Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Evimizde yer alan mutfak, banyo ve tuvalet gibi kullanım alanlarınla kimi zaman tıkanıklık meydana gelir. Bu durumda kendi başınıza ne yapabileceğiniz hususunu ele alıp size bilgi vermek istedik. Tıkalı gider açma yöntemleri hakkında özelikle kulaktan duyma bilgiler oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu bilgilerin bir kısmı doğru olduğu gibi, maalesef bir kısmı da sorununuzu çözüm yerine daha çok büyütmektedir.

Tıkalı gider açma yöntemleri nelerdir? Mutfak, banyo ve tuvalet tıkanıklığına aynı yöntemle çözüm bulabilir miyiz?

Limon tuzu, karbonat ve sirke ile tıkalı gider açma yöntemleri: Bu yöntem mutfak lavabosu ve banyo el yıkama lavabosu tıkanıklıklarında kullanılan bir yöntemdir. Limon tuzu ve karbonatı lavabonuza döktükten sonra üzerine bir miktar sirke dökerek tıkalı giderinizi açmayı deneyebilirsiniz. Şayet tıkanıklık açıldıysa lavabonuzun içine mümkünse sıcak su akıtarak boru içinde kalan ve yumuşayan tortularda gidecektir.

Sirke ve karbonat karışımı ile tıkalı gider açma yöntemleri: Bu yöntemde mutfak ve banyo lavabo tıkanıklığı sorunlarında kullanılmaktadır. Lavabonun içine dökülen karbonatın üstüne sirke dökülür.

Sirke ve tuz karışımı ile tıkalı gider açma yöntemleri: Banyo ve mutfak lavabo tıkanması sorunlarında kullanılır. Tuz lavabo giderine döküldükten sonra üstüne sirke dökülür.

Lavabo pompası ile tıkalı gider açma yöntemleri: Ufak çaplı lavabo tıkanıklıklarında kullanılan bir yöntemdir. Genel olarak lavabonun üst kısmında olan tıkanıklarda işe yaramaktadır.

Metal tel veya elbise askılığı ile tıkalı gider açma yöntemleri: Bu yöntem daha ileri boyutta olan tıkanıklık sorunlarında kullanılmaktadır. Elbise askılığını ek yerinde ayırınız. Ve kancalı kısmıyla gider borunuzun içinde pislik varsa dışarı almaya çalışınız. Bu işlemi yaparken gider borularınıza zarar vermemeye özen gösteriniz.

Robotla kırmadan tıkalı gider açma yöntemi: Bu yöntem için tıkanıklık açma robotu gerektiği için tıkanıklık açma servisi çağırmanız gerekmektedir. Evinizde herhangi bir yer kırılmadan gerçekleştirilen bu işlem sizi gereksiz uğraştan kurtarmaktadır. Şayet giderleriniz sürekli tıkanıyorsa, tıkanıklık açma işleminden sonra gider borularınızın içi mutlaka kamera ile görüntülenip sorunun kaynağı belirlenmelidir. Bu sayede sorununuz tespit edilip kesin çözüm yolu bulunur.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim