Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Aniden tıkanan tuvaleti açmak için evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sizleri bilgilendirmek istedik. Aşağıda yazılan pratik yöntemleri uygularken hijyen ve sağlığınız açısından maske ve eldiven kullanınız. Evinize zarar verecek başka yöntemlerin size ek masraflar açacağını unutmayınız.

  • Tuvalet pompası ileri derecede olmayan tıkanıklarda başarılı olabilir. Tuvalet pompasını temizlik ürünleri ve yapı malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.
  • Başka bir pratik çözüm olarak bahçe hortumunu deneyebilirsiniz. İsteğinize göre hortumun boyunu ayarlayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz rahat hareket edebilmeniz için bir metre boyundaki hortumu tuvalet giderine ileri geri yaparak tıkanıklığı açabilirsiniz.
  • İnsanlar arasında en çok yapılan yöntemlerin arasında tuvalet fırçası bulunmaktadır. İleri boyutta olmayan tıkanıklarda işe yarayabilir. Tuvalet fırçası tuvalet giderine sokulup pompalayarak tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz.
  • Tuvalet tıkanıklığı çözümü için yöntemlerden biride elbise askısıdır. Elbise askısını ek yerinden ayırınız. Ve askılığı düz bir duruma getiriniz. Bu şekilde tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
  • Bu yöntem tuvalet pompasının olmadığı durumlarda yapılabilir. Temizlik esnasında kullanılan malzemelerini de denemenize fayda vardır. Ucunda bez bulunan sopanın bez olan kısmını poşetleyin. Ve poşetin sopadan çıkmaması için sıkıca bantlayınız. Tuvalet giderine pompa yaparak tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
  • Yapı malzemeleri satılan tuvalet açma teli bazen çözüm olabilir. Telin ucu gidere sokulur ve kolayca çevrilir.
  • Mutfağınızda bulunan streç film tuvalet tıkanması açmak da size yardımcı olabilir. Bu yöntem ancak alafranga tuvalet tıkanıklıklarında uygulanır. Streç film ile alafranga tuvaletin oturulan kısmını boşluk kalmayacak şekilde kapatınız. Yan kısımlardan çıkmaması için iyice bantlayınız. Ardından sifonu çekiniz. Oluşan baskıyla streç film yukarı doğru kalkacaktır. İki elinizde dengeli ve çok kuvvet uygulamayacak bir şekilde aşağıya doğru itiniz.
  • Tuvalet açıcı kimyasal maddelerde halk arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Tuvalet açan kimyasallar isminden de anlaşılacağı üzere kimyasal olup asit içerikli ürünlerdir. Kullanımı firmamız tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Filtes Tesisat, tuvalet tıkanıklığını nasıl açılır çözüm olarak en etkili ve kesin yöntem olarak tıkanıklık açma robotu kullanmaktadır. Evinizde herhangi bir kırılmadan kısa sürede tuvalet tıkanıklığı açılır. Oldukça pis olan bu iş ile uğraşmanıza gerek kalmadan dakikalar içinde tıkanıklık açılır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim