Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Termal kamera ile su kaçağı bulma özellikle sıcak su tesisatı ve kombi tesisatı kaçaklarında su kaçağının yerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Su kaçağı tespiti işlemine başlarken öncelikle suyun hangi tür olduğunu belirlemek gerekir. Sıcak su, soğuk su, pis su veya kombi tesisatı kaçağı olabilir. Su kaçağı bulma yöntemlerinde akustik dinleme cihazı, nem ölçme cihazı, kameralı görüntüleme cihazının yanı sıra termal kamera da firmamız tarafından kullanılmaktadır.
Aynı zamanda su kaçağı soğuk su tesisatında da olsa su tesisatı yapım mantığı gereği soğuk ve sıcak su hatları yan yana tesis edildiği için sıcak su açıldığında termal kamera ile su kaçağı bulma yöntemi izlenebilir. Bu da soğuk sudaki su kaçaklarını tespit etmekte önemli rol oynar. Su kaçaklarında termal kamera ile boru güzergahı yönü tespiti işleminin yanı sıra şayet su sızıntısı olan yer tespit edilmiş olsa bile akustik dinleme cihazı ile dinleyerek su kaçağı tekrar teyit edilmelidir.
TERMAL KAMERA İLE SU KAÇAĞI TESPİTİ YAPMANIN FAYDALARI NELERDİR?
Bazı su kaçaklarının bulunması vakit alıcı olabilmektedir. Küçük bir su sızıntısı sesini çok hassas olan cihazlarımız sayesinde tabiki duymaktayız. Ancak bu işlemin daha da kolaylaşması için termal kamera yardımına da başvurulabilir.

Termal kameranın başka bir işlevi de su tesisatında yapılacak bazı tadilatlarda boru geçiş güzergahının tespit ederek çok fazla kırım işi çıkmasını engeller. Örnek verecek olursak dubleks bir daireyi düşünelim. Alt kat ve üst katın su bağlantılarını ayırmak istiyorsunuz. Termal kamera sayesinde su borularınızın nereden geçtiğini tespit ederek su borusunun üst kattan ayrımını yapma işini daha da kolay ve masrafsız hale getiriyoruz.
Termal kameralar pahalı cihazlar olduğu için piyasadaki çoğu firma dışarıdan tedarik usulü hizmet vermektedir. Dolayısıyla sizden daha fazla ücret isteyebilirler. Ancak firmamızın kendi envanterin de testo 865 termal kamera mevcut olduğu için sizlere daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Su tesisatı sorunlarınıza kalıcı ve garantili çözüm arıyorsanız bize 0212 434 58 37-38 ve 0537 953 73 13 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın! En az tadilat, en doğru tespit ile gerçekleşir!

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim