Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Evimizde ya da işyerimizde kullanmış olduğumuz lavabolarda bazen tıkanıklık meydana gelebilir. Genel olarak ev ve işyerlerinde mutfak lavaboları daha çok tıkanır. Edinmiş olduğumuz servis tecrübeleri bize gösterdi ki mutfak lavabosu tıkanan neredeyse her kişi mutlaka kendi çabası ile lavabo tıkanıklığı açma girişiminde bulunmaktadır. Firmamız lavabo tıkanıklığı açma işlemini evinizde herhangi bir yer zarar görmeden yapmaktadır.

İSTANBUL TIKALI LAVABO AÇMA SERVİSİ

Mutfak lavabosu tıkanıklığı evlerde hanımların adeta kabusudur. Lavabodan az giden su ve sürekli tıkanan lavabo için evde kendi imkanlarınızla denediğiniz bütün yöntemler sonuç vermiyorsa daha fazla uğraşmayınız. İstanbul tıkalı lavabo açma servisi mutfağınızda herhangi bir yer kırmadan dökmeden tıkanıklık açma robotu ile dakikalar içinde lavabo tıkanıklığını açmaktadır.

Lavabo tıkanıklığının tekrarlamaması için kullanıma dikkat edilmesi gereklidir. Lavabonun tıkanmaması için dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıdaki gibidir;

  • Yemek tabağı ve tencere diplerinin çöp kovasına döküldükten sonra lavaboda yıkanması gereklidir.
  • Kızartma yağlarının lavaboya dökülmemesi gereklidir.
  • Meyve ve sebze doğrarken veya yıkarken lavabo içine küçük parçalar atılmamalıdır.
  • Temizlik yaparken kullanılan bulaşık süngeri ve bulaşık telinden kopan küçük parçaların lavabo giderine gitmemesine özen gösterilmelidir.

Gider borularının içi yağlanmış ve daralmış ne yapılabilir?
Gider borularınızda yapısal bir sorun yoksa ve sadece yağlanma ve kireçlenmeden dolayı sürekli tıkanıyorsa mutfağınız kırılmadan çözüm yolu vardır. Gider borularınızın içini sıfırdan yapılmış gibi gider borusu yıkama makinelerimiz ile temizliyor ve sizi bu sorundan kurtarıyoruz.

Gider borusunun içinde biriken yağ ve kireçlenmeden dolayı lavabo giderinden gelen kötü kokuya da çözüm olacak bu yöntem siz değerli mal sahiplerine rahat bir nefes aldırmaktadır. Mutfak dolaplarınız ve seramikleriniz kırılmadan evinizi tadilata sokmadan gider borularının temizlenmesi artık mümkün.

Gider borusu yıkama yöntemi mutfak lavabosu, banyo lavabosu, tuvalet gideri, bina ana borularının hepsinde uygulanmaktadır. Daire mutfak gider boruları nasıl ki kireçlenme ve yağlanmadan dolayı tıkanıyor ve kötü kokuya sebebiyet veriyor ise bina ortak gider borularında aynı durum söz konusudur.

Ana gider borularından binadaki bütün dairelerin atık suları geçtiği için aslında rutin olarak gider borusu temizleme işlemi yapılması faydalı olacaktır. Bazı bina sakinleri binalarının ortak pis su gider borularının rutin bakımını bu şekilde yaptırarak olası tıkanıklığa sebebiyet verecek sorunları bertaraf etmektedirler.

LAVABO AÇICI KULLANMANIN ZARARI VARMI?

(Öncelikle hazır satılan kimyevi lavabo açlar firmamız tarafından kullanılmamaktadır. Aşağıdaki bilgiler lavabo tıkanıklığına gittiğimiz müşterilerimizin bizlere aktardığı bilgilerdir.)
Lavabo açıcı konusunu iki şekilde ele alalım.

  1. Sağlığınız açısından zararları: Lavabo açlar kimyasal maddelerden yapılmaktadır. Şayet kullandıysanız ürünün paketinin üstünde sağlıkla ilgili birçok uyarı görebilirsiniz. Ürünün kullanım esnasında cilt, göz, akciğer gibi birçok organa zarar verebileceği yer almaktadır.

  2. Pimaş borularınıza verdiği zararlar: Lavabo açıcılar lavabo tıkanıklığının ardından kullanıldığı zaman, zaten tıkalı olan borunun içine kimyasal madde döküldüğü vakit boruyu daha çok tıkar. Ayrıca içinde bulundurduğu kimyevi maddeler nedeni ile pimaş borularınızın yapısına zarar vermektedir. Borularınızın ve ek parçaların bulunduğu bölgedeki pimaş contalarına zarar verip eritebilmektedir.

Peki günlük hayatımızda kullandığımız lavabolar neden tıkanır beraberce inceleyelim.

KULLANIM HATALARI SONUCU LAVABO TIKANIKLIĞI: Özellikle lavabolarda yıkanan tabak ve tencerelerin dibinde yağlı yemek artıkları, çay dipleri lavabo tıkanıklığına sebebiyet vermektedir. Bulaşık makinesine yıkanmak için koyulmadan önce içlerinde kalan yemek ve yağ tortularını akıtarak ön yıkama gibi yaptığımız bu işlem pimaş borularınızın tıkanmasına sebebiyet verir. Meyve ve sebze yıkarken lavabo deliğine kopan ufak parçalar veya çöplerin gitmemesine özen göstermelisiniz.

Kirli tabak ve tencerelerinizi bulaşık makinesine direk atsanız dahi gider borusu aynı güzergahta olduğu için aynı sorun karşınıza çıkacaktır.

YAPIM HATALARINA BAĞLI LAVABO TIKANIKLIĞI: Pis su gider borularında yani pimaş borularda öncelikle en önemli hususlardan birisi boruya verilen meyil oranıdır. Fazla verilen meyil (akıntı) oranlarında borunun içinde su önce gider pislik borunun içinde kalır. Bu durumda pimaş borularınızın daralmasına ve buna istinaden tıkanıklık problemlerini ortaya çıkarır.

BİRİNCİ TAVSİYEMİZ!
Bu duruma alınacak iki önlem vardır. Tencere ve tabak diplerinizi çöp kovanızın içine iyice sıyırdıktan sonra bulaşık makinesine koymanız olacaktır. Lavabonuzda kirli ve yağ kalıntılı bir şey yıkadığınız zaman bol su akıtmanız bir nebze faydalı olacaktır.

İKİNCİ TAVSİYEMİZ!
Tavsiye 1’de yapılan işleme ek olarak mutfak lavabonuza günlük 3 defa bol su dökmek ya da akıtmak daha doğru olacaktır. Borunuzun içinde kalan pislikler dökülen bol suyun ardından gidecektir. Yapılan işlemi isteğiniz doğrultusunda eksiltip azaltabilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ TAVSİYEMİZ!
Mutfak lavabosu gider hattı, banyo lavabosu gider hattı, tuvalet gider hattı kısacası pis su gider hatlarınızın içini sıfır yapılmış gibi hiçbir tadilata gerek kalmadan pis su borusu yıkama makinelerimiz sayesinde temizliyoruz. Borularınızın içinde biriken yağ kalıntıları, diğer yemek tortuları pis su borusu yıkama sayesinde temizlenmektedir. Ayrıca evinize kötü koku veren bu yağ kalıntıları bu yıkama sayesinde sona ermiş olacaktır.

Pis su borusu yıkama işlemi sonrası pimaş borularınızın içini kameralı görüntüleme cihazlarımız sayesinde kontrol ederiz. Bu sayede hattınızda yapısal anlamda çökme ve meyilsizlik var ise tespit ederiz.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim