Mecidiyeköy Su Kaçağı Bulma

Mecidiyeköy Su Kaçağı Bulma

Mecidiyeköy su kaçağı bulma hizmeti veren Filtes Tesisat tarafından su kaçağı olan yerde son teknoloji cihazlar kullanılarak çalışma yapılmakta. Günümüzde evlerdeki en önemli sorun su kaçağı olarak ortaya çıkıyor. Ev ve iş yerlerinde oluşan su kaçağı erken tespit edilmemesi halinde kalıcı hasarlar ve maddi kayıplar bırakabiliyor. Binalardaki su kaçakları mutlaka alanında uzman firmalar tarafından bulunmalıdır. Çünkü işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan çalışmada binaya ve ya su tesisatına zarar verilebilir. Ayrıca ek masraflar da çıkabilir. Su kaçağını bulmak için alanında uzman profesyonel ekip ile çalışan firmalarla görüşme sağlanabilir.

Mecidiyeköy Su Kaçağı Bulma

İstanbul genelinde bulunan ilçelerde ev ve iş yerlerinde su kaçağı bulunabiliyor. Özellikle en işlek ilçelerden birisi olan Mecidiyeköy'de ev ve iş yerlerinde su kaçağı yaşandığında uzman bir firma ile anlaşma sağlanabiliyor. Ev ve iş yerlerinde su kaçağı belirtileri görüldüğü andan itibaren çok zaman kaybetmeden su kaçağı tespiti yaptırmak lazım. Sürekli gelişen teknoloji sayesinde son teknoloji üretilen cihazlar ile birlikte su kaçağı da kısa sürede bulunabiliyor. Ayrıca Mecidiyeköy su kaçağı bulma konusunda deneyimli firma aracılığı ile binadaki su kaçağı kısa zamanda bulunabiliyor.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Binalarda su kaçağının birbirinden farklı nedenleri bulunuyor. Özellikle banyolarda bulunan duvar akıntıları ve kabarmalar su kaçağı belirtileri arasında yer almaktadır. Ayrıca banyo tavanında küf oluşması da su kaçağını gösterebilir. Su kaçakları banyodaki duş teknesi ve küvet bölümünden de akabilir. Tüm bu belirtiler su kaçağında görülebilir. Ayrıca havasızlıktan dolayı banyolarda küflenmeler ve kabarmalar da olabiliyor. Hassas su kaçağı tespiti sayesinde erken süreçte su kaçakları bulunabiliyor. Su kaçağı olduğunda doğru cihazlar ile kısa bir sürede müdahale edilmesi gerekir.

Su Kaçağı İle İlgili Merak Edilenler

Ev ve iş yerlerinde yaşanan su kaçağı durumlarında gözle görülür belirtiler izlenir. Banyo duvarlarında kabarma ve küflenmeler su kaçağı nedeniyle oluşabilir. Ayrıca tuvaletlerin tavanından su akar ve siyah lekeler görülür ise dikkate alınmalıdır. Salondaki parkelerde şişmeler görülürse ve salon duvarlarında küflenmeler meydana gelirse zaman kaybetmeden su kaçağının tespit edilmesi gerekir. Su kaçağı durumunda su faturaları da her zaman gelenden daha yüksek gelecektir. Bu da önemli bir ayrıntı olarak ön plana çıkar.

Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı olan alanlarda su kaçağını bulmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Özellikle Mecidiyeköy su kaçağı bulma açısından su kaçağının durumuna göre bir yöntem belirlenmelidir. Su kaçağı belirti gösteriyor ise dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılabilir. Temiz su kaçağı, dış mekan su kaçakları ve yangın hidrant tesisatı su kaçaklarında dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılabilir. Dinleme cihazı ile su kaçağı bulunurken su kaçağı noktası hassas bir şekilde belirlenir.

Küçük ses sapmaları ile su kaçağı tespiti için usta yanılabilir. O nedenle dinleme cihazı kullanılarak su kaçağının olduğu yer nokta hesabı ile tespit edilir. Ardından su kaçağı olan tesisat hattına test pompası bağlanır. Test pompası ile su borusuna su pompalanır. Pompalanan su ise borunun delinen kısmından fışkırabilir. Su kaçağı tespit cihazı su sesini algılayabilir. Böylece su kaçağı olan bölüm de tespit edilebilir. Su kaçağı dinleme cihazı ile kolay ve hızlı bir şekilde bulunabilir. Özellikle Mecidiyeköy su kaçağı bulma için kullanılır.

Temiz Su Kaçağı Nedir?

Ev ve iş yerlerinde temiz su kaçağı bulunabilir. Temiz su kaçakları ise evlerin musluklarından akan soğuk ve sıcak su hatlarını kapsar. Sıcak su boruları sürekli olarak ısınıp soğuduğu için su kaçağına daha fazla elverişli olabilir. Soğuk su boruları da çok sık kullanıldığı için su sızıntısı gerçekleşebilir. Ayrıca bahçeli alanlarda bahçe sulama tesisatında yaşanan su kaçakları dinleme cihazları ile bulunur. Dış mekan su kaçaklarında dinleme cihazı bulunmaktadır. Bahçe sulama tesisatında olduğu gibi şebeke su tesisatında kazı çalışmaları dikkatli yapılmalıdır.

Su Kaçaklarının En Önemli Belirtisi Yüksek Su Faturaları

Ev ve iş yerlerinde su faturaları her zamanki gelenden fazla gelirse buna mutlaka dikkat edilmelidir. Önce evdeki tüm musluklar kapatılır. Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinin kapalı olduğundan emin olunur. Hemen ardından ise su sayacının ibresinin dönüp dönmediğine bakılır. Eğer evde su kullanılmadığı halde su sayacı döner ise su kaçağı var demektir. Ev ve iş yerindeki tüm musluk, batarya ve sifon kontrolleri ayrıntılı olarak yapılmalıdır. Musluktan sürekli su damlarda bu da su faturasının yüksek gelme sebeplerinden bir tanesidir.

Ne Zaman Su Kaçağı Servisine Haber Verilmeli?

Ev ve iş yerlerinde genel kontroller yapıldıktan sonra kombi emniyet ventili ve arıtma muslukları kontrol edilmelidir. Eğer evde su kaçağı olup olmadığı tespit edilemez ise su kaçağını tespit edecek alanında uzman bir firma ile iletişime geçilmelidir. Özelikle Mecidiyeköy su kaçağı bulma konusunda uzman bir firma su kaçağını kısa sürede bulabilir. Su kaçağının nerede olduğu bulunursa tamir ve onarım aşamasına da geçilebilir. Bu sayede olası her türlü sorunun önüne geçilmiş olur.

Üst Kattan Su Akması Su Kaçağı Belirtisi Midir?

Bazı durumlarda üst kat komşusunun dairesinden su akabilir. Evdeki en önemli alt yapı unsuru olarak su tesisatı gösterilebilir. Binalarda su tesisatı yapılırken kaliteli işçilik ve doğru malzeme kullanılmalıdır. Su tesisatı ilerleyen durumlarda ciddi su kaçaklarına neden olabilir. Su kaçağı durumunda ise mutlaka cihaz ile su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Üst kat komşudan su sızıntısı sürekli yaşanan arızalar arasında yer almaktadır. Akan su miktarı sürekli artarsa buna dikkat edilmelidir.

Üst kat komşusundan su akması durumunda kombi ve kalorifer kontrolü yapılmalıdır. Kombi barı düşer ise ısıtma tesisatında su kaçağı var demektir. Kombi kalorifer tesisatı kaçağı durumunda su akıntısı genellikle su izi olarak da kendini belli edebilir. Banyo tavanından akan su ise seramik yüzey ve derz aralarından kaynaklanabilir. O nedenle vakit kaybetmeden banyoda derz araları ışık ve maket bıçağı ile kontrol edilmelidir. Üst katta su kaçağı olması durumunda gereken yöntemler ile su kaçağı bulunmalıdır.

Su Kaçağının Nedenleri Nelerdir?

Su kaçağının birbirinden farklı nedenleri olabilir. Özellikle Mecidiyeköy su kaçağı bulma konusunda tüm ayrıntılar ele alınmalıdır. Binadaki su boruları sürekli patlıyor ise bunun nedeni su tesisatı yapılırken su borularının üzerinde yağlı harç adı verilen çimentonun kullanılmasıdır. Su boruları çimento oranı yüksek harç ile kaplandığında genleşme oluşur. Genleşen su borularının etrafı beton ile kaplı olduğu için su boruları patlayabilir. Ayrıca inşaat döneminde borular darbe gördüğünde su kaçakları da olabilir. Boru kaynak makinesinin doğru ısıda olmaması neticesinde su kaçağı meydana gelebilir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı türüne göre su kaçağı bulunabilir. Özellikle Mecidiyeköy su kaçağı bulma noktasında gider borusu su kaçağında kameralı su kaçağı cihazı kullanılmaktadır. Boru içerisine gönderilen kameralı su kaçağı tespitinde cihazın ekranında sorunun iç kısmında sorun olup olmadığına bakılır. Fotoğraf ve video çekme özelliği bulunan kameralar ile borudaki tüm arızalar da kolay bir şekilde bulunabilir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim