Acil Su Tesisatçısı

Acil Su Tesisatçısı

Özellikle akşam ve gece saatlerinde meydana gelen su tesisatı arızalarında su tesisatı servisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Komşularınızdan su tesisatı işinden anlayan ya da mahallenizde bulunan su tesisatçısına ulaşabilirseniz çok şanslısınız demektir. Ancak İstanbul gibi bir metropolde gittikçe kalabalıklaşan nüfus nedeniyle İstanbul acil su tesisatçısına her zaman ihtiyaç olmaktadır.

Bu tip durumlarla karşılaştığınız vakitlerde durumun aciliyetini gidermek için su sayacınızın vanasını kapatmanız yapacağınız ilk iş olmalıdır. Tabi su vanasını suyu tamamen kesiyorsa şanslısınız demektir. Özellikle şiber vana olarak bildiğimiz kırmızı renkli çevirmeli su vanaları suyu kapatma vasfını kaybedebilir. Zamanla açıp kapama mekanizmasında oluşan korozyon ve kireçler buna sebebiyet verebilir. Bunun için su saati vananızı haftada bir açıp kapamanız faydalı olacaktır.

İstanbul acil su tesisatçısı olarak aniden meydana gelen arızalarınız için arabalı servis imkanı ile bir telefonla kapınızdayız. Özellikle gece meydana gelen arızalarda tamirat için gerek komşulardan gerekse yan binalarda sorun olacaksa binanızdan izin alarak binaya ait ana vanayı kapatabilirsiniz. Tabi bu durumda ana vananın da suyu sağlam olup suyu tamamen kapatması gereklidir.

Evlerde önemsiz gibi görünen su arızalarını daha fazla büyümeden tamir ettirmeniz daha doğru olacaktır. Misafirliğe giderken veya tatile çıkarken acaba bir sorun olacak mı düşüncesi ile gitmeniz sizin içinde kötü olacaktır. Bu yüzden rutin su tesisatı kontrollerinizi arıza çıkmadan yaptırmanız en doğrusu olacaktır.

Ev sahipleri tarafından günlük hayatta en çok yapılan yanlışlardan bir tanesi de kalitesiz musluk, mutfak veya banyo bataryası, taharet musluğu, rezervuar iç takımı gibi malzemeleri alarak evlerine taktırmalarıdır. Taharet musluğu fiyatları o kadar esnektir ki 3 lira ile 200 lira aralığında musluk vardır. Bazı musluklar o kadar kalitesizdir ki montaj yapan ustanın elinde kalmaktadır. Gerek su tesisatı malzemesi gerekse yapılacak işçilikte her zaman sağlamlık ve garanti aramanız en doğrusu olacaktır.

İstanbul acil su tesisatçısı olarak tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, kanal tıkanıklığı açma, logar tıkanıklığı açma hizmetleri de vermekteyiz. Özellikle binada ana giderin tıkanması ile birlikte bodrum daireleri lağım suyu basabilir. Akşam veya gece saatlerinde mal sahiplerinin karşılaştığı durum oldukça zordur. Bunun için binanızın yönetiminin kurumsal bir su tesisatı firması ile anlaşması ve olası arızalarda panik haline düşmektense anlaşmalı olduğu firmayı araması en doğrusu olacaktır.

GÜVENİLİR SU TESİSATÇISI

İstanbul gibi büyük bir şehirde su tesisatı arızalarının tamiratı için güvenilir su tesisatçısı aramanız gayet doğaldır. Bazı durumlarda mahallenizde bulunan su tesisatçıları yetersiz kalabilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte su tesisatı arızalarının tespiti ve tamiratı için cihazlar da gelişmektedir. İnternetten su tesisatçısı ararken nelere dikkat etmelisiniz sizleri bu konu hakkında bilgi vermek istedik. Öncelikle burada amacımız su tesisatı hizmeti alırken doğru firma bulmanızı istediğimizden dolayı kimseyi kötüleme gibi bir amacımız yoktur.

Evinize veya işyerinize çağıracağınız su tesisatçısının internet sitesinde adres bilgileri ve sabit telefon bilgilerinin olmasına mutlaka dikkat ediniz. Telefonla konuştuğunuz kişinin hitap şekli ve size verdiği güven aslında firma hakkında size ipucu verebilir. Servise gelen su tesisatı personelinin tecrübesi ve bilgisi hakkında bilgi isteyiniz. Şayet su kaçağı tespiti yaptıracaksanız tam yer tespiti hakkında garanti isteyiniz. Tamirat işlemi yapılacaksa yapılan işe ne kadar garanti verileceği konusunu sorunuz. Yapılan işin bitiminde sizlere işin mahiyetini ve ödediğiniz bedeli gösteren servis fişi isteyiniz.

Güvenilir su tesisatçısı araştırmalarınızda ucu açık konuşmalara asla yer vermeyiniz. Evinize geldiğinde size konuşmadığınız ekstra masraflar çıkıp çıkmayacağını sorunuz. Su tesisatı arızası için evinize gelen ustanın kılık kıyafetinde firmanın güvenilir olup olmadığını anlayabilirsiniz. Şayet evinizde herhangi bir tamirat yaptıracaksanız mutlak suretle kaliteli malzeme kullanılmasını isteyiniz. İstanbul su tesisatı ustası firmamızın İstanbul’un bütün ilçelerine servis imkanı vardır. 7/24 açık su tesisatçısı olarak su tesisatı arızalarınızı tamir etmek için söz verdiğimiz zamanda evinizde veya işyerinizde oluruz.

Su tesisatı ustalarımızın hepsi işinde uzman ve eğitimli kişilerdir. Servis personelimiz ve su kaçağı cihazlarımızın tamamı firmamıza aittir. Bazı su tesisatçıları internet üzeriden iş alarak başka firmaları evinize gönderebilirler. İşiniz ne kadar büyüklükte olursa olsun su tesisatı ustalarımız aynı titizlikle çalışırlar. Firmamız için en büyük değer kazanılmış bir müşteri ve müşterilerimizden gelen memnuniyete bağlı tavsiyelerdir.

MAKİNELİ SU TESİSATÇISI

Evinizde veya işyerinizde su tesisatı arızalarının tespit ve tamiratının daha az masraf ve hasarla yapılması özellikle son on yılda geliştirilen cihazlar sayesinde artık mümkündür. Bilhassa su kaçağı ve gider tıkanıklığı sürekli yaşanan bir durumdur. Makineli su tesisatçısı son teknoloji makine ve uzman personeli ile su tesisatı arızalarının tespit ve tamiratı konusunda İstanbul’un bütün ilçelerine hizmet vermektedir.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Ne kadar alan kırılıyor?
Su kaçağı tespiti su sesini algılayan ve sıcak suya duyarlı cihazlar ile noktasal olarak yapılmaktadır. Su kaçağı damlama şeklinde bile olsa hassas akustik dinleme cihazı ile tespit edilmektedir. Ayrıca sıcak su kaçaklarında sıcağa duyarlı termal kamera yardımcı ekipman olarak kullanılmaktadır. Termal kamera su borularının nereden gittiğini bulmak içinde makineli su tesisatçısının kullandığı cihazlar arasındadır.

Su kaçağı tespit edildikten sonra kırılacak alan birazda şansınızda kalmış durumda. Bazen su kaçağı tamiri tek fayans kırılarak yapılmaktadır. Bazen de su boruları 2 veya 4 fayansın birleşim yerinden geçebilmektedir. Burada ki en önemli husus nokta atış su kaçağı tespitini yapmaktır.

Gider tıkanıklığı nasıl açıyoruz?
Evde uygulanan veya bilindik yöntemlerin aksine firmamız gider tıkanıklığını tıkanıklık açma robotu ile evinizde herhangi bir yer kırılmadan dakikalar içinde açmaktadır. Gerek su kaçağı tespitinde gerekse gider açma konusunda mutlaka makineli su tesisatçısından yardım alınız. Cihazları olmayan tesisatçılar su kaçağı konusunda tahminlere göre evinizi gereksiz yere kırabilir. Keza tıkanıklık açma konusunda da durum farklı değildir. Demir veya ahşap çubuk gibi ilkel yöntemler ile gider açmaya çalışan tesisatçılar hala vardır.

KAMERALI SERVİS HİZMETİ VEREN SU TESİSATÇISI

Su tesisatı arızalarının tespiti ve tamiratı konusunda gelişen teknolojiye ayak uydurarak kameralı servis hizmeti veren su tesisatçısı hizmetini siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şirketimiz kurulduğu günden bu yana her zaman müşteri memnuniyetini hedeflediği için bütün müşterilerimiz firmamızdan aldığı hizmetten memnun kalmıştır. Kameralı su tesisatı servislerinin son yıllarda hızla artmasının ardından insanların su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma hizmetini en iyi veren su tesisatçısı arayışları olmaktadır.

Sizlere ilk olarak su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma işlemlerini nasıl yapıyoruz kısaca bundan bahsedelim. Su kaçağı tespiti evinizdeki su kaçağının türüne göre kullanılmaktadır. Yani birden fazla su kaçağı tespit cihazı bulunmaktadır. Sıcak su, soğuk ve kalorifer kaçaklarında su sızıntısının sesini algılayan cihaz ve sıcak suya duyarlı termal kameralar kullanılmaktadır. Arık su kaçaklarının tespiti görüntülü kamera ile yapılmaktadır. Gider borusunun içine kameralı tespit cihazı gönderilir. Kamera borunun iç kısmını ekranında aynen göstermektedir.

Tıkanıklık açma işleminde durum daha farklıdır. Mutfak lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı ve banyo gider tıkanmalarını tıkanıklık açma robotlarımız ile evinizde herhangi bir kırılmadan ve kirlenmeden dakikalar içinde açıyoruz. Son zamanlarda gider açma konusunda kimyasal gider açıcılar halk arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Gider açan kimyasallar adından da anlaşılacağı gibi kimyasal ve yoğun asit içeren maddelerdir. İnsan sağlığı açısından risk teşkil etmektedir. Ayrıca güçlü asit gider borularınızın ek yerlerinde contaları eriterek su sızıntılarına sebebiyet verir. Sürekli kullanılırsa pimaş boruları eriterek büzüştürür. Eski tip ince yapılı pimaş boruların büzüşmesi daha kolaydır.

Gider açan kimyasal madde kullanmayın başınıza dert açmayın!
Gider açan kimyasal maddeler isminden de anlaşılacağı üzere kimyasal asitli maddelerden oluşmaktadır. İnsan sağlığı açısından tehlikeli olabileceği gibi, güçlü asidik yapısı gider borularınıza zarar vermektedir.

Diğer hizmetlerimiz konusunda sizlere bilgi verecek olursak, makineli su tesisatçısı filtes tesisat yeri bilinmeyen rögar tespiti, giderden gelen kötü kokuların kaynağını bulma, petek temizleme, gider borusu yıkama, rögar tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir. Firmamız için müşteri memnuniyeti daima ön plandadır. Servis personellerimiz alanında uzman eğitimli personellerdir. Evinize veya işyerinize gelen bütün personeller firmamız bünyesinde çalışmakta olup dışarıdan tedarik yoluyla hizmet verilmemektedir.

SU BORUSU TAMİR ETME

Küçük çapta olan su borusu tamir etme işlerini bazen ev sahiplerinin kendileri veya mahallerinde bulunan su tesisatçılarına yaptırmaktadır. Ancak su akıntısı tespitinde cihazlı su tesisatçısından yardım almanız en doğrusu olacaktır. Bazen ev sahipleri musluk değişimi basit işlerde bile su borularına zarar verirler. Bu yüzden eğer mümkünse uzman su tesisatçısından yardım almanız en doğrusu olur. Arıza temiz su borusu tamiratı veya pis su borusu tamiratında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Temiz su boruları tamir edilirken kaynak makinesinin ısı derecesi doğru olmalıdır. Ek parçalar kaynatılırken su geçişini engellememesi için fazla ısıtılıp kapanmamalıdır. Kullanılan su borusu ve ek parçalar kaliteli olmalıdır. Su boruları genleştiği için su borusunun üstüne çimento oranı yüksek olan yağlı harç olarak tabir ettiğimiz harç vurulmamalıdır. Aksi takdir de boru genleşemez ve harcın olduğu yerden su kaçağı meydana gelir. Su borusu tamir etme işlemi tamamlandıktan sonra mutlak suretle su kaçağı testi yapılmalıdır. Su kaçağı testi mutlaka test pompası ile yapılmalıdır.

Pis su tesisatı yapılırken veya tamirat yapılırken ek yerlerine mutlak suretle conta koyulmalıdır. Yıpranmış ezilmiş contalar kullanılmamalıdır. Kullanılan malzemelerin aynı marka olmasına özen gösterilmelidir. Pis su boruların üzeri kapatılmadan mutlaka su kaçağı testi yapılmalıdır. Eldeki imkanlara göre su kaçağı testi borunun içine su vererek, duman makinesi ile veya kağıt yakarak yapılabilir. Pis su borusu tamiratı yapılırken boruların alta doğru çökmemesi için alt kısmı iyice doldurulmalıdır. Suyun ve pisliğin gitmesi için doğru eğim verilmelidir. Tavanda yürütülen veya dikey inişli pis su borularına uygun yerlere kelepçe koyulmalıdır.

Su tesisatının yapılması ne kadar önemli ise test aşaması en az o kadar önemlidir. Bu yüzden kaliteli malzeme, nitelikli işçilik, uygun su tesisatı projesi ve doğru su kaçağı testi mutlak suretle su tesisatının vazgeçilmez kuralları arasındadır. İnternet üzerinden su tesisatı tamircisi araştırması yaparken gerek su kaçağı tespiti olsun gerekse arızanın tamiri olsun garanti konusuna özen gösteriniz. Firmanın internet sitesinde adres bilgileri ve sabit telefon bilgilerinin olmasına özen gösteriniz. Gelen servis işini tamamladıktan sonra yapılan işi ve ödediğiniz ücreti gösteren servis fişi talep ediniz.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim