Atık Su Tesisatı Tıkanıklığı Açma

Atık Su Tesisatı Tıkanıklığı Açma

Atık su tesisatı ev ve işyerlerinde mutfak, tuvalet, banyo, yağmurluk pimaş hattı tesisatını kapsamaktadır. Mutfak, tuvalet ve banyo gibi atık su giderleri rögar hattına bağlantılıdır. Yağmurluk pimaşlarının şu anki mevzuatta rögara bağlantısı yasaktır. Şayet binanızda yağmur suyu hattı rögara bağlantılı ise cezai yaptırım ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Atık su tesisatı tıkanıklığı açma işlemi ev ve işyerlerinizde kırmadan robot cihazlarımız sayesinde yapılmaktadır. Kırmadan tıkanıklık açma robotları tıkanıklık açmak için üretilmiş olup son teknoloji cihazlardır.

Örnek olarak, mutfak lavabosu tıkanıklığını ele alalım. Mutfak lavabosu tıkanıklığında evyenizin pis su giderine bağlı olduğu lavabo sifonu pimaş bağlantısından çıkarılır ve mutfak lavabosu tıkanıklığına buradan müdahale edilir. Mutfak dolabınızın herhangi bir yeri sökülmeden lavabo tıkanıklığına müdahale edilir.

BİNAMIZIN ATIK SU TESİSAT BORULARI NEDEN SÜREKLİ TIKANIYOR?
Öncelikle bir yapının atık su tesisatı sürekli tıkanıyorsa boruların yapılış düzeninde sorun olduğu muhtemeldir. Ancak bu kanıya varmak için boru içi gösteren kameralı tespit cihazı ile tespit yapmak şarttır. Borularınızın içine gönderilen tespit kameralarımız atık su tesisatı borularınızda oluşan çökme, meyilsizlik ve pislik bağlama gibi durumları bizlere göstermektedir.

Atık su tesisatı inşa edilirken boru çapı önemlidir. Aslına uygun yapılmayan pimaş borular kullanıma bağlı olarak atık su tahliyesinde yetersiz kalabilmektedir. Buna bağlı olarak ev ve işyerlerinde tıkanma ve pis su baskınları yaşanabilmektedir. Yukarıda bahsi geçen yağmurluk pimaşları bina dışından sokağa dökülecek şekilde inşa edilmelidir. Aksi takdirde atık su tesisatınızın diğer bölümlerini de etkilemektedir.

Atık su borularınızın çapı kadar malzeme kalitesi de çok önemlidir. Eski tip pimaş borular çok ince ve kırılgan yapıya sahiptirler. Borunun ilk döşeme esnasında bile darbeye maruz kalması sonucu kırılma durumu ortaya çıkmaktadır.
Firmamızın edinmiş olduğu servis tecrübelerinde bina havalandırma boşluğu olarak adlandırdığımız bölgeden geçen pimaş borulara katlardan atılan yabancı cisimler yüzünden boru kırılmasına rastlanmıştır. Daire sahipleri mevcut havalandırma boşluğuna herhangi bir çöp ve yabancı cisim atmaktan kaçınmalıdırlar.

İSTANBULUN BÜTÜN SEMTLERİNE SERVİS MEVCUT MU?
Firmamızın atık su tesisatı tıkanıklığı açma servisi istanbul’un bütün semtlerine hizmet vermektedir. 7/24 destek alabileceğiniz telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim