Kağıthane Su Kaçağı Bulma

Kağıthane Su Kaçağı Bulma

Kağıthane su kaçağı bulma konusunda deneyimli firmamız geniş servis ağıyla hizmetinizde. Günümüzde ev ve iş yerlerinde görülen en büyük sorun genellikle su kaçağı oluyor. Su tesisatının yanlış yapılması ve ya kalitesiz malzeme kullanımı nedeni ile su kaçağı yaşanıyor. Su borularının zamanla deforme olması ve ya su borularına darbe gelmesi sonucunda su borularında kaçak oluşabiliyor. Binalarda su kaçağının erken tespit edilmemesi durumunda ilerleyen süreçte ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bina yapısı hasar görürken mal sahiplerine de yüksek tamir masrafı çıkabilir. İstanbul'un hızla gelişen ilçelerinde bazı yapılarda su kaçağı olabiliyor.

Kağıthane Su Kaçağı Bulma

İstanbul en önemli ilçelerinden bir tanesi de Kağıthane'dir. Özellikle Kağıthane su kaçağı bulma konusunda alanında deneyimli firma ev ve iş yerlerindeki su kaçağını bulabiliyorlar. Su kaçağının türüne göre su kaçağı bulma yöntemleri kullanılabilir. Su kaçağının bulunması için son teknoloji cihazlar ve işini iyi bilen profesyonel firmalardan yardım alınması gerekmektedir. Bazı durumlarda su kaçağı dinleme cihazlı su kaçağı tespiti de yapılabilir. Bunun yanı sıra Kağıthane ilçesinde evinde ve iş yerinde su kaçağı olan kişiler çok zaman kaybetmeden su kaçağını tespit ettirmeliler. Hemen sonrasında ise su kaçağı uygun şekilde tamir edilmelidir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Binalarda oluşan su kaçakları bazı belirtiler göstermektedir. Özellikle banyo duvarlarında kabarmalar oluşur. Küflenmeler ve banyo tavanından su sızıntıları da olabiliyor. Siyah lekelenmelerin de görülmesinden sonra mutlaka zaman kaybetmeden su kaçağı bulunmalıdır. Belirtiler gösteren su kaçaklarının yanı sıra bazı su kaçaklarında belirti de görülmeyebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka farklı yöntemler ile su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Özellikle Kağıthane su kaçağı bulma konusunda alanında deneyimli firma kısa bir süre içerisinde binadaki su kaçağını bulabilir. Su kaçağının nerede meydana geldiği de önemlidir.

Banyo Tavanında Siyah Leke Su Kaçağı Belirtisi Mi?

Binalarda yer alan banyoların tavanında siyah lekeler oluşabilir. Siyah lekeler ise bazı durumlarda su kaçaklarından kaynaklanabilir. Banyo tavanının küflendiği de siyah lekelenmelerden görülebilir. Banyo tavanındaki küf ve ya lekeler üst kat komşusundan su kaçağı gelmesi nedeniyle ortaya çıkabilir. Eğer üst katta su kaçağı yok ise banyonun havalandırılması da yetersizdir. Banyo tavanında lekelenmeler ve siyah lekeler oluştuğu anda üst katta su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Islak zeminde derz araları ışık ve maket bıçağı ile iyice incelenmelidir. Süzgeç kenarlarında sızıntı olup olmadığına da bakılır. Gırtlak hortumu ile bağlanan süzgeçler de detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir. Özellikle eski tip gömme küvetlerden de su sızıntıları olabilir. Üst kattan su kaçağı olup olmadığı ayrıntılı bir şekilde detaylı olarak incelenmelidir.

Kağıthane'de Su Borularının Sürekli Patlamasının nedeni Ne Olabilir?

İstanbul Kağıthane su kaçağı bulma sırasında tüm detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Binada sürekli su borusu patlıyor ve su kaçağı oluyor ise dikkatli olmak gerekir. Çünkü su borularının patlaması su tesisatından kaynaklanıyor olabilir. Su tesisatı yapılırken kalitesiz malzeme kullanımı su borularının yıllar içinde deforme olmasına neden olur. Ayrıca su tesisatı mutlaka işinde uzman bir usta tarafından yapılmalıdır. Su tesisatında yanlış tesisat güzergahı ve yanlış montaj dörtlüsü nedeni ile su kaçakları ortaya çıkabilir. Su borularının yıpranması ve darbe görmesi nedeni ile su kaçakları da daha sık yaşanabilir.

Su Kaçağının Nedenleri Ne Olabilir?

Ev ve iş yerlerinde yaşanan su kaçaklarının birbirinden farklı nedenleri olabilir. Özellikle inşaat döneminde su borularının darbe görmesi sonucunda su kaçakları meydana gelebilir. Boru kaynak makinesinin doğru ısıda olmaması nedeni ile de su kaçağı oluşur. Binada su boruları sürekli patlıyorsa sorun daha farklıdır. Su tesisatı yapılırken yağlı harç adı verilen çimentonun su borularının üzerine yığılması ile betonlaşma oluşur. Su boruları ise zaman içerisinde genleştikçe etrafı beton ile kaplı olduğu için patlayabilir. Su borusu patlamalarında da su kaçakları ortaya çıkar. Ayrıca su faturaları her zaman gelenden daha yüksek gelir ise su kaçağı olabilir.

Kağıthane'de Ev ve İş Yerlerinde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

İstanbul Kağıthane su kaçağı bulma sırasında bazı öncelikler yer alır. Öncelikle su kaçağının hangi tesisat hattında olduğu bulunur. Hemen ardından ise dairedeki mutfak, banyo ve diğer tüm ıslak zeminlerde yer alan ara musluklar, makine ve arıtma muslukları sıkıca kapatılır. Dairede bulunan kombinin altındaki soğuk ve sıcak su hat vanaları da sıkıca kapatılır. Sonrasında binadaki banyo bataryası sökülür. Test pompası da soğuk su hattı ve sıcak su hattına sıra ile bağlanır. Yapılan bu işlem ile su kaçağının nerede olduğu tespit edilir. Test için manometre göstergesinde düşüş görülür ise su kaçağının hangi hatta olduğu bulunur. Su kaçağı sıcak su ve ya soğuk su hattında olmaz ise su kaçağı temiz su hattında değil demektir. Bu durumda mutlaka gider borularının içi kamera ile kontrol edilmelidir.

Su Kaçağı Dinleme Cihazı İle Nasıl Bulunur?

Günümüzde pek çok su kaçağı dinleme cihazı ile bulunmaktadır. İstanbul Kağıthane su kaçağı bulma yöntemlerinden en sık kullanılanı dinleme cihazı ile tespit yöntemidir. Ev ve iş yerlerindeki su kaçakları belirti gösteriyor ise mutlaka dinleme cihazı ile su kaçağı bulma yöntemi kullanılır. Su kaçakları olan bir evde banyonun tavanları kabarma yapabilir. Tavan boyası dökülerek duvarlar da siyahlaşır. Banyo duvarlarından rutubet ve nem kokusu da gelebilir. Özellikle su faturaları her zamankinden daha yüksek geliyorsa mutlaka su kaçağı olduğunun habercisidir. Böyle bir durumda aylık gelen su faturalarındaki miktarın kontrolü de yapılmalıdır.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Binalardaki su kaçağı durumunda kameralı su kaçağı tespiti de kullanılabilir. Su kaçağının türüne göre uygun yöntem ile su kaçağı bulunur. Günümüzde sadece gider borusunda gerçekleşen su kaçaklarında kameralı su kaçağı tespit cihazı kullanılmaktadır. Su kaçağını bulmak için gider borusunun içerisine kamera gönderilir. Kameralı su kaçağında kamera fotoğraf ve video çekebilme özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde su borusunda oluşan arızanın fotoğrafları çekilerek mal sahibine verilebilir. Su tesisatı ve su kaçağında meydana gelen arızalar bulunduktan sonra doğru bir şekilde Kağıthane su kaçağı bulma servisi ekibi tarafından tamiri yapılmaktadır.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı bulmak için termal kamera ile su kaçağı tespit yöntemi kullanılabilir. Termal kamera sıcağa duyarlı olduğu için sıcak su borularına termal kamera gönderilir. Sıcak su borusundaki arızalar termal kamera ile tespit edilirken boruların nereden geçtiği de bulunabilir. Su tesisatı yapılırken sıcak su borularının yanında soğuk su boruları da yer alır. O nedenle termal kamera sıcak su borularında arızayı tespit ederken soğuk su borularının da nereden geçtiğini bulabilir. Termal kamera ile su kaçağı bulma kolay bir şekilde kullanılan yöntemler arasındadır.

Çatıda Oluşan Su Kaçakları İle İlgili Bilinmeyenler

Binalarda bazı durumlarda çatıda oluşan arızalar nedeni ile su kaçakları meydana gelebilir. Çatıdan sürekli su kaçağı oluyor ise bu izolasyondan kaynaklanabilir. Ayrıca çatı oluklarının kırılması ve ya olukların ek yerinden çıkması da su kaçağı oluşturabilir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim