Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma

Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma

Beylikdüzü su kaçağı bulma su kaçağının yapısına göre en az hasar ile su kaçağını bulmak için genellikle cihazlı su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Günümüzde ev ve iş yerlerinde oluşan su kaçağı ciddi sorunlara yol açıyor. Tespit edilemeyen ve geç müdahale edilen su kaçakları yapılara zarar verirken ciddi maliyetlere de neden oluyor. Ayrıca su kaçağı olan bölgede kötü koku ve küflenmeler de meydana gelebiliyor. Ev ve iş yerinde oluşan su kaçağını bulmak isteyen kişiler alanında tecrübeli ve profesyonel ekibi olan firmalar ile görüşebilirler. Firma geldiğinde su kaçağının türüne uygun yöntemler ile su kaçağını bulabilir. İstanbul'un neredeyse tüm ilçelerinde ise su kaçağı bulunabiliyor.

Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma

İstanbul'un en güzide ilçelerinden birisi olan Beylikdüzü'nde ev ve iş yerlerinde su kaçağı olabiliyor. Evinde su kaçağı olan kişiler ise vakit kaybetmeden su kaçağı bulma firması ile görüşmeliler. Su kaçağını bulmak için mutlaka uzman ve profesyonel bir ekip olmalıdır. Su kaçağı servisi firması tarafından binaya gelinerek gerekli tespit yapılır. Su kaçağı tespiti son teknoloji cihazlar ile yapılmaktadır.

Su Kaçağında Banyo Tavanı Küflenir Mi?

Bazı binalarda su kaçağı yaşandığında belirtiler görülebilir. Özellikle ev ve iş yerlerindeki banyoların tavanlarında oluşan kabarmalar ve küfler su kaçağının belirtileri arasında gösterilebilir. Banyolarda duş tekneleri ve küvet bölümünden akan su sonucu tavan boyası siyahlaşabilir. Banyolarda görülen bu durumlar su kaçağının belirtileri arasında gösterilmektedir. Ayrıca havasızlık sonucu da banyo tavanlarında küflenmeler meydana gelebilir. Özellikle Beylikdüzü su kaçağı bulma konusunda iyi bir firma ile anlaşmak gerekir.

Komşuda Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Binalarda üst kat komşularında meydana gelen su kaçakları alt kata da sızabilir. Alt kattaki dairelerde banyo tavanı küflenmesi ve siyah lekeler su kaçağının göstergesi olabilir. Su kaçağı tespiti sırasında öncelikle küf ve lekeye bakılır. Bu durum su kaçağı olabileceğinin göstergesidir.

Ayrıca bazı durumlarda banyonun havalandırılmasının yetersiz olduğu da gözlemlenebilir. Dairede su kaçağını bulmak için üst katta su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Tespit sırasında her bir detaya çok dikkat edilmeli. Banyodaki ıslak zemindeki derz araları ışık ve maket bıçağı ile kontrol edilmelidir. Süzgeç kenarlarında sızıntı olup olmayacağına da bakılmalıdır. Süzgeç kontrol edildikten sonra gırtlak hortumuna da bakılmalıdır.

Ortak Giderdeki Su Kaçağı Neye Sebep Olur?

Günümüzde Beylikdüzü su kaçağı bulma noktasında alanında uzman firmalar ile görüşmek gerekiyor. Yapılan su kaçağı tespitinde bina ortak giderlerine de bakılmalıdır. Binanın ortak gider boruları mutlaka kontrol edilmeli. Çünkü bina ortak giderinde su kaçağı olursa küflenmeye sebep olabilir. Su kaçağı tespit edildiğinde çok vakit kaybetmeden tamir edilmesi gerekir. Tamir yapıldıktan sonra Suyun kuruması beklenmeli. Aksi takdirde aynı bölgede tekrar kabarma ve ya lekelenmeler de oluşabilir.

Sürekli Su Borusu Patlamasının Nedeni Nedir?

Binada ve ya dairede sürekli su borusu patlıyor ise bu dikkate alınmalıdır. Binada su borusunun patlaması sonucunda hem yapıya zarar verir hem de ekonomik zorluk çıkarır. Su borusu patlamasının nedeni ilk su tesisatı yapıldığında kaliteli malzemeler kullanılmaması olur. Nitelikli usta tarafından yapılan su borusu tesisatı ilerleyen dönemlerde sorun çıkarabilir. Ayrıca Beylikdüzü su kaçağı bulma sırasında doğru tesisat güzergahı olmaması da su borularının patlamasının nedeni olabilir. Su tesisatı yapılırken doğru montaj dörtlüsü yapılmalıdır.

Su Kaçağının Nedenleri Nelerdir?

Ev ve iş yerlerinde oluşan su kaçaklarının birbirinden farklı nedenleri olabilir. Su borularının sürekli patlaması, su tesisatının yanlış yapılmasından dolayı olabilir. Özellikle su tesisatı yapılırken su borularının üzerine yağlı harç denilen çimento dökülebilir. Su boruları genleşmeye maruz kalır ise genleşme sonucu sert beton ile kaplı olan borular patlayabilir. İnşaat döneminde borular darbe ve ya zarar görür ise su kaçağı oluşabilir. Ayrıca Beylikdüzü su kaçağı bulma sırasında her bir detay göz önünde bulundurulmalıdır.

Su Kaçağını Önlemek İçin Nasıl Boru Kullanılmalı?

Ev ve iş yerlerinde su kaçağının önlenmesi için doğru boru kullanılmalıdır. Özellikle zamanla paslanan galvaniz borular su kaçağına neden olabilir. Galvaniz boruların tamirat maliyeti ise son derece yüksektir. İç ve dış kısımdan suya maruz kalan borular da zaman içerisinde yıpranır. Eski paslı su boruları sağlık açısından da iyi değildir. Su boruları demir olduğunda da bazı durumlarda su kaçağı oluşabilir. Su tesisatının ilk yapılacağı sırada mutlaka su kaçağı testi de yapılmalıdır. Test ise işletme basıncının 4 kat oranında gerçekleşmelidir.

Su Kaçağı En Çok Hangi Alanlarda Görülür?

Su kaçağı dairelerde banyo ve tuvaletlerde çok fazla görülmektedir. Tuvalet tavanlarından su damlaması en çok karşılaşılan durumdur. Tuvaletlerde su borusu patlaması doğru tespit edilmezse fayans ve duvarlar kırılır. Bu da yüksek tamirat maliyeti çıkarır. Zemine de alt sızıntı da gerçekleşebilir. Düşük tavanı olan tuvaletlerde su damlama oranı daha yüksek olur. Tuvalet ve banyolarda oluşan su kaçağı genellikle atık su tesisatında oluşabilir. Su kaçağı tespitinde alaturka tuvalet ve alafranga tuvalet arasında farklılıklar vardır. Klozetlerde yanlış montaj nedeniyle su kaçağı olabilir. Klozetlerde taş yerinden oynar ise alt kata sızıntı oluşur.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Ev ve iş yerlerinde oluşan su kaçaklarında arıza tespitinin doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Özellikle Beylikdüzü su kaçağı bulma konusunda uzman firmalar ile görüşülmelidir. Su kaçağının hangi tesisat hattında olduğu tespit edilir. Önce su saatinin vanaları iyice kapatılır. Sonra ise dairedeki mutfak, banyo ve ıslak zeminlerde bulunan ara musluklar, makine ve arıtma muslukları kapatılır. Kombi altında yer alan sıcak ve soğuk su hat vanaları da sıkıca kapatılır. Banyo bataryası söküldükten sonra test pompası sıcak ve ya soğuk su hatlarından birine sıra ile bağlanır. İşlem yapılırken su kaçağı olup olmadığı da tespit edilir.

Su Kaçağı Tespiti İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

Ev ve iş yerlerinde oluşan su kaçaklarını bulmak için birbirinden farklı yöntemler kullanılmaktadır. Önceden belirti gösteren su kaçağı durumunda dinleme cihazı ile su kaçağı tespit edilir. Özellikle duvar boyasında kabarma, tavan boyası dökülmesi ve siyahlaşma gibi belirtiler göz önünde bulundurulmalıdır. Su faturaları her zamankinden yüksek geldiğinde dikkat edilmelidir. Belirti gösteren su kaçaklarında dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılabilir. Su kaçağı tespitlerinde su kaçağının türüne göre kameralı su kaçağı tespiti de yapılabilir. Sadece gider borusunda oluşan su kaçağında kameralı su kaçağı tespiti yapılabilir.

Binalardaki su tesisatı ve su kaçağı arızalarında doğru tespit ve kalıcı çözüm çok önemlidir. Kameralar arızayı yakından görebileceği ve fotoğraf çekebileceği için müşterilere arızanın resmi de atılabilir. Termal kamera ile su kaçağı tespiti de sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Sıcağa duyarlı olan termal kameralar ile sıcak su kaçakları tespit edilmektedir. Termal kameralar ile sıcak su borularının nereden geçtiği bulunur. Bu da arızaların bulunmasında çok önemlidir. Termal kamera ile sıcak su boruları takip edildiğinde soğuk su borusunun yeri de tespit edilmiş olur.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim