Süzgeçten Gelen Kötü Koku Tespiti

Süzgeçten Gelen Kötü Koku Tespiti

Süzgeçler evlerimizde banyo, balkon bölümlerinde yer almaktadır. Nadirde olsa ev sahipleri tuvalet ve mutfaklarına da süzgeç yaptırırlar. Süzgeçten gelen kötü koku tespitini nasıl yaptığımıza gelecek olursak; bu işlemi kötü koku tespiti yapan cihazlarımız sayesinde gerçekleştiririz. Süzgecinizin gider deliğinden gönderdiğimiz kameramız hem süzgecinizin içyapısını hem de süzgecin bağlantılı olduğu pis su gider pimaşının iç durumu hakkında bizlere bilgi aktarır.

Önemli:
Kullanılmayan süzgeçlerin içinde su tamamen biter. Mutlaka süzgeçlerinizin içinde su bırakmalısınız. Bu durum süzgeçten kötü koku geliyor sorununa çözüm olabilmektedir.

Süzgeçten gelen kötü koku tespitinde ele alınacak başka bir hususta şudur. Bildiğiniz üzere süzgeçler pis su gider tahliyesi görevini üstlenirler. Yapılara süzgeç koyulma işlemi yapılırken süzgecin pis su gider bağlantısına dikkat edilmelidir. Süzgeç ile pis su gider pimaşına bağlantısını yapacak olan, daha çok gırtlak borusu olarak tabir edilen süzgeç hortumu gerek süzgece gerekse pis su gider borusuna dikkatlice geçirilmelidir. Kenar kısımlarından su kaçırmamalıdır. Süzgeç yamuk duracak şekilde zemine oturtulmamalıdır. Koyulan süzgeçler terazi yardımı ile düzgünce koyulmalıdır.

Süzgeçten gelen kötü koku nedeniyle süzgeç içine ev sahiplerinin soktuğu çubuk vb. materyaller bazen süzgeç içinde kırılarak tıkanmalara sebebiyet verir. Süzgecin pis su gider borusuna bağlantı ekipmanı olan süzgeç hortumu her ne kadar esnek olsa da delinmeye müsait yapıdadırlar.

Süzgeç etrafının kapatılması için yapılan harç ya da benzeri maddeler beton sağlamlaştırıcı kimyasal madde ile kuvvetlendirilmesi daha iyi bir işçiliği ortaya koyacağı gibi süzgecin ömrünün uzun olması açısından da faydalıdır. Ayrıca ilgili bölüme süzgeç koyulacağı zaman zeminin akıntı yönü belirlenmeli ve süzgeç o bölgeye koyulmalıdır. Akıntı yönü uygunsuz bölgede ise mal sahipleri bu konuda uyarılmalıdır. Bazen fayans ya da inşaatın yapım aşamasında verilen meyil yönü yanlış olur.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim