Su Hasarı Tespiti

Su Hasarı Tespiti

Ev ve iş yerlerinde su hasarı oluşması sonucu insanlar panik haline düşerler. Öncelikle eviniz ya da iş yeriniz sigortalı ise yanlış müdahaleden kaçınıp ilk önce sigorta şirketi ile görüşmenizde fayda vardır. Şayet sigorta firması ilgili hasarın tespitinin yapılmasını sizden istediyse meydana gelen hasarınızın karşılanması için başvurunuzla birlikte tarafımızca verilen hasar raporunu da sizlere vermekteyiz.

Firmamızdan alacağınız su hasarı tespiti raporu ile bina yönetiminize, üst kat komşunuza ya da sigorta şirketine başvurarak hasarın karşılanmasını haklı olarak talep edebilirsiniz. Sizlere verdiğimiz rapor; su baskınının neden kaynaklandığını, bir daha aynı risk ile karşı karşıya olup olmadığınızı su basmasının tamirat maliyetlerini kapsayacak biçimdedir.

Bazı müşterilerimiz çok acil durumlarda sigorta şirketi görüşmeden tarafımıza aramaktadırlar. Bu durumda da yaptığımız işlemler sonucu ilgili rapor yine size verilir.

Su hasarı tespiti yapılırken dikkat edilmesi gereken en başlıca hususlardan bir tanesi pis su gideri tıkanması sorunudur. Su hasar tespitini yapan firma kameralı kanal görüntüleme yaparak pis su pimaşlarını kamera ile görüntüleme yapmalıdır. Su baskını esnasında pis su gideri tıkanması, pis su giderine yabancı madde gitmesi gibi bir sorun teşkil etmişse bu durum rapora ayrıntılı olarak yazılmalıdır. Filtes Tesisat kanal görüntüleme cihazı sayesinde atık su borusu sorunlarında sizlere görsel ve video olarak raporda sunmaktadır.

Su hasarı tespiti yapılırken yapının diğer dekorasyon birimleri de incelenmelidir. Evinizin duvar boyaları, asma tavan, elektrik tesisatı ve diğer demirbaş eşyalar incelenmelidir.

Su borusu patlaması, su sızıntısı gibi durumlar sonrasında kötü koku tespiti de yapılmalıdır. Su sızıntısı sonrası bazı bölgelerde biriken sular zamanla evinizde banyoda kötü koku, tuvalette kötü koku ve mutfakta kötü koku yapar. Bu yüzden evi su basması sonrasında pis su gideri yıkama işlemi de gerekebilir.

Şayet su baskını raporu verildiğinde tuvalet, banyo, mutfak giderleri kontrol edilmez ise sonraki durumda sorun eğer komşunuzdan kaynaklanıyor ise bu durumu kabullenmeyebilir. Filtes Tesisat deneyimli uzman kadrosu sayesinde su hasarı tespiti işlerinizi uzman kadro ve son teknoloji cihazlar sayesinde yapmaktadır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim