Havalandırma Boşluğundan Gelen Kötü Koku Tespiti

Havalandırma boşlukları binalarda mutfak, tuvalet ve banyo bölümlerinde bulunmaktadır. Havalandırma boşluğundan gelen kötü koku sorununa sebep olacak başlıca etkenler aşağıdaki gibidir;

Havalandırma boşluğundan geçen pimaş boruların kırılması veya ek yerinden çıkması
Havalandırma boşluğunuzdan geçen boruların yapısal durumu hakkında bilgi edinmek için şayet mümkünse servis personelimiz havalandırma boşluğuna bakarlar. Banyo, tuvalet ve mutfaklardan havalandırma boşluğuna açılan pencereden bu işlem yapılabilmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilemediği durumlarda kameralı tespit cihazlarımız devreye girer ve havalandırma boşluğunuz kamera ile görüntülenerek bize en net bilgiyi verir.

Bina sakinleri tarafından havalandırma boşluğuna atılan yabancı maddeler
Maalesef birçok serviste karşılaştığımız durum havalandırma boşluğuna atılan yabancı maddelerdir. Hiçbir daire sahibinin kabullenmediği bu durum her ne kadar bina sakinlerinin kendi aralarında tartışmalara yol açsa bile havalandırma boşluğuna atılan pislikler bina sakinleri tarafından atılmaktadır. Gıda ambalaj paketleri, kıyafet, silkelenen sofra bezleri bilinçli veya istemeden atılan gıda maddeleri buna örnek gösterilebilir.

Bina havalık hattının çatı dışına kadar yapılmaması
Bina havalandırma hattı yapılırken havalandırma kanalının en tepe noktası olan çatı dışına kadar çıkmalıdır. Bu şekilde yapılmayan havalıklar koku yaymaktadırlar. Şayet havalık hattı çatı dışına kadar çıkmamış ise sonradan yapılması mümkündür.

Binadaki mevcut dairelerde oluşan pis su gider kaçağı
Pis su kaçağı kendini en çok kokusu ile belli eder. Bina havalandırma boşluğundan gelen kötü kokuya bazen binadaki dairelerden havalandırma boşluğuna akan pis su sebebiyet vermektedir.

Havalandırma boşluğuna düşen yabani hayvanlar
Havalandırma boşluğunun üst noktasının açık olduğu durumlarda kuş ve kedi gibi hayvanlar düşebilmektedir. Bazen bu hayvanlar geri çıkamadığı için havalandırma boşluğundan ölürler ve kötü kokuya sebebiyet verirler.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim