Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon ev ve işyerlerinde kullanılan atık suyun şehir pis su şebeke hattına bağlantısını oluşturan yapıdır. Kanalizasyon borusu tuvalet, banyo ve mutfak gibi hatların giderlerinin tahliyesini üstlenmektedir.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma işleminde öncelikle tıkalı bölgenin başlangıç be bitiş noktasını belirlenmelidir. Örnek olarak; 3 katlı bir binanın kanalizasyon tıkanıklığı ele alalım. Kanalizasyon tıkanıklığı sonucu su sadece 1. Kattan çıkıyor ve diğer dairelerde sorun yoksa kanalizasyon tıkanıklık açma işlemi 1. Kattan başlanmalıdır. Bazen bu tıkanıklık sorunu birkaç metre mesafe arasında veya bina rögarına kadar olmaktadır.

Tıkanıklık açma robotlarımız sayesinde ev ya da binanızın hangi bölgesi olursa olsun fark etmeden kanalizasyon borusu tıkanıklığı sorunlarınızı çözüme kavuşturuyoruz.

KANALİZASYON BORUSU NEDEN TIKANIR?
Kanalizasyon borusu tıkanıklığını kısaca iki şekilde ele alalım.

1.Yapısal bozukluk yüzünden tıkanmalar
2.Kullanım kaynaklı tıkanmalar

Öncelikle yapısal bozukluğu ele alalım. Bina temel atma işlemleri yapılırken daha temel betonu dökülmeden kanalizasyona giden pis su gider borusu döşenmektedir. Bu işlemde en önemli husus borunun üstüne temel betonu döküleceği için boru altlı üstlü ve sağlı sollu sabitlenmelidir. Aksi takdirde herhangi bir darbeye maruz kalması sonucu boru ek yerinden çıkabilir, aşağı doğru bel verebilir (eğilebilir). Bu durum ise çökme ve meyilsizlik durumunu ortaya çıkarır.

Bazen ilk yapım aşamasında sağlam yapılan kanalizasyon boruları binanın statik yapısından ötürüde sorun gösterebilir. Bu statik yapı bozukluğuna depremler ve binanın oturmasını örnek gösterebiliriz. Ancak yapım aşamasında temel demirlerine doğru şekilde sabitlenen borularda kolayca sorun olmaz

Kullanım kaynaklı oluşan kanalizasyon tıkanıklığını sorunlarına gelelim.
Mutfak bölümü: Mutfak kısımlarından lavaboya akıtılan yağlı bulaşık dipleri, meyve sapları, kürdanlar, çay dipleri bu duruma sebebiyet verebilir.

Banyo ve tuvalet bölümü: Firmamız tıkanıklık açma işlemlerinde rastladığı yabancı maddelerden bazıları şunlardır; özelikle temizlik sonrası pis su tuvalete dökülürken içinde unutulan bezler sebebiyet vermektedir. Yine buna örnek olarak bulaşık teli, alçı yada boya kazımak için kullanılan jiletler, saç telleri, her ne kadar zamanla erise bile tuvalet içine kaçırılan kalıp sabunlar, şampuan kapakları, temizlik eldivenleri ve daha nicesini sizlere örnek verebiliriz.

KANALİZASYON GİDERLERİNE RUTİN OLARAK BAKIM YAPILIR MI?
Ev ve işyerlerinde bulunan bütün atık su giderlerine olası bir tıkanıklığa meydana gelmesi açısından kanal yıkama işlemi yapılabilir. Yapılacak yıkama işlemi sonunda atık su borularınızın için sıfırdan yapılmış gibi tertemiz olur. Özellikle günümüzde restoran ve yemek üretimi yapan firmalar bu işlemi rutin halde yaptırırlar.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim