Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Bulma

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Bulma

Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma servisi su kaçağı sorunlarınızda kalıcı çözümler üretmektedir. Su kaçağı pek çok iş yeri ve evlerde yaşayanların uğraştığı en önemli tesisat sorunlarından biridir. Bu sorunun giderilmesi için uzman ellerden yardım alınması gerekir.

Çünkü sorunun tamamen çözüme kavuşması ortada var olan su kaçağının nereden kaynaklandığını tespit edebilmekten geçer. Bu belirleme işlemi ise oldukça zordur. Fakat gelişen teknoloji ve aletler tespit olayını kolay hale getirmiştir.

Su Kaçağı Nedir?

Yaşam alanlarımızda pis ve temiz sular borular yardımıyla kanala tahliye olur. Bu işlem bizlerin gider hatlarından döktüğümüz sular ile gerçekleşmek zorundadır. Sistem ise şu aşamada bozulma yapar. Belirli nedenlerden dolayı suyun gitmesi sırasında borularda ya da tesisatta çatlaklar olması sitemi bozar.

Bu çatlaklar su sızıntılarına sebep olur. Sızan sular su kaçağı olarak tanımlanır. Su sızıntısı arızalarına neden olan da su tesisatı borularındaki hasarlardır. Bu hasarın mutlaka tamir edilmesi ve giderilmesi gerekir. Aksi halde su kaçağına maruz kalınmaya devam edilir.

Su Kaçağı Tespiti Nedir?

Su borularında meydana gelen su kaçağının teknolojik aletler ile tespit edilmesi işlemine su kaçağı tespiti denir.

Su kaçağı tespiti alanında uzman firmalar ve çalışanlar tarafından yapılır. Bu alanda su borularının duvarların içine gölümü olduğu düşünülürse firma seçiminizin de çok iyi olması gerektiği anlaşılmalıdır. Önerilecek en iyi firma ise Filtes Tesisat firmasıdır.

Firma aynı zamanda İstanbul ilinin bir ilçesi olan Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma bölümünde ve diğer tüm bölgelerinde uzmanlığını göstermiştir.

Sitede yer alan çağrı merkezi numarası ve iletişim numaraları sayesinde su kaçağı tespiti için her bölgeye servis talep edebilirsiniz.

Su Kaçağının Nedenleri

Su kaçağı tespit edilmezse kullanıcıların konforunu bozarak alanlara ciddi zararlar yaşatmaktadır. Su kaçağının birden fazla nedeni olabilir.

Su tesisatının döşeli olduğu her yerde su kaçağı görülebilir. Boruların eskimesi, paslanması ya da tıkanması su kaçağına neden olabilir.

Sızıntının çevresel zararı da sorunun boyutuna göre değişebilir. Sorunun tespiti oldukça güç ve uzmanlık gerektirir. Eski binaların tesisatında sıklıkla karşılaşılan bir sorundur.

Bunun nedeni yıpranmaya bağlı olarak su tesisatının dayanıklılığını kaybetmesidir. Su sızıntısı sadece apartman dairelerinde görülmemektedir. Yerden ısıtma tesisatı, kalorifer tesisatı, lavabo, banyo, tuvalet gibi tesisatın bulunduğu her yerde olabilmektedir.

Su boruları duvarların içinde gölümü olduğu için belirtileri de uzun vadede gerçekleşmektedir. Bu durum sonucunda da ortaya çıkan zarar oldukça fazla olabilmektedir. Su borularının tıkanması da su kaçağına neden olan bir diğer sebeptir.

Su borularının tıkanması ise suların fazla kireçli ya da klorlu olması sonucunda borularda oluşan pastan dolayıdır. Kir ve kireç birikerek boruları tıkar. Tıkanan bu yerde de su sızıntısı meydana gelir. Apartmanlarda su borularının birbirine bağlantısı fazla olmasından dolayı su kaçağının tespiti böyle yerlerde daha da zordur.

Fakat kullandığı son teknoloji aletler ile zor olan bu problemi layığıyla çözen firma ise Filtes Tesisat firmasıdır. Firmanın en iyi örneklerinden birini de Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma işlemleri oluşturmaktadır.

Su Kaçağının Belirtileri Nelerdir?

Ev sahiplerinin karşılaştığı ve sonuçlarının oldukça ağır olduğu su kaçağı aslında bazı belirtileri ile kendini göstermektedir. Su tesisatının eskimesi, tıkanması, tesisatın yanlış bağlanması, boruların yanlış seçimi gibi daha pek çok nedeni bulunmaktadır.

Sorun ev sahibiyle beraber yerleşim alanındaki diğer kişileri de mağdur edebilir. Su tesisatının derine gömüldüğü iş yeri, apartman gibi yerler en fazla risk içeren yerleşim yerleridir.

Su kaçağı tespitinin gerekli olduğu bu sorunu gidermek adına yapılacak en önemli işlemdir. Eğer sizde aşağıda verilen bazı belirtilere rastladıysanız kontrollerinizin yapılması adına Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma servisinden yardım alabilirsiniz. Firmanın Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma gibi pek çok bölgede gerçekleştirmiş olduğu başarılı projeleri yer almaktadır.

İşte su kaçağı belirtileri şöyledir:

 • Özellikle gece vakitlerinde yankılanma ya da damlama sesi.
 • Su faturasının normal su kullanımından daha yüksek ücretlerde gelmesi.
 • Tesisatın geçtiği yerde, zeminde ve duvarlarda kabarık, şişlik, sıva dökülmesi gibi olumsuzlukların bulunması.
 • Tesisatın geçtiği yerlerde sarı leke, rutubet lekesi gibi renk değişimlerinin yer alması.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağının vermiş olduğu belirtiler uzun vadede gerçekleşmektedir. Bu belirtileri kişiler anlasa bile tam olarak uzman olmayan kişiler tarafından su kaçağı tespiti yapılamamaktadır.

Su kaçağını önlemek, onarmak ve tespit etmek çeşitli son teknoloji tamir aletleri, son teknoloji tespit aletleri ve onarım aletleri ile yapılmaktadır.

Bu sayede garantili su kaçağı tespiti sağlanmaktadır. Çünkü tespit aletleri bu iş için özel olarak üretilir. Kullanımı da belirli bilinç ve uzmanlık gerektirir.

Bu aletler ile sızıntının gerçekleştiği ana yer tespit edilir. Sorunda sonrasında bu yerde çözülür. Su sızıntısı tespiti bu şekilde yapıldıktan sonra onarım aşamasına geçilir.

Su kaçağı tespitini kullandığı tespit aletleri sayesinde garantili olarak gerçekleştiren Filtes Tesisat ön plana çıkmaktadır. Firmanın ön plandaki en önemli iş örneğini de Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma işlemleri oluşturmaktadır.

Su Kaçağı Tamir Ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitinden sonraki en önemli işlemi ise tamir ve onarım oluşturmaktadır. Çünkü bireyler tespitten sonra elbette ki sorunun çözülmesini de isteyecektir.

Tamir ve onarım su kaçağının olduğu yere göre değişmektedir. Her şartta onarım ve tamir çevreye en az zarar verecek şekilde gerçekleştirilmektedir.

Eğer su kaçağı zemin ya da duvarda ise onarım hiç bir alan kırılmadan gerçekleşebilmektedir. Boru değişimi, tesisat yenilenmesi gibi işlemlere de bazı durumlarda gereksinim duyulmaktadır. Bu durumda da farklı onarım işlemleri kullanılabilmektedir.

Su kaçağının bir diğer nedeni olan boruların tıkanması sorununun çözümü ise kırma işlemi olmadan temiz ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. İşlemler sıralanmak gerekirse ilk işlemi tespit oluşturmaktadır.

Sonrasında da onarım ya da tamir gelmektedir. İlk adım olan tespit en doğru şekilde yapıldığında geriye kalan işlemler de bu doğrultuda ilerlemektedir. Bu yüzden Filtes Tesisat yaptığı işlerle size güven vermektedir. Bu işlere ulaşabilmek için web sitemizi incelemeniz yeterli olacaktır.

Eğer aramalarınızda Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma araması yapıyorsanız buna hiç gerek yoktur tek başvurulması gereken firma Filtes Tesisat firmasıdır.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Aletler Nelerdir?

Su kaçağı tespitinde son teknoloji aletlerinin kullanıldığını bildirdik. Peki bu aletler sizce neler olabilir?

Tespitin bu kadar iyi yapılmasını sağlayan dinleme cihazı ile su kaçağının tespit edilmesi gelmektedir. Bu seçenekten sonra ise kameralı su kaçağı tespiti ve termal kamera ile su kaçağı tespiti gelmektedir.

Tüm bu aletleri kullanan firma Filtes Tesisat firmasıdır. Firma tespit için teknolojiyi sonuna kadar kullanmıştır. Bu sayede de Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma gibi daha pek çok bölgede su kaçağı bulma alanında uzmanlaşmıştır.

Su Kaçağının Verdiği Hasarlar

Su kaçağı ev sahibi kadar yerleşim alanında bulunan diğer kişilere de zarar vermektedir. Yaşattığı hasar oranı su kaçağının oranına göre değişkenlik göstermektedir.

Su kaçağı oluştuğu yerdeki aralıklardan kendisine yol çizer. Bu da yayılmaya neden olur. Geniş bir alana yayılan su sızıntılar vererek duvar, zemin gibi alanların kabarmasına sebep olur. Eğer kaçak duvarda ise de duvar boyasına ve yapısına zarar vererek döküntüye neden olur.

Aynı zamanda su kaçağının olduğu yerde rutubet meydana gelir. Bu da pis küf kokusuna neden olarak sağlığı tehdit eder.

Su sızıntısı yüksek düzeyde ise alt kattaki komşunuzun tesisatına ve alanına da zarar verebilir. Sızıntılara sebebiyet verecektir. Su sızıntısının yayıldığı geniş alanlar zaman içinde tahribata uğrar. Verilen bu hasardan en az seviyede kurtulmak için tespit, tamir ve onarım şarttır.

Su Kaçağı Tespitinin Önemi

Tamir ve onarımın en doğru şekilde yapılması ilk aşama olan su kaçağının tespitine bağlıdır. Tespit doğru yapılmadığında eksik olduğunda tamir ve onarımda yanlış yapılacaktır. Bu da sorunu çözmek yerine daha da işleri karıştırabilir.

Ayrıca tespitin düzgün yapılmaması su tesisatının da ömrünü kısaltır ve kullanımında olan sorunun üstüne yeni sorunlar katar. Su kaçağının tespiti belirli testten geçmektedir.

Testin doğru oranı basıncın 4 kat oranında olmasıdır. Bu da şu demektir su tesisatı yapıldıktan sonra test pompası ile su saatinden alana gelen su basıncı 3 katı oranında test edilmesini ifade eder.

Ortalama basınç 3 ve 4 bar civarında olacaktır. Tesisat yapıldıktan sonra 12 bar ile test yapılması su kaçağının olmayacağını gösterir.

Su kaçağının test edilmesi ve tespit edilmesi su kaçağı o anlık olmasa bile ihtimali belirlemede de çok önemli olup en büyük etkendir.

Su Kaçağı Tespit Adımları Nelerdir?

Yapılacak işlemleri anlamanız açısından sizler için su kaçağı tespit işlemlerini adım halinde aşağıda yazdık:

 • İlk olarak su saati vanaları kapatılır.
 • Mutfak, banyo, ıslak zeminler, ara musluklar, arıtma muslukları ve makine kapatılır.
 • Kombinin altında bulunan sıcak ve soğuk su hat vanaları da kapatılır.
 • Banyo bataryası sökülür.
 • Test pompası sıcak veya soğuk su hatlarından birine bağlanır. Sırasıyla bu işlem gerçekleştirilir.
 • Pompada manometre göstergesi bulunur.
 • Bu gösterge hangi hatta su kaçağı varsa işlem sırasında düşer.
 • Bu düşme işlemi sonucunda da su kaçağı tespiti tamamlanır.
 • Temiz olan suda su kaçağı yoksa diğer su kaçağı tespit seçeneklerine yer verilir. Dinleme kamera gibi aletler ile kontroller sağlanır.

Gaziosmanpaşa su kaçağı bulma servisi Filtes Tesisat İstanbul geneline geniş servis ağıyla hizmet vermektedir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim