Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı kullanım ve yapım aşamasından kaynaklı hatalardan dolayı meydana gelir. İşyeri veya ev fark etmeksizin tuvaletlerde atık peçete kovası bulunması, tuvalet tıkanıklığına alınacak önlemler açısından faydalı olacaktır. Bu doğrultuda özellikle ıslak mendiller tuvalet giderine atılmamalıdır.
Tuvalet kağıdı yapısı itibari ile suda erir ve çabuk parçalanır. Ancak gerek tuvalet kağıdı gerekse havlu peçeteleri da yumak haline getirip tuvalet giderine atmamalıyız. Her ne kadar tuvalet tıkanıklığı açma işlemi evinizde herhangi bir yer kırılmadan yapılsa da sizler için bir maliyet demektir. Bu yüzden tuvalet kullanım alışkanlığımıza, tuvalet tıkanıklığına sebebiyet vermemesi için dikkat etmeliyiz.

ALATURKA TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

Alaturka tuvalet tıkanıklığı açma işlemi tuvalet tıkanıklık açma robotumuz sayesinde kırmadan açılmaktadır. Firma tecrübelerimiz bize şunu gösterdi ki gider borularının yapım aşamasında sorun olmayan tuvaletlerde genel itibari ile tuvalet tıkanıklığına ıslak mendil, havlu peçete gibi yabancı maddeler yol açmaktadır. Tabi bunların haricinde tuvalet giderine atılan diğer yabancı maddelerde tıkanıklığa sebep olur. Boş şampuan şişesi, alışveriş poşetleri, pedler, çocuk oyuncakları gibi daha birçok materyali bunlara ekleyebiliriz.

ALATURKA TUVALET TIKANDI KIRMADAN AÇILIR MI?

Kırmadan tuvalet tıkanıklığı açan robot sayesinde tabiki evet. Tuvalet tıkanıklığında en önemli unsur tuvaletin sürekli tıkanıp tıkanmadığı hususudur. İçine kullanıma uygun olmayan materyal atılmayan tuvaletler sürekli tıkanıyorsa tuvalet gider borularında sorun olduğunu gösterir.

KLOZET TIKANIKLIĞI AÇMA

Klozet tıkanıklığının açılması alaturka tuvaletlere nazaran daha elverişlidir. Yapısı itibari ile sökülebilen klozetlerde, montaj aşamasında yapılan hatalar nedeniylede tıkanmalar görülür. Bu hatalardan biriside alafranga tuvaletin atık su giderine bağlantısı yapılan kadalardır. Kadalar taş zemine oturtulduğu zaman ezilmemesi için çok iyi oturtulmalıdır. Klozet tıkanıklığı açılırken taş sökülmesi şart değildir ancak firmamız tuvalet taşınıza ufak bir zarar dahi gelmemesi için ihtiyatlı davranarak sökmektedir.

Tabiki klozet tıkanıklığının tek sebebi bu değildir. Tıpkı alaturka tuvaletlerde olduğu gibi tuvalet içine atılan yabancı materyaller tuvalet tıkanıklığının başlıca sebeplerindendir.

KLOZET TIKANIKLIĞI AÇAN SERVİS

Gömme rezervuar tıkanıklığı açma işleminde tıpkı alafranga tuvalet tıkanıklığı açma yapılan işlemler ile aynıdır. Her iki tuvalet tıkanıklığı açma işlemi sırasında taş sökülürken klozet taşının kırılma olasılığına karşın dikkat edilmesi gereklidir. Gömme rezervuar tıkanıklığı açma işlemi yapılırken de taşın sökülmesi tercihen yapılmaktadır.

PİSUVAR TIKANIKLIĞI AÇMA

Pisuvar tıkanıklığı açma işleminde pisuvar mecburen sökülmesi gereklidir. Pisuvarlar da genel olarak görülen tıkanıklık sebebi boruların içinde oluşan kireçlenmedir. Pisuvar olan tuvaletlerde en önemli hususlardan biriside pisuvar taharet musluğu bulunmasıdır.

Bazı pisuvar modellerinde kişi tuvalet işlemini tamamladıktan sonra otomatik fotoselli musluklar olarak sifon devreye girer. Toplu kullanım alanlarında tuvalet ve pisuvar gibi bölgelerin kullanımının ardından temizlik sorunu olduğu için, fotoselli musluklar daha doğru olacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açan Tesisatçı
Teknolojinin gelişmesi ile beraber insanların tüketim hızının artarak kolay, pratik ve daha çok kullan at ürünlere yönlendirmiştir. Havlu peçete, peçete, ıslak mendil, çocuk ve yetişkin pedlerini buna örnek verebiliriz. Tüketime yönelik meydana gelen arızaların çözümü için gelişen sektörlerden biriside tuvalet tıkanıklığı açma işidir. Tuvalet tıkanıklığı açan tesisatçı olarak son teknoloji cihazlara sahibiz.

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz bazı ürünlerin kullanımının artması maalesef tuvalet tıkanıklığı sorununu beraberinde getirmiştir. Tuvalet kağıdı hammaddesi itibari ile suda erimeye ve çabuk dağılmaya müsait durumdadır. Tuvalet kağıdı kullanımında atık kağıt tuvalete atılıyorsa büyük kütleler halinde atılmamalıdır. Ev ve işyerlerimizin tuvaletlerine atık tuvalet kağıdı için çöp kovası koymanız olası tuvalet tıkanıklığı riskini azaltacaktır.

Havlu peçete ve ıslak mendil konusuna değinecek olursak; havlu peçeteler isminden de anlaşılacağı gibi el kurulama amaçlı üretilmiş malzemelerdir. Yapısı itibari ile tuvalet kağıdından kalın ve suda parçalanması zor maddelerdir. Firmamızın edinmiş olduğu tuvalet tıkanıklığı açma servis tecrübelerinde özellikle işyerlerinde tuvalet ve el yıkama bölümü aynı kapı içinde olan yerlerde çöp kovası bulunmamaktadır. İnsanlar ellerini kuruladığı havlu peçeteleri yada kullandıkları ıslak mendilleri tuvalet giderine atmaktadırlar.

Bir başka husus olan çocuk ve yetişkin pedlerine gelelim. Özellikle eve çocuklu misafir geldikten sonra tıkanan tuvaletler bu konuyu kapsamaktadır. Müşterilerimizin bizlere beyanları şu yöndedir; eve gelen misafir çocuk bezini tuvalete atmış olmalı ki tuvaletimiz tıkandı. Evet çok hoş olmasa da bu durumlar sıklıkla yaşanmaktadır.

Yetişkin pedleride tuvalet tıkanıklığı açma servislerinde, giderden çıkan maddeler arasında başı çekmektedir. Daire içi tuvalet tıkanıklıklarında durumun sorumlusu bilinse de açıkçası bina ana pis su gider hattı tıkanıklarında bina sakinlerinin hiç birisi yukarıda saydığımız hiçbir hususu kabul etmez. Bina giderine atılan peçeteler, bezler, bulaşık süngerleri, bulaşık telleri, oyuncaklar ve daha niceleri. Öncelikle bu sorunun toplumsal bir sorun olduğunu bilmeli ve evinizde tıkanan tuvalet olduğunda tuvalet tıkanıklığı açma servisini çağırmakta çekinmemelisiniz.

YAPIM AŞAMASINDAN KAYNAKLI TUVALET TIKANIKLIĞI SORUNLARI
Pis su gider tesisatının yapım aşamasında en önemli hususlardan bazıları şunlardır:

  • İnşaatın yapım aşamasında pimaş borusunun içine kaçan harç ve kum gibi yabancı maddeler
  • Yatay şekilde döşenen pimaş boruların alt kısmının yeterince doldurulmaması sonucu alt kısma doğru borunun çökmesi
  • Yatay şekilde döşenen pimaş borulara gereğinden fazla ya da yetersiz meyil verilmesi
  • Tavandan yapım şekliyle döşenen pimaş borularda meyil oranın fazla ya da yetersiz verilmesi, borunun sabit durması için koyulan kelepçelerin uygunsuzluğu ve doğru yapılmaması
  • Yapım aşamasında uygun çapta pimaş boru kullanılmaması
  • Özellikle temel aşamasında beton atılırken bina ana pis su hattı borularının zarar görmesi
  • Pimaş boruların ek yerlerinin ve ara parçalar olan boruların yanlış güzergah veya hiç kelepçe koyulmaması sonucu pimaş çökme ve ek yerinden çıkmaları.

Evet gördüğünüz gibi tuvalet tıkanıklığı sorununun oluşması evinizin ilk yapım aşamasından başlayıp, sonrasında sizin kullanım aşamasına kadar olan bir süreçtir. Son olarak sizlere tavsiyemiz tuvalet kullanım alışkanlıklarımızı yukarıda saydığımız hususlara göre gerçekleştirirseniz tuvaletiniz tıkanmayacaktır.

Tuvalet Sürekli Tıkanıyor Ne yapmalıyım ?
Her anne çocuğuna tuvalet eğitimi vermek için çaba sarf etmiştir. İşte tamda bu noktada çocuğumuza koru sakla yöntemini aşılamalıyız. Kullandığı atık peçeteleri çöp kutusuna atmasını öğretmeliyiz.

Sadece çocuklar mı? Elbette hayır.
Yetişkinlerimizin tuvalet,banyo ve mutfak kullanımının nasıl olması gerektiği hakkında bilinçli olmalıdır. Dolayısıyla çocuk yetişkin ayırt etmeden tuvalet, mutfak ve banyo giderlerine atılmaması gereken maddeler ve nasıl korunacağı hakkında sizlere birkaç bilgi verelim.

Mutfak gider tıkanıklığı arızası özellikle evde en çok mutfak bölümünü kullanan hanımları ilgilendirmektedir. Yağlı yemek tabak ve tencere diplerinin mutfak lavabosuna akıtılmamalıdır. Tencere ve tabakların yağlı olan dip kalıntıları bir peçete yardımı ile sıyrılarak çöp kovasına atılmalıdır. Meyve ve sebze yıkarken lavabo deliğine kaçırılmamalıdır. Bulaşık teli ve bulaşık süngeri gibi temizlik malzemelerinin kopan parçalarına dikkat edilmeli lavabo deliğine kaçırılmamalıdır.

Çamaşır makinesi kullanımda dikkat edilecek hususlara gelecek olursak, kirli çamaşırlar yıkanmadan önce mutlaka cep bölümleri kontrol edilmelidir.

Tuvalet ve banyo bölümlerinde kirli peçete ve diğer maddelerin atılması için mutlaka çöp kovası olmalıdır. Saç kılı, jilet, kulak pamuğu, makyaj silme bezleri gibi maddeler çöp kovası olmayan alanlarda direk tuvalete atılmaktadır.

Filtes tesisat olarak tuvalet tıkanıklığı açma işlerinizde sizlere uzman kadro ve son teknoloji cihazlar ile hizmet vermekteyiz.

PİMAŞ BORULARDA (PİS SU GİDER HATTINDA) DOĞRU MEYİL (AKINTI) NASIL OLMALIDIR?

Pis su gider boruları olan pimaşlarda meyil oranı aslına uygun verilmelidir. Çok fazla meyil verilen hatlarda sifon çekildiği zaman ya da lavabo hatlarında atık su gittiği zaman su pislikten önce yol alır ve boru içinde tortular kalır. Doğru olan pisliğin su ile beraber borunun içinden gitmesidir.

Firmamız yaptığı tüm pis su gider hattı tadilatlarında ölçüm cihazları ve kameralı görüntüleme cihazları ile yapılan işin mutlaka kontrolünü yapmaktadır.

PİMAŞ BORULARDA STATİK YAPI NASIL OLMALIDIR?

Pimaş boru hattı yapılırken pimaş alt kısımdan çökme riskine karşın çok iyi sabitlenmelidir. Toprak üstüne ya da yumuşak zemine oturtularak yapılan pimaş boru hattında çökme riski yüksektir. Bu riske zamanla binanın oturması, depremler ve kullanıma bağlı etkenlerde eklenince pis su gideri hattı ömründe kısalma görülür.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim