Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Hiçbir darbeye maruz kalmadan fayans ya da duvarın içinde bulunan su borularında gelen arıza haliyle bizleri şaşırtabilir. Su Tesisatı arızalarında doğru tespit ve sonrasında kalıcı çözüm en önemli faktördür.

Su kaçağı tespit cihazları su kaçağının türüne göre kullanılmaktadır. Kameralı su kaçağı tespiti cihazları sadece atık su kaçağında kullanılmaktadır. Boru içine gönderilen su kaçağı tespiti cihazının ekranında borunun iç kısmında bir sorun olup olmadığı görülmektedir.

Günümüzde su kaçağı tespiti sektörünün yaygınlaşmasından dolayı kameralı su kaçağı tespiti bir terim haline gelmiştir. Öyle ki tuvalet tıkanıklığı işlemine gittiğimiz servislerde müşterilerimiz bazen kamera yardımı ile mi tuvalet tıkanıklığını açacaksınız diye sormaktadırlar. Yukarıda da anlattığımız gibi görüntülü tespit cihazları pis su kaçağı tespiti işinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, pis su gider hattı görüntüleme, rögar görüntüleme işlemlerinde kullanılmaktadırlar.

Su kaçağının oluşma nedenlerine beraberce göz atalım ;

  • Kalitesiz ve aslına uygun kullanılmayan su tesisatı malzemeleri
  • Niteliksiz işçilik uygulamaları
  • Aksesuar montaj esnasında su tesisatına verilen zararlar
  • İnşaat aşamasında döşenen su borularının darbeye maruz kalması
  • İnşaat aşamasında boruların üstünün çimento oranı yüksek harç ile kapatılması. Ve buna istinaden su tesisatı borusunun genleşme sağlayamadığı için patlaması
  • Şebekeden ev ve işyerlerinize gelen suyun basınç değerinin yüksek olması
  • Su tesisatı malzemesinin kullanım ömrünün dolması
  • Seramik döşemesi esnasında boruların hasar görmesi
  • Su tesisatı bittikten sonra test yapılmaması, veya doğru test yapılmaması.

Kameralı su kaçağı tespiti yapılırken en küçük detaylar dikkatlice incelenmeli, su kaçağına sebebiyet verecek unsurlar doğru tespit edilmelidir. Firmamız servis personellerini doğru bir uygulamalı eğitim sonrası iş sahasına yani ev ve işyerlerinize göndermektedir.

İlgili Video

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim