Tuvalet Gider Borusu Yıkama

Tuvalet Gider Borusu Yıkama

Tuvalet giderlerinin atık suyu pimaş borular aracılığı ile yapılmaktadır. Yapı için uygun çapta ve yanlış yapılan gider boruları, yanlış kullanımda üstüne eklenince tuvalet tıkanıklığı durumu kaçınılmazdır.

Dikey inişli pimaş borularda nadiren de olsa tıkanıklık görülür. Bu yüzden dikey inişli borularda tuvalet gider borusu yıkama işlemi çoğu kez gerek görülmez. Büyük oranda tıkanıklık yatay şekilde döşenen pimaşlarda görülür ve asıl sorunda burada başlar. Tıkanıklığa durumu söz konusu olan yatay hatlı pimaşlar içi dolduğu için dikey hatları da etkiler ve ev veya işyerlerinde genel bir tıkanıklık sorunu meydana gelir.

Tuvalet giderlerine atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, çocuk pedleri, yanlışlıkla gidere kaçan temizlik bezleri, temizlik sopasının bezli kısmı olan ucu, çocukların tuvalet giderlerine attığı şampuan kapakları, bardaklar, oyuncaklar ve daha niceleri tuvalet tıkanıklığına sebebiyet vermektedir.

Tüm bu yabancı maddelere maruz kalarak iç kısmı kirlenen tuvalet gider boruları zamanla pislik tutarak daralmaya maruz kalır. Tuvalet gider borusu yıkama işi firmamızın uzman olduğu alanlardan bir tanesidir. Aslına uygun olarak yapılmayan ve insan kaynaklı etkenlerden etkilenen pis su gideri yıkama işlemi sayesinde ilk gün yapılmış gibi temizlenerek alt yapı sorunlarından olan tuvalet tıkanıklığının oluşmasında önleyici etken olarak ortaya çıkmaktadır.
Tuvalet gider borusu yıkama veya tuvalet gideri yıkama işlemi doğru ekipman ve personel ile yapılmaz ise farklı sorunları da üstüne katarak gider borularınızda olan sıkıntıyı daha da büyütür.

Tuvalet gider tıkanıklığı durumunda doğru donanımlı makineler ile müdahale etmek gerekir. Yapılacak olan tuvalet gider borusu yıkama işlemi yeterli su basıncına sahip makineler kullanılarak yapılmalıdır. Bazı ev sahiplerinin gider borusu yıkama işlemini evlerindeki musluğa hortum takarak yıkama girişimi maalesef hüsranla sonuçlanmaktadır. İşletme basıncına göre değişkenlik gösteren su basıncı genel olarak bir ortalama alınacak olursa 4 bar civarındadır. Bu da demek oluyor ki şebeke hattından evlerimize giren suyun basıncı 4 bar civarındadır. Ancak pis su gideri yıkama makinesi 500 bar güce kadar çıkmaktadır.

Ev, işyeri, otel, fabrika, imalathane fark etmeksizin gerçekleştirilen bu işlem firmamız tarafından siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur. Sizlerinde pis su gider yıkama, fabrika pis su gider kanalı yıkama, otel tuvalet gideri yıkama veya gibi işleriniz var ise bize ulaşabilirsiniz.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim