Tuvalet Gider Borusu Yıkama

Tuvalet Gider Borusu Yıkama

Tuvalet giderlerinin atık suyu pimaş borular aracılığı ile yapılmaktadır. Yapı için uygun çapta ve yanlış yapılan gider boruları, yanlış kullanımda üstüne eklenince tuvalet tıkanıklığı durumu kaçınılmazdır.

Dikey inişli pimaş borularda nadiren de olsa tıkanıklık görülür. Bu yüzden dikey inişli borularda tuvalet gider borusu yıkama işlemi çoğu kez gerek görülmez. Büyük oranda tıkanıklık yatay şekilde döşenen pimaşlarda görülür ve asıl sorunda burada başlar. Tıkanıklığa durumu söz konusu olan yatay hatlı pimaşlar içi dolduğu için dikey hatları da etkiler ve ev veya işyerlerinde genel bir tıkanıklık sorunu meydana gelir.

Tuvalet giderlerine atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, çocuk pedleri, yanlışlıkla gidere kaçan temizlik bezleri, temizlik sopasının bezli kısmı olan ucu, çocukların tuvalet giderlerine attığı şampuan kapakları, bardaklar, oyuncaklar ve daha niceleri tuvalet tıkanıklığına sebebiyet vermektedir.

Tüm bu yabancı maddelere maruz kalarak iç kısmı kirlenen tuvalet gider boruları zamanla pislik tutarak daralmaya maruz kalır. Tuvalet gider borusu yıkama işi firmamızın uzman olduğu alanlardan bir tanesidir. Aslına uygun olarak yapılmayan ve insan kaynaklı etkenlerden etkilenen pis su gideri yıkama işlemi sayesinde ilk gün yapılmış gibi temizlenerek alt yapı sorunlarından olan tuvalet tıkanıklığının oluşmasında önleyici etken olarak ortaya çıkmaktadır.

Tuvalet gider borusu yıkama veya tuvalet gideri yıkama işlemi doğru ekipman ve personel ile yapılmaz ise farklı sorunları da üstüne katarak gider borularınızda olan sıkıntıyı daha da büyütür.

Tuvalet gider tıkanıklığı durumunda doğru donanımlı makineler ile müdahale etmek gerekir. Yapılacak olan tuvalet gider borusu yıkama işlemi yeterli su basıncına sahip makineler kullanılarak yapılmalıdır. Bazı ev sahiplerinin gider borusu yıkama işlemini evlerindeki musluğa hortum takarak yıkama girişimi maalesef hüsranla sonuçlanmaktadır. İşletme basıncına göre değişkenlik gösteren su basıncı genel olarak bir ortalama alınacak olursa 4 bar civarındadır. Bu da demek oluyor ki şebeke hattından evlerimize giren suyun basıncı 4 bar civarındadır. Ancak pis su gideri yıkama makinesi 300 bar güce kadar çıkmaktadır.

MUTFAK GİDER BORUSU YIKAMA

Mutfak gider borusu, sürekli gidere dökülen yağlı yemek artıkları nedeniyle borunun iç kısmında biriken pislikler nedeniyle kötü kokular yayar. Mutfak pimaş hatları genel olarak mutfak dolabının arkasında duvara gömülü olduğu için değişim işlemi mutfak dolabı sökülmeden yapılamaz. Yapılacak bu işlemde oldukça maliyetli bir iş olduğu gibi mutfak dolabı ve mutfak tezgahınında zedelenerek eski haline göre kullanım ömrü kısaltır veya sona erdirebilmektedir.

Eski ya da yeni fark etmeksizin her evin mutfağında çıkabilecek bu problem konutlardaki pis su giderlerinin ne kadar dikkatli kullanılması gerektiğini gözler önüne sermektedir. Buna bağlı olarak su tesisatı sektörü de konutlarda artık kronik hale gelen sorunlara az maliyetli çözümler getirmek için teknolojinin bir parçası haline gelmiştir.

Ev sahipleri evlerinde veya işyerlerinde en ufak bir tadilat işleminde oldukça stres yaşarlar. Tadilat işlerinin beraberinde getirdiği ağır maliyet de cabası olur. Firmamız önemli bir AR-GE çalışması sonucunda mutfak gider borusu yıkama işini geliştirerek, siz değerli vatandaşlarımızın mutfaktan gelen kötü kokuya çözüm üretmiştir.

Evinizi tadilata sokmadan kırmadan dökmeden yapılan mutfak gideri yıkama işlemi uzman kadromuz ve geniş saha tecrübemiz sayesinde sizleri bu stresten kurtarıyor. Mutfak gider hattı yıkama işlemi özellikle evini ya da işyerini tadilata sokmak istemeyen mal sahiplerine uygun bir yöntemdir.

Ancak kötü koku veya mutfak gider borusu tıkanıklığı servislerinde edinmiş olduğumuz tecrübeler bizlere gösterdi ki, çoğu mal sahibi mutfağını tadilata soktuğu zaman gider pimaşlarını yenilemiyor. Mutfak tadilatı gibi maliyetli bir işe kalkışılınca pis su tesisatı ve temiz su tesisatını gözden geçirmekte fayda vardır.

Özellikle pis su tesisatı daha büyük boyutta kırım işi gerektiren bir iş olduğu için mutfak dolapları sökülmeden yapılma olanağı yoktur. Burada sizlere en çok anlatmak istediğimiz faktör evlerimizi tadilata soktuğumuz zaman veya ev dekorasyonu yaptığımızda mutlaka atık su ve temiz su tesisatınızı gözden geçirmenizdir.

Firmamız mutfak gider borusu yıkama işlemini basınçlı pis su gider hattı yıkama makineleri sayesinde yapmakta olup mutfak gider borularınızın içi sıfırdan yapılmış gibi temizlenir. Mutfak gideri yıkama veya mutfak gideri temizleme işlemi işinde uzman olmayan kişilerce yapıldığı takdir de hem yapılan işlem sağlıklı olmayacak hem de sizlere ek tadilat masrafı açacaktır.

İşinizi şansa bırakmadan bilgi ve birikimi ile ev ve işyerlerinize profesyonel hasarsız su tesisatı, pis su gider yıkama, fabrika pis su gider kanalı yıkama, otel tuvalet gideri yıkama çözümleri sunan firmamıza web sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan veya ücretsiz müşteri destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

OTOPARK GİDERİ YIKAMA

Otoparklar kapalı ve açık olmak üzere iki çeşittir. Kapalı otoparkların iç kısımlarında bulunan mazgallar aracılığı ile pis su tahliyesi yapılmaktadır. Genel olarak kapalı otoparkların giriş kısımlarında da su tahliye mazgalları mevcuttur. Açık otoparklarda bu işlem değişkenlik göstermektedir.

Otopark gider yıkama işlemini gerektiren en önemli unsur gider ızgaralarının içinden otopark giderine giden toz ve çamurdur. Temizlik işlemi için süpürülen ya da yıkanan otopark zemininde bulunan tozlar otopark giderine ulaştığından su ile birleşince çamur kıvamına erişir. Bu çamur özellikle beklerse adeta taş kıvamını alır. Beraberinde otopark gider tıkanıklığı sorununu getirir.

Tüm pis su hatlarında olduğu gibi otopark gideri doğru şekilde muhafaza edilir ve içine atılmaması gereken maddeler atılmaz ise otopark kanal tıkanıklığı ve gider daralmasına karşı korunması daha çok mümkün olur. Tüm faktörlerin yanı sıra dış etkenlerde otopark gider tıkanmasında önemli bir husustur. Rüzgar sonucu veya araç lastiklerinden mazgal içine giden toz ve çamuru otopark gider tıkanıklığına örnek verebiliriz.

Bu bağlamda otopark giderleri sürekli kontrol edilmeli. Yapılan kontroller sonucunda otopark giderinde pislik var ise otopark gider yıkama işlemi yapılması gerekmektedir. Otopark gideri temizleme işlemi hızlı kolay ve tadilata gerek duyulmayan bir işlem olduğu için alışveriş merkezleri, açık otoparklar, kapalı otoparklar, konutlar ve işyerlerinde yaygın kullanılan bir sistemdir.

Yeniden tamirat masrafını ortadan kaldıran otopark gideri yıkama işlemi firmamız tarafından basınçlı otopark gider yıkama makinesi tarafından yapılmaktadır. Ayrıca servise gelen uzman ekibimiz otopark giderinin temiz tutulması açısından sizlere gerekli uyarıları ve faydalı bilgilerde vermektedir.

Firmamız sahip olduğu iş prensibi gereği tüketicinin karşı karşıya kaldığı sorunu hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır. Herkesin vakıf olmadığı otopark gideri yıkama işinde bilinçli olması tüketicinin gereksiz masraf yapmasını engelleyecektir. İnsanlarımızın verdiği paranın karşılığında firmamızdan aldığı hizmetin bilincinde olması bizlerin yaptığımız işte içimizin daha rahat olmasını sağlamaktadır.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim