Banyo Lavabosundan Gelen Kötü Koku Tespiti

Banyo Lavabosundan Gelen Kötü Koku Tespiti

Lavabodan gelen kötü kokuyu çoğu zaman elimizi yüzümü yıkadığımız zaman fark etsek bile, daha aşırı durumlarda bu kötü koku evin içine kadar yayılmaktadır. Peki nedir banyo lavabosundan gelen kötü kokunun sebebi inceleyelim.
Banyo lavabolarının kötü kokuya maruz kalmasının başlıca üç nedeni vardır.

Bunlardan ilki temizlik sonrası kalan pis suyun banyo lavabosuna dökülmesidir. Hanımlar ev temizliği sonrası temizlik kovasında kalan pis suyu lavaboya dökmektedirler. Ev ortamının pisliğini taşıyan atık su banyo lavabosundan gelen kötü kokuya sebebiyet verir.

Çoğu banyolarda tuvalet mevcuttur. Banyo içinde bulunan tuvalet, lavabo, küvet giderleri birleşerek ortak yere dökülmektedir. Lavabo gider borunuzun içi temiz olsa bile diğer gider borularının iç kısmında biriken pislikten dolayı lavabodan kötü koku gelebilir. Temizlik sonrası geriye kalan su olası bir tıkanıklık durumuna sebebiyet vermemek için bez veya kaba materyaller olup olmadığı kontrol edilerek tuvalet giderine dökülürse daha doğru olacaktır.
Lavabodan gelen kötü koku için lavabo açıcı kullanılması doğrumudur?

Web sitemizde birçok bölümde belirttiğimiz gibi lavabo açlar gerek sağlık gerekse gider borularınızın yapısına zarar verecek mahiyettedirler. Daha doğal yöntemler olan karbonat, sirke ve tuz yöntemini denemenizi tavsiye ediyoruz. Unutmayalım ki evlerimizde meydana gelen sorunlardan baş mimarlardan bir tanesi de bizleriz. Gerek kendimiz gerekse çocuklarımız ev ortamını nasıl kullanacağımız hususunda bilinçli olursak ufak tefek sorunlar daha çok büyümez.
İkinci olarak ise, lavaboya atılan ya da istemsizce kaçırılan saç kılları ve erkeklerin traş sonrası sakal kıllarıdır. Özellikle lavabonun alt kısmında bulunan lavabo sifonunun iç kısmında birikme yapan saç ve sakal kılları pislikleri tutarak kötü kokuya sebebiyet verebilmektedir.

Üçüncü olarak ise, ikinci madde belirtilen lavabo sifonunun yanı sıra banyo lavabosunun bağlantılı olduğu pis su pimaş borularından gelen kötü koku yer almaktadır. İlave olarak banyo lavabosunda kesilen tırnaklar gider borusunun içinde oluşturduğu daralma sebebi ile kötü kokuya sebebiyet verir.

Lavabo sifonunuzu yeni değiştirdiğiniz halde kötü koku gelmeye devam ediyor ise kötü koku tespiti hizmeti almanız tavsiye etmekteyiz. Kameralı kötü koku tespiti gereksiz tadilat masraflarının önüne geçerek sizlere kesin çözümler sunar.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim