Esenler Su Tesisatçısı

İnşaat sektörünün hızla gelişiminden dolayı, mevcut binaların en az maliyetle yapılması politikasını maalesef beraberinde getirmiştir. Yapı kalitesi öncelikle malzeme kalitesinin düşmesi ile başladı ve bunu ne yazık ki işçilik kalitesi takip etti. Tam da bu noktada binalarda su kaçağı, tıkanıklık sorunları sürekli baş gösterir hale geldi. Esenler su tesisatçısı firmamız evinize en az hasar vererek su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma işlemini yapmaktadır.

Filtes tesisat olarak su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma işlemi yapıldıktan sonra su tesisatınızın sizlere ileriki dönemlerde ne gibi sorunlar açacağını belirleyip sizlere bilgi vermekteyiz. Evinizdeki su boruları neden patlıyor esenler su tesisatçısı gitmiş olduğu servis tecrübelerini analiz ederek sizler için araştırdı.

Öncelikle su tesisatında meydana gelen arıza iki sebebi vardır.

1- İlk yapım aşamasında malzeme ve işçilik hataları: Binanız daha inşaat halindeyken su tesisatınız yapılır. Öncelikle su tesisatında kullanılan malzemeler kaliteli ve TSE belgeli olmalıdır. Buna takiben su tesisatı ustası işinin ehli olmalıdır. Temiz su tesisatında kullanılan plastik boru kaynaklarını doğru ısıda ve düzgünce yapmalıdır. Temiz su tesisatı yapıldıktan sonra şebeke suyu ile değil, test pompası ile test yapılmalıdır. Şebeke suyu ile yapılan su kaçağı testi kesinlikle ölçüt kabul edilmemelidir. Pis su tesisatı yapılırken tıkanıklık ve su kaçağı durumlarına karşı pimaş boruların meyil oranı doğru oranla verilmelidir. Atık su tesisatı yaparken mutlaka terazi yardımıyla doğru akıntı oranı olup olmadığını kontrol etmektedir.

2- Dış etkenlerden kaynaklanan sebepler: Evimizde herhangi bir yere tablo veya saat asarken mutlak suretle su tesisatı borularının oradan geçip geçmediğine dikkat etmeliyiz. Haliyle birçok insan su tesisatının nereden geçtiğini bilemez. Bunun için aslında bir temel bilgiyi bilmeniz size faydalı olacaktır. Su tesisatınızın tavan bölümünden mi yoksa yerden mi yapıldığı hususudur. Yerden yapılan su tesisatlarında zaten duvar kısımlarından boru geçmeyecektir. Sadece musluk ağızları için yukarı çıkan su boruları mevcut olacaktır.

Kapı stoperi montaj edilirken boru geçiş güzergahına çok dikkat edilmelidir. Mümkünse yere montajlı değil de, kullanımı kapı altına sıkıştırmalı şekilde olan kapı stoperi tercih edilmelidir. Diğer bir husus ise ev sahiplerinin evlerinde meydana gelen su tesisatı arızalarına kendileri müdahale etmesidir. Özellikle musluk değişimi gibi ufak çapta işlerde en çok meydana gelen arızalardan biriside, ev sahiplerinin musluğu az sıkması ya da musluk uzatması varsa bunu yeterince sıkmaması sonucu meydana gelen su kaçaklarıdır. Bazı tesisatlarda musluk ağızları çok içeride kaldığı için musluk montajı için uzatma gerekmektedir. Özellikle uzatma kısımlarının yetersiz sıkılması ya da aşırı sıkılmasından kaynaklı çatlamasından ötürü arızaları görülmektedir.

Konu ne olursa olsun şayet risk teşkil ediyorsa işinde uzman su tesisatçısından yardım almanız en doğrusu olacaktır. Filtes Tesisat su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizliği işlerinizde tecrübeli kadrosuyla sizlere garantili hizmet vermektedir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim