Tuvalet Tıkanması

Tuvalet Tıkanması

Tuvalet tıkanması iki şekilde ele alacak olursak; kullanıma bağlı ve yapım aşamasından kaynaklı nedenlerden dolayı gerçekleşir. Kullanıma bağlı tuvalet tıkanması gidere atılan peçete, ıslak mendil, tuvalet giderine kaçırılan temizlik bezleri, çocukların gidere attığı yabancı cisimleri örnek verebiliriz. Yapım aşamasından kaynaklı sorunlar ise genel olarak pis su gider borularına verilen akıntı oranında hata olması ve kapalı dirsek kullanılmasıdır.

Kullanım kaynaklı tuvalet tıkanmasına nasıl önlem alınır?
- Öncelikle tuvalette atık peçete kovası olması gerekir. Temizlik için kullanılan peçeteler tuvalet giderine değil çöp kovasına atılmalıdır.

  • Ev temizliği sonrası kirli su tuvalet giderine dökülecekse içinde bez olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Çocukların tuvalet giderine attığı oyuncak ve diğer materyallerle oldukça sık karşılaşmaktayız. Bu durumda tuvalet kapısı sürekli kapalı tutulmalıdır
  • Tuvaletinizin tıkanmaması için gider açıcı kimyasal maddeler dökmeyiniz. Gider açıcı kimyasal maddeler sağlığınız açısından zararlı olabileceği gibi, gider borularınızın yapısal durumunu bozarak contalarını eritebilir.

Genel olarak insanlar tuvalet tıkanması sorunu başlarına geldiklerinde çeşitli yöntemler ile tuvalet tıkanması açmaya çalışmaktadırlar. Bu çalışmalar sonucunda gider borusunun içine metal ya da ahşap çubuk sokarak boruyu kırmış ya da ek yerinden çıkardıkları da olmuştur. Tuvalet tıkanmasına müdahale kesinlikle uzman kişilerce ve gerekli cihazlar ile yapılmalıdır.

Kullanım kaynaklı hata yok ise ne yapılmalıdır?
Bunun için kameralı tuvalet açma servisi çağırmanız şarttır. Gider borularınızın içine kameralı cihazlar ile yapılan tespit sonucunda şayet pis su borularınız düzgün yapılmamış ise; eviniz ya da işyeriniz için gerekli ve kalıcı çözüm sizlere sunulmalıdır. Şayet gider borularınızın yapım aşamasından kaynaklı sorun var ise gerekli incelemeler titizlikle yapılmalı yanlış tespit sonrası aynı sorunu tekrar yaşama riskiniz kalmamalıdır.

Binamız eski olduğu için gider borularımızın içi daralmış. Yeniden yapılmasından başka çözüm var mı?
Firmamızın geliştirmiş olduğu gider borusu yıkama sistemi sayesinde evet. Mutfak, banyo, tuvalet veya bina ana gider borusu fark etmeksizin gider borularınızın içini sıfırdan yapılmış gibi basınçlı gider yıkama makinemiz ile yıkıyoruz.

Yeniden yapım maliyetini ortadan kaldıran gider yıkama işlemi zaman açısından oldukça elverişlidir. Gider borularınızın içinde biriken ve boruların iç kısmına yapışan pislikler nedeniyle evinizin içine gelen kötü kokularda bu sayede çözüme kavuşacaktır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim