Polenezköy Su Kaçağı Bulma

Polenezköy Su Kaçağı Bulma

Polenezköy su kaçağı bulma servisi, Polenezköy ilçesinde su kaçağı durumunda alanında uzman ekip ile hizmet vermekte. Ev ve iş yerlerinde ortaya çıkan su kaçakları ilerleyen dönemlerde ciddi sonuçlar doğurabilir. O nedenle ortaya çıkan su kaçaklarında zaman kaybetmeden müdahale edilmelidir. Su kaçağı tespitlerinde ise birbirinden farklı yöntemler kullanılır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde cihazlar ile birlikte su kaçakları tespit edilebilir. Su kaçağının yapıları farklılık gösterir. İstanbul ve ilçelerinde bulunan ev ve iş yerlerinde su kaçakları görülmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Neden Önemlidir?

Ev ve iş yerlerinde su kaçağı sık sık görülebilir. Bazı su kaçakları göz ile fark edilse bile bazıları gözle tespit edilemez. Gözle tespit edilemeyen su kaçakları durumunda ise teknolojik cihazlar da kullanılabilir. Su kaçaklarında ufak sızıntı, vana ve bağlantı noktalarında problemler oluşabilir. Dairelerde yer alan su kaçağı sırasında doğru müdahale yapılmaz ise sonuçlar çok daha vahim olabilir. Su kaçakları ilerlediği takdirde binaya zarar vererek, yapıyı çürütebilir. Ayrıca su kaçakları nedeniyle su faturalarında artış da görülebilir. Su kaçakları duvar ve tavanda küflenmeler oluşturur.

Polenezköy Su Kaçağı Bulma İle İlgili Merak Edilenler

Polenezköy'de yer alan ev ve iş yerlerinde oluşan su kaçaklarında erken müdahale çok önemlidir. Özellikle binalarda temiz su tesisatı, atık su tesisatı ve doğalgaz tesisatı bulunur. Her bir tesisatta ayrı ayrı sorunlar ile karşılaşılır. Su kaçaklarında tespit yapılarak maddi zarara uğramadan onarılması gerekir. Alanında uzman firmalar tarafından Polenezköy su kaçağı bulma için gelişen teknolojik cihazlar kullanılır. Su kaçağının yapısı birbirinden farklı olduğu için su kaçağının yapısına uygun tespit yapılması gerekmektedir.

Temiz Su Tesisatı Kaçağı Nasıl Bulunur?

Polenezköy'de ev ve iş yerlerinde su kaçakları olur ise önce keşif yapılması gerekmektedir. Ev ve iş yerlerinde keşif yapıldıktan sonra su kaçağı olup olmadığı gözle bakılır ve ya dinlenir. Su kaçağı bulunmadığı takdirde diğer yöntemler planlanır. Temiz su tesisatında basınç testi ile sızdırmazlık kontrolü yapılır. Özellikle Polenezköy su kaçağı bulma sırasında basınç testi yapılmadan tüm vanalar kapatılır. Test pompası ise belirlenen bir noktadan temiz su tesisatına bağlanır. Sonrasında tesisata basınç verilir. Temiz su tesisatında işlem sırasında sızdırma olursa basınç düşecektir. Basınçta değişim olmaz ise sızdırma yok demektir. Sıcak su kaçağı da aynı yapılır.

Atık Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Binalarda atık su tesisatında kaçak olup olmadığının tespit edilmesi için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Tecrübeli ve alanında uzman kişiler tarafından su kaçağı bulunabilir. Atık su tesisatında Polenezköy su kaçağı bulma işlemi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Atık su tesisatında su kaçağını bulmak için gider hattı kanal kameraları ile tespit edilir. Atık su tesisatının tüm çıkışlarına kamera bırakılır. Böylece su kaçağı tespit edilir. Borular üzerinde herhangi bir kırık, çatlak ve ya delik olup olmadığına bakılır. Su kaçağı bulunduktan sonra da gerekli onarım işlemi yapılır.

Su Kaçağın Nedenleri Neler Olabilir?

Ev ve iş yerlerinde su kaçağı olmasının belli başlı nedenleri bulunmaktadır. Su boruları sürekli patlıyor ise bu tesisat ile alakalı olabilir. Su boruları döşenirken üzerine yağlı harç adı verilen çimento dökülür. Su boruları genleşmeye maruz kaldığında ise boruların etrafı sert beton ile kaplı olduğu için patlama yapabilir. Ayrıca Polenezköy su kaçağı bulma sırasında inşaat sırasında boruların darbe görmesi ile patladığı da görülmüştür. Su tesisatı ile ilgili olarak boru kaynak makinesinin doğru ısıda olmaması da su kaçaklarının önemli nedenleri arasında gösterilebilir.

Polenezköy'de Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespit edilirken öncelikle evde bulunan su saati vanaları kapatılır. Sonra ise dairedeki banyo ve diğer ıslak bölümlerdeki ara musluklar, makine ile arıtma muslukları da kapatılır. Dairede kombinin altında yer alan sıcak ve soğuk su hat vanaları kapatılır. Daha sonra ise banyo bataryası sökülür. Test pompası ise soğuk ya da sıcak su hatlarından bir tanesine bağlanır. Bu işlem sıra ile yapılır. Su kaçağı olduğunda pompada bulunan manometre göstergesinde düşüş yaşanır. Sonrasında Polenezköy su kaçağı bulma sırasında su kaçağının hangi hatta olduğu tespit edilir.

Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Ev ve iş yerlerinde su kaçağı olması durumunda farklı yöntemler kullanılarak su kaçağı bulunur. Dairelerdeki su kaçağı bazı durumlarda önceden belirti göstermektedir. Özellikle Polenezköy su kaçağı bulma sırasında dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılabilir. Banyolarda duvar boyasında kabarma, tavan boyasının dökülmesi ve siyahlaşması gibi durumlar dikkate alınmalıdır. Ayrıca su faturasının her zamankinden daha yüksek gelmesi de su kaçağı olduğunun belirtisi olarak görülebilir. Evde rutubet, küf ve nem olması durumunda su kaçağı olabilir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Dairelerde su kaçağı olduğu takdirde su kaçağının türüne göre müdahale edilmesi gerekir. Kameralı su kaçağı tespiti cihazı ile gider borusunun su kaçağında kullanılır. Gider borularındaki su kaçaklarında genellikle kameralı su kaçağı tespiti yapılır. Boru içerisine kamera gönderilerek su kaçağı tespit edilir. Kameradan boruda bir hasar olup olmadığına bakılır. Su tesisatı ve su kaçağı arızaları mutlaka doğru tespit edilmelidir. Çünkü arızalar doğru tespit edilmediği takdirde kalıcı çözüm bulunmalıdır. Kameralar resim ve video özelliğine sahip olduğu için arıza fotoğrafları mal sahibine de iletilebilir.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespit edilirken öncelikle su kaçağının türüne göre bir yöntem kullanılır. Özellikle sıcağa duyarlı olan termal kamera ile sıcak su kaçakları rahat bir şekilde tespit edilir. Termal kamera kullanılarak boruların da nereden geçtiği bulunur. Su tesisatının yapılışına göre sıcak su ve soğuk su boruları yan yana olur. Ekstra bir durum olmadığı sürece termal kamera ile sıcak su borusu takip edildiğinde soğuk su borusunun yeri de bulunur. Binada temiz su ve gider borularında su kaçağı olmazsa kalorifer tesisatında su kaçağı olup olmadığına bakılmalıdır.

Çatıdan Su Kaçağı Gelmesi

Binalarda çatıdan da su kaçakları olabilir. Bina inşaatında ve ya çatı imalatında yapılan hatalar nedeniyle çatıdan su gelebilir. Özellikle izolasyon sorunu yaşanan yerlerde çatıdan su kaçağı olabilir. Çatı oluklarının kırılması ve ya oluklarının ek yerinden çıkması sonucu çatıdan su kaçakları yaşanabilir. Çatıdaki su kaçaklarının bazıları kiremitlerin kırılması sonucunda gerçekleşir. Bina havalandırmaları çatı kısmına kadar çıkabiliyor. Havalandırma kapağının olmaması sonucu çatıdan su kaçağı yaşatacak arızalar olabilir. Giderlerde oluşan tıkanıklıklar da çatıdan su gelmesine neden olabilir. Çatılarda yer alan yer süzgeçleri ve üstü açık çatı olukları su kaçağına neden olan etkenler arasında yer alır.

Parke Altından Su Kaçağı Tespitleri

Binalardaki su kaçağı tespitlerinde parke altında sızmalar olabilir. Bazı binalarda su tesisatı hattı tavandan yapıldığı için parke altından su çıkması görülebilir. Böyle bir durumda öncelikle su vanaları kapatılmalıdır. Aksi takdirde bulunamayan su kaçaklarında parkeler şişer ve deformeler gerçekleşir. Su tesisatı masrafı ve parke masrafı da ağır olacaktır. Su kaçağının nerede olduğu ve nasıl bir kaçak gerçekleşmesi iyi tespit edilmelidir. Alanında uzman Polonezköy su kaçağı bulma hizmeti veren Filtes Tesisat'ı arayabilirsiniz.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim