Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet kağıdı ve ıslak mendil gibi maddelerin kullanımının artmasının ardından tuvalet tıkanıklığı problemi sıkça yaşanır hale gelmiştir. Evde bulunan malzemelerle tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerini sizlerin bilgisine sunmak istedik. Aşağıda belirtilen hususların uygulamasında hijyen açısından mutlak suretle temizlik eldiveni kullanınız.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır pratik çözüm

  • Tuvalet pompası küçük çapta olan tuvalet tıkanıklığı durumlarında işe yarayabilir
  • Tuvalet tıkanıklığını nasıl açılır sorusuna başka bir pratik çözümde bahçe sulama hortumu denemekte fayda vardır. Ortalama bir metre uzunluğundaki hortumu tuvalet giderine ileri geri yaparak tuvalet tıkanmasını açmayı deneyebilirsiniz.
  • İnsanların en çok denediği yöntemler arasında tuvalet fırçası yer almaktadır. Bu yöntem nadirde olsa işe yarayabilir. Tuvalet fırçanızı tuvalet giderine pompalayarak tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
  • Tıkanmış boru nasıl açılır durumunda en etkili pratik yöntemler arasında elbise askısı gelmektedir. Elbise askısını ek yerinden ayırınız. Ve askılığı düz bir duruma getiriniz. Gidere sokarak tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
  • Temizlik esnasında kullanılan yer silme bezleri işe yarayabilir. Ucunda bez bulunan sopanın bez olan kısmına poşet geçiriniz. Ve poşetin sopadan çıkmaması için sıkıca bantlayınız. Tuvalet giderine sokup çıkararak tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem tuvalet tıkanıklığını ne açar sorununuza çözüm olabilir.
  • Nalburlarda satılan tuvalet açma teli bazen çözüm olabilir. Makul fiyatlara satılan tuvalet açma sustasının kullanımı kolaydır. Telin ucu gidere sokulur ve çevrilir.
  • Tıkanmış boru nasıl açılır sorusuna ilginç bir yöntemde mutfağınızda bulunan streç film malzemesidir. Bu yöntemi ancak alafranga tuvaletlerde deneyebilirsiniz. Streç film ile alafranga tuvaletin oturulan kısmını hiç boşluk kalmayacak şekilde kapatınız. Yan kısımlardan atmaması için bantlayınız. Sifonu çektiğinizde streç film yukarı doğru kalkacaktır. İki elinizde dengeli bir şekilde aşağıya doğru bastırınız.
  • Tuvalet açıcı kimyasallarda halk arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Herhangi birine tuvalet tıkanıklığı ne açar diye sorulduğunda kimyasal madde cevabı alabilirsiniz. Tuvalet açan kimyasal maddeler isminden de anlaşılacağı üzere kimyasal olup asit içeren ürünlerdir. Kullanımı firmamız tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Tuvalet açıcı kimyasal ürünlerin kullanımı esnasında ortaya çıkan asit tepkimesini solumamak için maske takınız. Vücudunuza temas etmesi halinde yakıcı etkisi bulunmaktadır. Ayrıca gider borularınızın yapısını bozar. Contalarını eritir ve hatta pimaş boruyu büzüştürebilir.

Tuvalet tıkanıklığını ne açar sorununuza yukarıda yöntemleri deneyerek çözüm bulamadıysanız daha fazla uğramayınız. Firmamız tuvalet tıkanıklığını robot sayesinde evinizde herhangi bir yer kırılmadan açmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açmada en etkili ve kesin yöntem firmamızın uyguladığı robotla tıkanmış gider açma yöntemidir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim