Küvetten Gelen Kötü Koku Tespiti

Küvetten Gelen Kötü Koku Tespiti

Küvetden gelen kötü kokunun birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden bir tanesi küvet içine atılan kılların boru içinde oluşturduğu daralmadır. Duş alırken saçın dökülmesi veya bilinçli olarak atığımız saç ve tüyler küvetin bağlı olduğu pis su gider hattında daralmalara sebebiyet vererek içinde pislik birikmesine neden olur.

Ayrıca bazı insanlar küvet içinde tırnak kesmektedirler. Küvet içine atılan tırnak saç tırnakları ile birleşip yumak halini alabilmektedirler. Bu durum gider borunuzun içinin daralmasına ve içinde pislik birikmesine sebebiyet verir.

Küvetten gelen kötü koku tespiti kameralı cihazlar sayesinde yapılmaktadır. Küvet giderinizin içine gönderilen kameralı tespit cihazımız gider borusunun iç kısmını net şekilde ekranda gösterir. Banyonuzda herhangi bir yer kırılmadan yapılan bu hizmet kameralı tesisatçı olan firmamız tarafından sizlere verilmektedir.

Küvet gider borusunu değiştirmekten başka bir çözüm yolu var mı?
Pis su gider borusu yıkama işlemi sayesinde evet. Tadilat işlemlerine son veren bu yöntem siz ev sahiplerine artık rahat bir nefes aldırıyor. Pis su gider hattı yıkama işlemi hattın uzunluğuna göre değişkenlik göstermekte olup sizler bir çay içip küçük bir istirahat edene kadar geçen sürede işinde uzman servis personelimiz küvet gider hattınızı temizlemektedir.

DUŞAKABİNDEN KÖTÜ KOKU GELİYOR
Banyodan gelen kötü kokunun başka bir sebebi ise bazı evlerde çamaşır makinesi giderinin pis su gider hattına değil de küvetin içine verilmesidir. Çamaşır makinesinden çıkan pis su oldukça kötü koku yaymaktadır. Küvet içine atılan çamaşır makinesi hortumunun küvet içinden çıkma riskini de göz önünde bulundurur isek doğru bir yöntem değildir.
Ayrıca çamaşır makinesinden gelen pis suda kullanılan deterjanlardan dolayı kimyasal madde gelmektedir. Bu pis suyu küvet içine vermek özellikle cilt sağlığınızdan açısından doğru değildir. Şayet çamaşır makinesi pis su giderini küvetin içine veriyor iseniz duş almadan önce küvet içini yıkamanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca ev hanımları ev temizliği esnasında temizlik bittiğinde kovada kalan pis suyu küvete dökmektedirler. Zaten kötü kokuya sahip temizlik suyu, evi silerken zeminden topladığı saç kılı, halı tüyü, iplik, toz gibi yabancı maddeleri dibinde kaldığı için bunlarda küvet içine dökülmektedir.

Küvetin süzgecinin çıkarılması sonucu oluşan kötü kokulara gelecek olursak, küvetlerin iç kısmında pis su gidere bağlantı elemanı olan küvet troblem sifonun üst kısmı bulunmaktadır.

Bazı küvetlerde kaba pisliklerin gitmemesi için üst kapak bulunmaktadır. Üst kapağı olmayan küvetlerde saç kılları ve kaba pislikler direkt olarak pis su borusuna giderler. Kaba pislik ve saçların gitmemesi için sifon kapağı mutlaka takılı olmalıdır.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim