Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Su kaçak tespitinde birçok cihaz kullanılmaktadır. Bunlardan biriside termal kameradır. Sıcağa duyarlı bu cihazlar sıcak su kaçaklarında ve boru güzergahını bulmakta önemli rol oynamaktadır.

Termal Kamera ile Su kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Su tesisatı yapılış düzeni gereği sıcak su borusu ve soğuk su borusu yan yana yapılmaktadır.Dolayısıyla soğuk su borusunda meydana gelen su kaçak tespiti termal kamera ile sıcak su borusunu takip ederek daha basitleştirilebilir.

Termal kameralar su kaçak tespitinin yanı sıra evinin odasına radyatör ilave etmek isteyen kullanıcılara da kullanım kolaylığı sağlar. Boru hattının geçtiği güzergahı bularak evinize petek ilave ettirdiğiniz taktir de termal kamera ile su kaçak tespiti yapan su tesisatçısı sizlere yardımcı olacaktır.

Firmamızın sahip olduğu termal kameralar resim çekebilme özelliğine sahiptir. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda su tesisatı arızaları resim olarak kendilerine görüntülü olarak verilmektedir. Su kaçak tespitinde önemli arge çalışmaları yürüten firmamız termal kamera ile su kaçak tespiti için en hassas cihazları ithal ederek sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Termal kamera evinizde yapacağınız herhangi bir tadilat durumunda su borularınıza zarar vermeden tadilatınızı yapmanıza imkan sağlar.

Önemli

Evinizde meydana gelen su tesisatı sorunlarına yanlış müdahalede bulunmanız size maddi külfet getirir ’’ Bazı ev sahipleri evlerinde su kaçağı oluştuğu zaman kendileri arızayı bulup tamir etmeye çalışırlar. Her işte olduğu gibi su kaçağı uzmanlık gerektiren bir iştir.

Servis tecrübelerimizden örnek verecek olursak; su vanası bozuk olan bir vatandaş vanasını kendisi değişmek için binasının ana vanasını kapatıp çalışmaya başlamış. Kendi vanasını söktüğü zaman ana su vanasının da bozuk olduğunu fark ettiğinde binanın elektrik panosuna giden suya müdahale etmek için geç olduğunu o zaman fark etmiş. Kendi vanasını değiştiremediği gibi binanın elektrik panosuna da zarar vermiştir.

Verdiğimiz örnekten anlaşıldığı üzere su tesisatı uzmanlık isteyen bir iştir. Bilinçsiz kişilerce yapılmaya çalışan su tesisatı arızalarının riski de göz ardı edilmemelidir.

SU BORULARIMIN NEREDEN GEÇTİĞİNİ BİLMİYORUM. ÖĞRENEBİLİR MİYİM?
Termal kameralarımız sayesinde tabiki evet. Bir çok kişi bırakın fayanslarının altından giden su borusunun güzergahını, kendilerine ait su sayacının hangisi olduğunu bile maalesef bilmiyor. Bilinçsizce duvara matkapla delinen delikler su borusu patlamasına sebebiyet verir. Hiç hesapta yokken su tesisatı arızası meydana gelebilir. Bu yüzden şayet imkan var ise su tesisatınızın boru geçiş güzergahını öğrenmeniz faydalı olacaktır.

İstanbul’un bütün ilçelerine servis imkanı bulunan firmamız son teknoloji ekipmanları sayesinde su sızıntısı sorunlarınızı termal kamera ile su kaçak tespiti sayesinde artık kesin çözüme kavuşturuyor.

SU KAÇAĞI ve SU ARIZALARININ NEDENLERİ

Evinizi tadilat yaptırmaya karar verdiyseniz ve yapacağınız tadilat işleri su tesisatı borularının geçiş yolunda yer alan mutfak, tuvalet ve banyo gibi bölümleri de kapsıyorsa bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Bildiğiniz gibi su tesisatı yapılarda alt yapı bölümünde yer alır. Duvar içine ya da fayans altında kalan su borularına kırmadan müdahale etmek mümkün değildir. Bu yüzden evlerimizde sonradan yapılan tadilat ve dekorasyon çalışmalarınızda su tesisatınızı gözden geçirmeyi asla unutmayınız. Su kaçak tespiti hizmeti veren firmamız gittiği servislerde edinmiş olduğu tecrübelerde yanlış su tesisatı uygulamalarına sıklıkla rastlamaktadır.

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Şayet evinizde herhangi bir musluğu açmadığınız halde aşağı kata su sızıyor ise su kaçağı temiz su tesisatınızdadır. Bu durumda şayet dairenizin su vanası sağlamsa ilk müdahale olarak su vananızı kapatınız. Su saatinize bitişik şekilde monte edilen su vananızın suyu kesip kesmediğini vananızı kapattıktan sonra anlayabilirsiniz. Şayet vananız suyu kesmiyor ise evinize İstanbul su tesisatı servisi gelene kadar bina sakinlerinden izin alarak binanızın ana vanasını kapatabilirsiniz.

Evimin su boruları neden sürekli patlıyor?
Bunun sebebi;

  • Malzeme kalitesi
  • İşçilik kalitesi
  • Yapılan su tesisatının güzergahının doğru belirlenmesi
  • Su tesisatı kaçağı için yapılan testler
  • Vitrifiye montajı
  • Dış etkenlerden gelen su kaçağı sorunları

Malzeme kalitesi: Öncelikle piyasada birçok su tesisatı malzemesi mevcut. Bu malzemelerin tabi ki hepsi aynı kalite değildir. Evinizde ya da işyerinizde yaptıracağınız su tesisatı işlerinde mutlaka TSE belgeli kaliteli malzeme kullanılmasını isteyiniz.

İşçilik kalitesi: Su tesisatı yapılırken malzeme kadar işçilik kalitesi önemli yer tutar. Kaliteli bir su tesisatı malzemesi niteliksiz bir ustanın elinde bir çöpe dönüşebilir. Evinize su tesisatçısı firması çağırdığınız zaman mutlaka tesisatı nasıl yapacağı hakkında sorular sormaktan çekinmeyiniz.

Evinizde oluşabilecek herhangi bir su tesisatı arızasına karşı su tesisatı tamircisine yapılan işin garanti hususunu sorunuz.

Yapılan su tesisatının güzergahının doğru belirlenmesi: Evinizi tadilata sokmaya karar verdiyseniz ve bu tadilata su tesisatı işini de dahil ettiyseniz eviniz için önemli olan su tesisatçısını özenle seçmenizi tavsiye ederiz. Yapılan tamirat sizlere başka sorunlar yaratmaması için su borularının nereden geçtiğine çok dikkat etmelisiniz. Aslında bu dikkat işi her ne kadar sizin değil su tesisatı ustasının olsa bile yanlış usta seçiminden dolayı bazen işe dikkat etmek maalesef ev sahiplerine düşmektedir.

Su kaçağı için yapılan testler: Su kaçak testi işini sizlere tüm detaylarıyla anlatmak istiyoruz. Üretilen her malzeme, araba, makine teste tabi tutulurlar. Bir otomobil firması yeni bir araç üreteceği zaman otomobili teste tabi tutmadan piyasaya sürmez. Su tesisatı ustası da tıpkı bunun gibi gerekli testleri yapmadan su tesisatının tamamen bittiğinin onayını sizlere veremez. Su kaçağı testi yapıdaki tesisat işi bittikten sonra şebeke suyu ile değil test pompası ile yapılmalıdır.

Vitrifiye montajı : Vitrifiye olarak adlandırdığımız lavabo, tuvalet taşı, klozet, küvet gibi malzemelerin montaj işidir. Lavabo montajı yapılırken tesisata zarar verilmemesi için boru güzergahı bilinmeli su borusunun üzerine herhangi bir delik delinmemelidir. Zaten inşaatların yapım aşamasında su tesisatını yapan aynı usta vitrifiye montajını da yapmaktadır. Ancak montaj aşamasında yapıya gelen başka bir montaj ekibi uyarılmadığı takdirde su borularını delerek su kaçağına sebebiyet verebilir.

Küvet montajı: yapılırken kenar çıtaları montaj edileceği için lavabo montajı gibi dikkat edilmelidir.
Dış etkenlerden gelen zararlardan dolayı su kaçağı oluşması: Yeni taşındığınız evinize tablo,saat gibi duvar süsü olan eşyalarımızı asarız. Bu eşyalarımızı asarken çoğu kez gözümüze hoş gelen en uygun yere asmak isteriz. Ancak birde evimizde elektrik tesisatı ve su tesisatı gibi unsurlar vardır.

Ayrıca kapı stoperi olarak adlandırılan ve kapının kapanmasını engelleyen yere montajlı aparatlar su kaçağının meydana gelmesini sağlamaktadır. Yerden döşenen su tesisatı boruları kapı bölgelerine yakın yerlerde olabilmektedir.

Su tesisatı yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

Artık her köşe başında su tesisatçısı bulmanız gayet mümkün. Burada asıl önemli olan yapılacak su tesisatının kalitesi ve firmanın kurumsal olmasıdır. Yaptıracağınız işlerde tesadüf üzeri bir firma seçmeniz size pahalıya mal olabilir.

Su tesisatı işi için evinize gelen tüm servis personellerimiz konusunda uzman alanında yetişmiş personellerdir. Kurumsal olan firmaları kılık kıyafetinden, kullandığı cihazlardan anlamanız zor olmayacaktır. İstanbul su tesisatı firması olarak evinize ve size değer veriyor ve sizlere kesin çözümler sunuyoruz.

Piyasa fiyatının altında hizmet veren firmalardan uzak durun, başınıza dert açmayın!

Bildiğiniz gibi piyasada su tesisatı ve su kaçağı işini yapan birçok firma mevcut. Vasıfsız ve acemi personel ile gerekli olan cihazlar olmadan insanların evine su kaçağı tespiti ve su tesisatı içi giden firmaların çoğu evinize maddi zarar verir.

Önemli: Evinize gelen su kaçağı veya su tesisatı servisinden mutlaka yaptığı işi ve aldığı ücreti gösteren servis formu isteyiniz!

Bildiğiniz üzere piyasada İstanbul su tesisatı işini yapan birçok firma mevcut. Evinizde veya işyerinizde meydana gelen su tesisatı arızaları için gelen firmalar evinizde yapmış olduğu işlerde şayet kurumsal ve işinin arkasında duran bir firma ise sizlere servis formu verir. Evinize gelen servisin su tesisatı işleri için servis formu vermekte zorluk çıkartıyor ise o servis maalesef kurumsal bir servis değildir.

Başınıza daha fazla dert açmamak için su kaçağını son teknoloji cihazlar ile bulan ve konusunda uzmanlaşmış personellere sahip firmamızdan yardım alabilirsiniz. Her alışverişinizde olduğu gibi kişilerin birbirine duyduğu karşılıklı güven çok önemlidir. Firmamız su tesisatı ve su kaçağı işlerinizde bu güveni sizlere kurumsal bir firma düzeyinde vermektedir.

Su kaçağı işi için özel olarak yetiştirilen servis personellerimiz gerekli eğitimini almadan asla evlerinize servise gelmezler.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim