SU KAÇAK TESPİTİ

SU KAÇAK TESPİTİ

Günün herhangi bir saatinde hatta gece uyurken alt komşunuz kendi dairesine su damlıyor diye zilinize basabilir. Aniden meydana gelen bu durum ev sahiplerinde panik ve kontrolsüz davranışlara sevk edebilir. Öncelikle sakin olun ve suyun alt kata ne şekilde aktığını tespit edin. Şayet sadece mutfak, banyo ve tuvalet gibi bölümleri kullandığınızda alt kata su gidiyor ise su kaçak tespiti yaptırana kadar ilgili bölümleri kullanmayınız. Şayet alt kata akan su sürekli akıyor ise size ilk tavsiyemiz su vananızı kapatmanız olacaktır.
Yukarıda belirttiğimiz tüm işlemler servis gelene kadar kendi yapmanız gereken acil önemlerdir. Alt komşunuza akan suyun daha fazla zarar vermemesi için su kaçak tespiti yaptırmanız faydanıza olacaktır.
Alt kata akan su kimi zaman komşunuza maddi zararlar vermektedir. Parke ve boya kabarması, elektrik tesisatı sorunlarını buna örnek verebiliriz. Bu yüzden rutin olarak su vanalarınızı kontrol etmenizde aniden oluşan su kaçaklarına acil önlem almak amaçlı doğru olacaktır.

Su kaçak tespitini nasıl yapıyoruz?
Bazen müşterilerimiz gittiğimiz su kaçak tespiti servislerin de bize çeşitli sorular yönlendirmektedir. İlk etapta evinizdeki su kaçağının hangi su tesisatı bölümünde olduğunu tespit ederiz. Bunun için temiz su tesisatınızı yani sıcak ve soğuk su tesisatını kontrol ederiz.
Şayet temiz su tesisatında herhangi bir sorun yok ise pis su tesisatına yöneliriz. Pis su tesisatı borularınızın içine gönderdiğimiz kamera sayesinde şayet su kaçağı var ise tespit ederiz. Temiz ve pis su tesisatınızda su kaçağı yok ise banyo ve tuvalet gibi ıslak zeminlerin fayanslarının derz araları kontrol edilir.
Bunların dışında bir de ısıtma sistemi su kaçakları vardır. Isıtma sistemi kaçakları kendini kombi barının düşmesi ile belli eder. Su kaçağının boyutuna göre bu durum belirli aralıklarla ve sürekli düşüş gösterebilir.
Kombi tesisatı su kaçağı tamir aşamasında diğer su kaçaklarına göre avantajı bulunmaktadır. Bunun için ilk önce petek temizliği yapılması şarttır. Petek temizliği yapıldıktan sonra ısıtma sisteminin içine su kaçağını tamir eden kimyasal madde ilave edilir. Ortalama 10 saat ve 70-80 derece ısıda ısıtma sistemi çalıştırılır. Sistemin çalışmasıyla birlikte içinde su kaçağını kapatan kimyasal madde su kaçağının olduğu yeri kapatır. Dolayısıyla evinizde hiçbir yer kırılmadan su kaçağı tamir edilir.
‘’Müşterilerimizden en çok gelen bir soruyu sizlere anlatmakta fayda görüyoruz. Isıtma sistemi kaçaklarında şayet kimyasal ilaç kullanılmasına karar verilmişse petek temizliğinin yapılma şartını şu şekilde açıklarız; ısıtma tesisatı borularınızda ve kalorifer peteklerinizin içinde kullanıma bağlı korozyon ve kireçlenmeler oluşmaktadır.
Kimyasal ilacın enjekte edildiği sistemin içi temiz olmalıdır ki, herhangi bir kireç ve korozyon tortusu su kaçağı olan bölgenin üstüne gelir ve ilaçta onun üstüne gelirse bu ağlıklı bir işlem olmaz.
İnsan vücudunda herhangi bir yarayı sarmadan ya da merhem sürmeden nasıl ki silip dezenfekte ederse bu işlemde aynı buna benzer bir işlemdir.’’
Filtes Tesisat olarak su kaçak tespiti sorunlarınızda siz değerli halkımıza uzman ekip ve kurumsal hizmet sloganıyla yola çıktık. Sizinde su kaçak tespiti gibi arızalarınızda bizlere 0212 434 58 37-38 / 0537 953 73 13 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim