Yağmurluk Gideri Açma

Yağmurluk Gideri Açma

Yağmurluk boru hattı bina çatısından başlayarak bina girişine kadar devam etmektedir. Yağmurluk boru hatları yapılırken çatı kısmındaki olukların montaj aşamasına dikkat edilmelidir. Sağlam yapılmayan yağmurluk olukları içine su birikince çökerek kırılabilir.

Bütün tıkanıklık açma işlerinde olduğu gibi yağmurluk gideri açma işlemi de herhangi bir yer kırılmadan tıkanıklık açma robotu sayesinde yapılmaktadır. Çoğu ev sahibi oturduğu binanın çatısına hiç çıkmamıştır. Evlerine veya binalarına yağmur suyu dolunca konuya haliyle ilgi gösterilmektedir. Binanız temel aşamasında başlayarak en son çatıda yapımı sonrası son bulur.

Zaten yağmurluk gideri açma hususunda özenli ve zamanında müdahale edilmez ise olası su sızıntısı sorununun meydana gelmesi muhtemeldir. Taşan ve tıkanıklıktan dolayı içi dolan yağmurluk giderleri çatı veya herhangi bir yerden su problemi ortaya çıkarır. Yapım aşamasının aksine binanızda yapılan kontroller çatıdan başlanmalıdır. Otomobillerimizin yaz ve kış aylarında bakımını nasıl yaptırıyor isek binalarımızın da rutin kontrol ve bakımlarını yaptırmamız bizlere fayda sağlayacaktır.

Firmamızın uzmanlık alanı olan temiz ve pis su tesisatını ele alacak olursak neleri kontrol etmelisiniz birlikte inceleyelim.

Not: Bu kontrolleri uzman kişi ve firmalarca yaptırmanız hayati risk açısından daha doğru olacaktır.
Bina çatısı: Bina çatılarında bulunan yağmurluk oluklarının içi zamanla toz gelmesi sonucu daralır hatta gider deliklerinde tıkanmalar oluşur. Yapılan kontroller sonucu eğer yağmurluk olukları pis ise temizlenmelidir. Yağmurluk oluklarının çatıya montaj bölümünde çıkma ve kırılmalar var ise tamir edilmelidir.

Sizlere çok ilginç gelebilir ancak yağmurluk gider borusu tıkanmalarının başlıca kahramanları arasında kuşlar yer almaktadır. Kuşlar yuva yapmak için ağızlarıyla taşıdıkları ot parçalarını yağmurluk oluklarına düşürürler. Ayrıca kargalar ve diğer etçil kuşlar çatınıza kemik parçaları düşürebilmektedir. Kargalar yemek istediği cevizi yüksekten kırılması için çatıya düşürebilir. Bu durum yağmurluk boru hattınızın tıkanmasına sebebiyet verebilir.

Diğer bir husus ise şayet binanızda teras katta ikamet eden var ise teras katın temizlik aşamasında biriken tozları gidere süpürmemelidir. Su ile birleşen tozlar katılaşarak adeta taş kıvamına gelmektedir.

Dik inen yağmurluk borularınızın bakımı: Bina çatısını kendiniz kontrol etmeniz mümkündür ancak dikey olarak binanızdan aşağı doğru inen yağmurluk borularınızın iç kısmını kontrol etmeniz mümkün değildir. Bu durumda sizlere kameralı görüntüleme hizmeti almanızı tavsiye etmekteyiz. Yağmurluk borularınız binanızın çatısından bina giriş noktasına kadar boru içine gönderilen kamera sayesinde net şekilde görüntülenir ve yağmurluk borunuzun iç yapısı hakkında sizlere bilgi verilir.

Yağmurluk borularımızın içi çok kirli? Yeniden yapılmasından başka çare var mı?
Yağmurluk boru gider hattı yıkama işlemi sayesinde bu ağır maliyetten sizleri kurtarıyoruz. Basınçlı pis su gider hattı yıkama makilerimiz yağmurluk borularınızın içini sıfırdan yapılmış gibi temizlemektedir. Bu hizmet sizlere tadilat masrafı ve stresinden kurtarmaktadır.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim