Rögar Yeri Tespiti

Rögar Yeri Tespiti

Binanızın rögar kapakları yol ve kaldırım yapım çalışmaları sonucunda altta kalarak kaybolabilir. Olası bir rögar tıkanıklığı durumuna müdahale etmek gerekirse bu durum başlı başına bir sorun haline gelir. Kaldırım ve yol çalışmaları esnasında rögar kapaklarının üst seviyeye kadar yükseltilmesi gerekmektedir. Şayet bu işlem yapılmıyorsa mutlaka rögar kapağının yerini belirleyen bir işaret konmalıdır. Bazı eski binaların rögarı bulunmamaktadır. Yapılış aşamasında direk ana gidere bağlantılıdır. Bu durum pis su baskınları ve fare gibi haşeratların evinize gelmesine daha çok sebebiyet vermektedir. Ayrıca rögar olmadan direk pis su gider hattına bağlantılı olan yapılarda bina çıkışından rögara kadar olan mesafede çökmeler sıklıkla görülmektedir.

Rögar yeri tespiti dedektörlerimiz sayesinde artık hiçte zor değil. Bina ana hat borularınızın içine gönderdiğimiz vericiyi dedektörlerimiz sayesinde rögar yerine kadar takip ediyor ve nokta atış olarak rögar tespiti yapıyoruz. Rögar yeri tespiti uzmanlık gerektiren ve cihazla yapılması gereken bir işlemdir. Bina sakinleri tarafından tahminler üzerine kazı yapılıp tespit edilmek istenen rögar yeri tespiti çalışmaları çoğu kez hüsranla sonuçlanmaktadır.

Rögar yeri tespit işlemini uzman ekiplerimize bırakın ve rahatınıza bakın.

Rögar yeri tespiti yapıldıktan sonra rögar kapağı açma işlemi titizlikle yapılmalıdır. Rögar kapağı açılırken el ve ayak sıkışmalarına karşı dikkatli olunmalıdır. Ayrıca açılan rögar kapağı açık bırakılıp başka bölgeye gidilmemelidir. Etrafına mutlaka koruyucu şerit çekilmeli, işaretçi koyulmalı mümkünse bir kişi uyarıcı olarak beklemelidir.
Rögar yeri tespiti yapıldıktan sonra yol veya kaldırım seviyesine yükselip rögar kapağının kaybolmaması için kapak yükseltme işlemi yapılmalıdır. Şayet müşterilerimiz tarafından istenir ise bu hizmet firmamız tarafından yapılmaktadır.

RÖGAR KAPAĞI TESPİTİ YAPAN FİRMA
İstanbul’un tüm ilçelerine servis imkanı olan firmamız bilinmeyen rögar kapağı yerlerini nokta atış olarak tespit etmektedir. Konut, villa, müstakil ev, fabrika, otel fark etmeksizin tüm yapıların yeri bilinmeyen rögar kapağını buluyoruz.

Rögar kapağı tespiti neden önemlidir?
Rögar kapağı tespiti olası bir tıkanıklık durumunda acil müdahale açısından oldukça önem taşımaktadır. Tespit edilen rögar kapaklarını kazılarak ortaya çıkarılması başlı başına vakit ve emek isteyen bir iştir. Bu yüzden binanızın rögarının tıkanmasını beklemeden rögar kapağını tespit ettirmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.

BİNAMIZDAN RÖGARA GİDEN ANA PİS SU GİDER HATTININ NEREDEN GEÇTİĞİNİ BULABİLİRMİYİZ?
Günümüz teknolojisiyle tabiki evet. Ana pis su hattı güzergah tespiti binanın en alt noktasından yapılmaktadır. Örnek verecek olursak bodrum kata sahip olan bir binada pis su gider hattı yere gömülü halde rögara kadar gittiğini düşünelim. Ana pis su gider pimaşlarının içine gönderdiğimiz vericiyi adım, adım özel dedektörlerimiz sayesinde takip ediyor ve bu sayede ana pis su gider hattı güzergahınızı doğru bir şekilde belirliyoruz.

BU İŞLEM SİZLERE NE GİBİ FAYDA SAĞLAMAKTADIR?
Binanızda yapılacak olası bir tadilat durumunda ana pis su gider güzergahını bilmeniz pimaş borularınıza zarar vermenizin önüne geçecektir. Ayrıca meydana gelecek ana gider hattı tıkanıklığı açılması esnasında boru güzergahlarının bilinmesi sizlere faydalı olacaktır.

Özellikle yeri bilinmediği için ana pis su gider hattı borularınıza matkap ve delici aletlerle zarar verebilirsiniz. Özellikle bahçe nizamı yerlerde bahçelere dikilen ağaç ve aydınlatma direklinin yeri önemlidir. Bilinçsizce boru üzerine çakılan ya da monte edilen direklerin büyük bir sorun oluşturacağını unutmamalıyız.

Binanıza rögar yaptırmaya karar verdiyseniz su basması, kötü koku ve haşeratlara karşı atık pis su çekvalfi koymanız tavsiyemiz olacaktır. Pis su çekvalfi koyma hizmeti firmamız tarafından sizlere verilmektedir.

İstanbul’un bütün semtlerine rögar yeri tespiti hizmeti veren firmamız sizi tüm bu ağır ve sıkıcı işlemden kurtarıyor.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim