Koku Tespiti

Bir çoğumuzun şikayetçi olduğu ev ve işyerlerinde meydana gelen kötü kokular bazen dayanılmaz bir noktaya ulaşır. Ev hanımı olan kadınların daha çok maruz kaldığı bu durum, insanları çeşitli temizlik malzemesi kullanımına yöneltmektedir. Pekala nedir evinizde oluşan kötü kokunun temeli buyurun beraber inceleyelim.

Mutfak giderleri yağlı yemek artıkları ve diğer yabancı maddelere en çok maruz kalan pis su gider hatlarının başında gelir. Bulaşık makinesine atılmadan önce lavaboda yıkanan tabakların diplerinde bulunan yağ kalıntıları mutfak gider borunuzun daralıp tıkanmasına sebebiyet verir.

Firmamız koku tespitini kameralı cihazlar ile profesyonel şekilde yapmaktadır. Koku tespitinin mutlaka cihazlı bir tesisatçıya yaptırmanız gerekmektedir. Kamera ile yapılmayan koku tespiti kesinlikle doğru olmayacağı gibi sorunu kesin çözüme de kavuşturmayacaktır.

Bu durum mutfak lavabosundan gelen kötü koku ile beraberinde mutfak lavabosu tıkanıklığını getirir. Tabak diplerinizi lavaboda yıkamadan direk bulaşık makinenize atsanız dahi gider hattı ortak olduğu için aynı sorun meydana gelecektir. Mutfaktan gelen kötü kokuya ek olarak lavabonuzun altında bulunan lavabo sifonunda biriken pislikleri de örnek gösterebiliriz. Yaygın olarak kullanılan evye sifonlarını sizlerde kolayca temizleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

Önemli:
‘’Lavabo sifonu değişim esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus sifonun lavabo içine gelen kısmının ve alt tarafta olan contasının yerine iyi oturmasıdır. Aksi takdirde mutfak dolabınıza lavaboyu kullandığınız esnada su gider.’’

Bir başka durum lavaboda yıkanan çaydanlıktır. Çay dibini süzgeç kullanarak lavaboya dökmeliyiz. Yine aynı şekilde meyve ve sebze yıkarken sap ve çöplerini lavaboya içine atmamalıyız. Mutfak lavabosu temizliği esnasında kullanılan bulaşık telleri yapısı itibari ile kolayca kopup parçalanırlar. Metal bir yapıya sahip bulaşık teli gider borunuzda mevcut diğer pislikler ile birleşerek zamanla yumak oluşturabilmektedir. Bu durum lavabo tıkanıklığına sebebiyet vermektedir.

MUTFAK LAVABO GİDERİ SÜREKLİ TIKANIYOR NE YAPMAM GEREKLİ?
Öncelikle mevcut gider borusunun durumu değerlendirilmeli. Olası bir meyilsizlik sorunu var ise tadilat işlemi gerçekleştirilmelidir. Bunun için gider borunuzun içine gönderdiğimiz kameralı tespit cihazımız mevcut borusunun yapısal durumu hakkında bizlere bilgi vermektedir. Kameralı görüntüleme yapılmadan direk olarak yapılan tadilat işlemleri bazen gereksiz maliyetler doğurmaktadır.

MUTFAK LAVABO GİDER BORULARI KIRMADAN TEMİZLENİYOR MU?
Firmamız pis su gider hattı yıkama makinesi sayesinde evinizde herhangi bir yer kırmadan dökmeden mutfak lavabo gider borularınızın içini sıfırdan yapılmış gibi temizlemektedir. Bu durum gereksiz tadilat maliyeni ortadan kaldırarak sizlere rahat bir nefes aldırmaktadır.

BİNANIZIN YAPIM AŞAMASINDA KÖTÜ KOKUYA OLUŞTURACAK NEDENLER
İnşaatın yapım aşamasında pis su gider borusu olarak adlandırdığımız pimaş boruları ele alalım. Ev ve işyerlerimizde pis su gider hatlarının geçtiği güzergahlar olan mutfak, banyo, tuvalet, yağmurluk gider hatları ve süzgeçler bunları oluşturmaktadır. Pis su gider tesisatı yapılırken dikkat edilecek en önemli husus borunun meyil oranıdır. Maalesef işinin ehli olmayan kişilerce yapılan tesisatlarda bu durum sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca binanızda yapılan havalık kolonları çatı dışından dış ortama kadar çıkmalıdır. Dış ortama kadar çekilmeyen havalık kolonları işlevini yerine getiremez ve kötü kokuya sebebiyet verir.

Tesisatla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin veya +90 (212) 434 58 38 numaralı telefondan bizi arayın.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim