Yağmur Yağınca Süzgeçten Su Çıkıyor

Yağmur Yağınca Süzgeçten Su Çıkıyor

Ev ve işyerlerinde bulunan balkon süzgeçlerinde bazı zamanlarda tıkanmalar meydana gelebilir. Yağmur yağınca süzgeçten su çıkıyor sorunu özellikle açık durumda olan balkonlarda ve mutfak giderine bağlı süzgeçlerde daha sık yaşanmaktadır. Balkon süzgeçleri binanın yağmurluk kolon borusuna bağlanmalıdır. Bazı yapı sahipleri yağmurluk giderlerini rögara bağlamaktadır. Bu bağlantı kanunen yasaktır.

Ayrıca süzgeçlerin içine atılan toz ve pislikler tıkanıklığa sebebiyet vermektedir. Balkon süzgecinden su gitmiyor sorunun meydana gelmemesi için süzgeç kapağının sürekli kapalı tutulması gereklidir. Yabancı maddelerin toz ve pisliklerin süzgece atılmaması gereklidir.

Balkon süzgecinden su gitmiyor sorununa aşağıdaki pratik çözümleri deneyebilirsiniz;

  • Elbise askısı veya metal bir tel ile balkon süzgeci suyu geri tepiyor arızasına çözüm bulabilirsiniz. Bu yöntem süzgeç gider borusuna zarar vermeden dikkatli hareketlerle yapılmalıdır.
  • Sirke ve karbonat yöntemi ile balkon süzgecini açmayı deneyebilirsiniz. Süzgecin içine bir yemek kaşığı karbonat ve ardından sirke dökün.
  • Tuz ve sirkede süzgeç tıkanmasını açmakta başka bir pratik yöntemdir. Süzgecin içine bir yemek kaşığı tuz dökünüz. Tuzun gider deliğine kaçmasında sakınca yoktur. Ardından sirkeyi dökünüz.
  • Limon tuzu ve sirkede balkon süzgeci suyu geri tepiyor durumunda çözüm olabilir. Limon tuzunu gidere dökünüz ve ardından sirke dökünüz.

Gider açıcı kimyasal kullanımı hakkında önemli bilgi
Gider açıcı kimyasal ürün kullanımı maalesef halk arasında oldukça yaygındır. Ancak içinde bulundurduğu kimyevi maddeler gerek sağlığınız gerekse gider borularınız için tehlikelidir. Gider açıcı kimyasal kullanımında ortaya çıkan asit solunum yolları açısından oldukça tehlikelidir. Cilde ve göze teması halinde sağlığınız açısından kalıcı hasarlar bırakabilir.

Bütün yöntemleri denedim ancak tıkanıklık açılmadı
Tıkanıklık açma konusunda en etkili yöntem firmamızın uygulamakta olduğu robotla tıkanıklık açmadır. Evinizde herhangi bir yer kırılmadan tıkanıklığınız kısa sürede açılır. Gider borularınızın ve süzgecinizin içi kamera ile görüntülenerek sonraki aşamalarda olası bir soruna karşı sizlere rapor verilir. Bütün personellerimiz eğitimli ve konusunda uzman kişiler tarafından oluşmaktadır. Servis talebiniz durumunda size verilen gün ve saatte ilgili adrese gelinip sorunuza çözüm bulunur.

Filtes Tesisat, su tesisatı sorunlarına kalıcı ve garantili çözümler üretir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim