Mutfak Lavabosundan Gelen Kötü Koku

Mutfak Lavabosundan Gelen Kötü Koku

Mutfak lavaboları evlerde en çok kötü koku gelen ıslak kullanım alanlarının başında yer alır. Mutfaktan lavabosundan kötü koku gelmesinin sebeplerinden birisi sürekli yağlı yiyecek artıklarından dolayı koku ve tıkanmalara maruz kalmasıdır.

Şayet mutfak lavabosundan gelen kötü koku sorununuz varsa ilk olarak mutfak evyesinin altında bulunan sifonu söküp temizlemek olacaktır.

Resimlerde görebileceğiniz gibi evyeden atılan yemek atıkları ve diğer yabancı maddeler evye sifonunu epeyce tıkamış durumda. Bunun durum ilk olarak mutfak lavabosundan suyun yavaş gitmesi sorununu ortaya çıkarmaktadır. Suyun yavaş gitmesi ile birlikte gider borularının içinde biriken pislik mutfak lavabosundan gelen kötü kokuya sebebiyet verir.

Kendi başınıza yapabileceğiniz çözümler
İşe evye sifonunu kontrol ederek başlayabilirsiniz. Mutfak evye sifonları sökülüp takılması kolay aparatlardır. Sifon temizleme işlemini kolayca kendinizde yapabilirsiniz.

Sifonu Temizledim Ancak Kötü Koku Gitmedi
Bu durum mutfak pis su gider borularınızda sorun olduğunu gösterir. İşin bu kısmında lütfen yanlış bir hamle yapmayınız. Bazı müşterilerimizin uzun boru, demir, tahta gibi materyallerle gider borularının içini kontrol amaçlı girişimleri olumsuz sonuçlanmıştır. Kötü kokunun sebebini bulamadıkları gibi, gider borusunun içinde kalan, sıkışan ya da kırılan cisimler ekstra tamirat maliyeti çıkarmaktadır.

Pis Su Gider Boruları Yenisi ile Değiştirilir mi?
Bu tadilat işlemi bazen mutfak dekorasyonunuzun bozulmasına sebep olsa da mümkündür. Mutfağınızın yapısal durumuna göre bazen mutfak dolabı ve fayanslarınız kırılmadan bu işlem gerçekleşmektedir.

Mutfak , Banyo ve Tuvalet Gibi Pis Su Gider Borularının İçi Kırmadan Temizlenir mi?
Yüksek basınçlı gider yıkama makinelerimiz sayesinde tabiki de evet. Pislikten, kireçten, yağdan, tortudan içi kalıp bağlamış ve daralmış pis su gider hatlarınızı tıpkı yeniden yapılmış gibi yıkıyoruz.

Bu sayede atık su tesisatınıza ilişkin sorunlarınıza kırmadan çözüm üretiyoruz. Eviniz kirlenmeden hiçbir yeri kırmadan dökmeden yapılan bu işlem zaman ve maliyet açısından sizlere büyük avantaj sağlamaktadır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim