Rögar Temizleme

Rögarlar yapıların ana şebeke pis su gider hatlarına tahliyesini sağlayan toplayıcılardır. Mutfak, tuvalet, ve banyo gibi bölgelerden her türlü atık su ve maddeye maruz kalan rögarlar zamanla kirlenir. Rögar kirlenmesini oluşturan başlıca etkenler olarak tuvaletlerden atılan ıslak mendil, havlu peçete, gidere kaçırılan poşet, sünger ve bez gibi yabancı maddeleri sayabiliriz. Rögar kapaklarının deliklerinden rögar içine atılan yabancı maddelerde rögar kirliliğine sebebiyet vermektedir.

Rögar temizleme nasıl yapılır?
Genel olarak rögarlarda dip kısımlarda ve belediyenin ana pis su gider hattına gittiği ağız kısmında pislikler görülür. Bu pislikler kimi zaman maşa yardımı ile alınsa bile çoğu zaman rögar içine girilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktada burasıdır. Rögarın yapısal durumunda bozukluk var ise içine girme işlemi hayati risk taşır. Rögar yapısal olarak sağlam değilse çökme riski oluşabilir. Rögar temizleme işini konusunda uzman firmalara yaptırmanız tavsiyemiz olacaktır.

Ayrıca rögar temizleme işleminin yanı sıra rögar yıkama işlemi de yapılmaktadır. Yapılan keşifler sonucu rögar yıkama gerekirse bu işlemde firmamız tarafından yapılmaktadır.

Rögar temizleme işleminin faydaları
Rögar temizliği yapmanın faydalarının en başında olası rögar tıkanıklığının önüne geçmektir. Yıllık olarak yaptıracağınız bina rögar temizleme işlemi binanızın atık su tahliyesinde oluşabilecek sorunları engelleyecek önemli hususlardandır.

Şayet rögar temizliği yapmaya karar verdiyseniz sizlere bir başka tavsiyemiz, rögar yıkama işleminden önce binanızın ana pis su gider hattı yıkama işlemini yaptırmanız olacaktır. Bu sayede binanızın pis su pimaş borularında biriken ve rögara güç derecede giden pislikler, pimaş borunuzun içine zamanla yapışıp kalan pislikler rögarınıza tekrar geri gelmeyecektir.

Not: Rögar temizleme işlemi görsel olarak sizleri rahatsız edebileceği için burada yer almamıştır.

RÖGARINIZIN KİRLİ OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?
Bu tespit için iki türlü işlem vardır.
Bunlardan birincisi ve doğru olanı kameralı rögar görüntülemedir. Kameralı görüntüleme tekniği sayesinde rögarınızın kapağı açılmadan gayet basit bir şekilde yapılmaktadır. İkinci ve klasik yöntem olan rögar kapağının kaldırılarak bakılma işlemidir. Uzman ekipler tarafından yapılmaması durumunda tehlike arz eden bu durum hayati risk oluşturabilir.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim