Pimaş Açma

Pimaş Açma

Pimaş yani pis su gider boruları, yapıların alt yapı sırasında kullanılan tesisat malzemesidir. Ev ve işyerlerimizde mutfak, tuvalet, banyo, bina yağmurluk tesisatlarında pimaş boru kullanılır. Pis su gider borularının çapı ne kadar büyük olursa olsun pimaş tıkanıklığının oluşmasına engel değildir.

PİMAŞ AÇMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
Pimaş açma yani tıkanıklık açma işlemi hiçbir yeri kırmadan robot makinelerimiz sayesinde açılmaktadır. Tıkanıklık açma robotunun açma telini uygun başlığı takarak pimaşınızın içine göndeririz. Tıkanıklık açma robotunun gücü sayesinde ileri doğru giden tıkanıklık açma teli tıkanıklığınız hangi bölgede olursan olsun açılır.

Tıkanıklık açma işlemi tamamlandıktan sonra şayet sorun daha önce sürekli tekrarlamışsa ise kameralı görüntüleme yapılması doğru olacaktır. Kameralı görüntüleme sayesinde daha sonraki aşamalarda oluşabilecek boru tıkanıklıklarını tahmin etmek bazen mümkündür.

PİMAŞ BORULARININ YENİSİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİ MÜMKÜN MÜ? TADİLATTAN BAŞKA YÖNTEM VARMIDIR?
Pimaş borularınızın yani pis su gider tesisatınızın yenisi ile değiştirilmesi mümkündür. Yeni yapılacak pis su gider tesisatının eski boru güzergahından geçmesi çoğu kez şart değildir. Eski borularınızın yeri kırılmadan da yeni hat güzergahı kullanılarak yapılmaktadır.

Şayet pimaş borularınızda yapım aşamasından kaynaklı bir sorun yoksa ve borularınızın içinde pislikten dolayı daralma ve kötü koku geliyorsa, gider yıkama işlemi sayesinde evinizde hiçbir yeri kırmadan dökmeden tadilat masrafı çıkmadan borularınızın içi tertemiz olacak şekilde yıkanır. Pimaş yıkama işleminde borunuzun içi sıfır yapılmış gibi temizlenir. Bu işlem ortaya çıkacak tadilat masrafı ve pisliğini ortadan kaldırmaktadır.

Pimaş yıkama işlemi tuvalet, mutfak, banyo ana atık su kolonu, rögar içi, yağmurluk boruları olmak üzere bütün atık su kanallarına uygulanmaktadır. Günümüzde yaygın olarak bilinmeyen bu yöntem tadilat maliyeti açısından faydalı olduğu gibi yapılacak işlemin süresinin kısa sürmesi nedeniyle vakit açısından avantajlıdır.

Pimaş borularınızın yenilenmesi aşamasında işçilik kalitesi malzeme kalitesi kadar önemlidir. Pimaş boruların yapılmasında en önemli nokta boruya verilen su meyil oranıdır. Çok fazla verilen meyil, borularda su pislikten önce gider ve pislik borunuzun içinde kalır. Bu durumda zamanla boru tıkanmasına sebebiyet verir.

PİMAŞ BORULARI EVİMİZİN YA DA BİNAMIZIN HANGİ BÖLGESİNDE BULUNUR? YERİNİ TESPİT ETMEK MÜMKÜN MÜ?
Pimaş boruları yani pis su gider boruları bütün yapılarda mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda bulunur. Pimaş borunuzun içine gönderilen verici ile pimaş borularının nereden geçtiğini artık tespit etmek mümkün. Daha çok ana hat güzergahı ve rögar yeri tespiti belirlemekte kullanılan bu yöntem bazı mal sahipleri tarafından daire içlerinde bulunan borularının güzergahını belirlenmesinde de kullanılmaktadır.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim