması

Su sızıntısı olan durumlarda sızıntı tespit ekipmanı ve yıkım malzemesi gerekebilmektedir. İşlem sonrası kırılan yerin eski haline getirilmesi de önemlidir. Su sızıntısına müdahale edilmediği takdirde zarar daha da büyümektedir. Su kaçağının onarılmaması maddi ve manevi sorun yaratabilir. Ustaların yaptığı hatalı işlemler, eskiyen borular zaman içerisinde sorun olabilir. Şebekeden gelen basınçlı suda sorun oluşturabilir ve boru patlaması yaşanabilir.

Bu tarz sorunlar karşısında ise profesyonel ekipler ile çalışmak gerekmektedir. Doğru tespit ve en az hasarla onarım için buna ihtiyaç vardır. Su kaçağı ev dışında pek çok mekânda olabilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapılmadığında sorun daha da büyüyecektir. Su baskını binaya zarar verecektir. Su sızıntıları binaların temeline kadar inebilir. Bu aşamada termal kameralar ile tespit yapılması gerekir.

Uzman ekiplerin ustaları da bu konuda profesyonel olmaktadır. Tıkanıklık görüntüleme cihazları ile anında tespit yapılır. Tıkanıklık bölgesine müdahale edilir. Termal cihazlar yardımı ile tespit yapılır ve gerekli onarım yapılır. Bu işlem sırasında sadece tıkanıklığın olduğu yere müdahale edilmektedir. Şişli su kaçağı bulma uzman ekiplere sahiptir.

Su Kaçağı Belirtileri

Su kaçağı bazen gözle görünür olmayabilir. Bu durumda bazı kontrol noktaları bulunmaktadır. Bu kontrolleri yaparak su kaçağın tespit edebilirsiniz. Bu belirtililerden bazıları şunlardır;

  • Duvarlarda su sızıntısı veya lekesinin olması
  • Duvarlarda boyalı kısımların dökülmesi veya kabarması
  • Seramik aralarından veya fayans altlarından su sızıntısı olması
  • Islak zeminlerde nemlenme
  • Sular kapalıyken bile sayacın dönmesi
  • Mekân içerisinde kötü koku oluşması
  • Sızıntı olan yerlerde küflenme olması
  • Su faturalarının normalden yüksek gelmesi
  • Borularda terleme gözlenmesi

Su tesisatında meydana gelen hasarların kırmadan yapılması gerekmektedir. Usta ekipler sızıntının olduğu bölgeyi tespit ederler. Sıcak su sızıntıları ise termal kameralar ile tespit edilir. Sadece sızıntının olduğu kaynağa odaklanılır. Daha sonra bu bölgede bir fayans varsa bu vakum ile çıkarılır. Bu bölgenin onarımı yapılır. Daha sonra sadece o bölgeye onarım yapılır. Böylece hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edilmiş olunur.

Su Sızıntısı Garantili Onarım

Su kaçaklarını tamir eden profesyonel ekipler yaptıkları işlere garanti vermektedirler. Yapılan işlemle ilgili bir sorun ile karşılaşıldığında ekipler herhangi bir ücret almadan tekrar onarım için gelirler. Gerekli tadilat işlemeleri uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. Bu işlemler için gerekli donanıma sahip olmak önemlidir.

Pis su kaçakları en büyük sorun olmaktadır. Pis sular hem kötü koku yayacak hem de sağlığınızı tehdit edecektir. Gider borularının içindeki sular eve yayılarak mikroplu bir ortam oluşturacaktır. Ayrıca mutfakta böyle bir durum yaşandığında dolapların içine de sızıntı olabilmektedir. Bu durumda su kaçağının bulunarak sorunun çözülmesi gerekmektedir. Pis su kaçağı olduğunda alt komşuya da yansıması olabilir.

Komşunun tavanında sarı lekeler ve boyada kabarmalar olacaktır. Bu durum komşunun ve kendi evinizin maliyeti olarak görülebilir. Bu durumda komşunuz ile ilişkileriniz bozulabilir. Ayrıca bu süreç hukuki bir sürece kadarda gidebilir. Profesyonel bir firma ile bu sorunun hızlı bir şekilde çözmek mümkün olmaktadır. Ustalara ödenen para her tarafın kırılma maliyeti düşünüldüğünde oldukça düşük olacaktır. Şişli su kaçağı bulma firması olarak yaptığımız işlere garanti vermekteyiz.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim