TIKANAN TUVALET NASIL AÇILIR

TIKANAN TUVALET NASIL AÇILIR

Günlük kullanım esnasında aniden tıkanan tuvalet insanları panik haline sokabilir. Acil durumlarda evinizde bulabileceğiniz malzemelerle tıkanan tuvalet nasıl açılır bu sorunun cevabını sizlere vereceğiz. Aşağıda anlatılan yöntemleri uygularken hijyen ve sağlık konusuna önem gösteriniz.
Tuvalet nasıl açılır?
Tuvaletiniz tıkandıysa öncelikle ilk işiniz tuvaleti en son kullanan kişiye kullanım esnasında bir sorun olup olmadığını sormanız gereklidir. Tuvaletinizde bugüne kadar herhangi bir sorun olmadıysa ve ilk defa tıkanıyorsa muhtemelen tuvalet kağıdından dolayı tıkanmıştır. Ancak bazen gider borularındaki sorun nedeniylede tuvaletiniz tıkanabilir. Şayet tuvalet taşının içi su doluysa ve gitmiyorsa daha fazla su dökmeyin veya sifonu çekmeyin. Evde bulunan malzemelerle aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;
• İlk olarak tuvalet pompası ile tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
• Tıkanan tuvalet nasıl açılır sorusuna bir pratik çözümde bahçe hortumudur. İsteğe göre hortumun boyunu ayarlayabilirsiniz. Ancak rahat hareket edebilmeniz için ortalama bir metre boyundaki hortumu tuvalet giderine ileri geri yaparak tıkanıklığını açmayı deneyebilirsiniz.
• En sık denenen yöntemlerin başında tuvalet fırçası bulunur. Bu yöntem bazen işe yarayabilir. Tuvalet fırçasını tuvalet giderine pompalayarak tuvalet tıkanmasını açmayı deneyebilirsiniz.
• Tıkanmış boru nasıl açılır sorusuna en etkili yöntemler arasında elbise askısı gelmektedir. Elbise askısını ek yerinden ayırınız. Ve askılığı düz bir duruma getiriniz. Tuvalet giderine sokarak tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
• Temizlik esnasında kullanılan yer silme bezini denemenize fayda vardır. Ucunda bez bulunan sopanın bez olan kısmını poşetle kaplayınız. Ve poşetin sopadan çıkmaması için sıkıca bantlayınız. Tuvalet giderine sokup çıkararak tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
• Nalburlarda satılan tuvalet açma teli bazen çözüm olabilir. Telin ucu gidere sokulur ve çevrilir.

• Mutfağınızda bulunan streç film malzemesi de tuvalet tıkanması sorununda sizlere yardımcı olabilir. Bu yöntemi ancak alafranga tuvalet tıkanıklıklarında deneyebilirsiniz. Streç film ile alafranga tuvaletin oturulan kısmını boşluk kalmayacak şekilde kapatınız.
Yan kısımlardan çıkmaması için bantlayınız. Ardından sifonu çekiniz. Oluşan baskıyla streç film yukarı doğru kalkacaktır. İki elinizde dengeli ve çok kuvvet uygulamayacak bir şekilde aşağıya doğru bastırınız.
• Tuvalet açıcı kimyasallarda halk arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Tuvalet açan kimyasal maddeler isminden de anlaşılacağı üzere kimyasal olup asit içeren ürünlerdir. Kullanımı firmamız tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir.
TUVALET SÜREKLİ TIKANIYOR. BİNADAKİ TUVALETLER SÜREKLİ TIKANIYOR ÇÖZÜM
Yukarıdaki yöntemleri deneyerek tuvalet tıkanmasını açamadıysanız daha fazla uğramayınız. Firmamız tuvalet tıkanıklığını tıkanıklık açma robotu ile evinizde herhangi bir yer kırılmadan açmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açmada en etkili ve kesin yöntem firmamızın uyguladığı robotla tıkanık gider açma yöntemidir.
Evinizdeki veya binadaki tuvaletler sürekli tıkanıyor ise bina ana gider borularınızın yapısal durumunda sorun var demektir. Ana gider borularının meyilsizlik yüzünden içinin pislik tutması ve daralması binadaki tuvaletlerin sürekli tıkanmasına bir sebeptir.

Ayrıca yatay halde bulunan gider boruları sağlam yapılmaması nedeni ile aşağı doğru çökebilir. Bu durumda tıkanık kaçınılmazdır ve sürekli tekrarlayacaktır. Bu konunun tespiti kameralı cihazlar ile yapılmalıdır. Ana gider borularınızın içine kamera ile bakıyor ve sizlere detaylı rapor sunarak kesin çözümler üretiyoruz.
Meyilsizlik nedeniyle içi pislik ve kireç yüzünden daralan gider borularınızı sahip olduğumuz özel cihaz sayesinde binanızda herhangi bir yer kırmadan yıkıyoruz. Bu yöntemle gider borularınızın içi sıfırdan yapılmış temizlenmektedir. Evinin mutfak. Banyo ve tuvalet giderlerinde de uygulanan bu yöntem yeniden yapım maliyetini ortadan kaldırmaktadır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim