Lavabodan Su Gitmiyor

Lavabodan Su Gitmiyor

Özellikle mutfak lavabosunda tıkanma genel olarak yaşanan bu sorun ev sahiplerini çileden çıkarırlar. Lavabo tıkanması beraberinde lavabodan gelen kötü koku sorununu da getirir. Evsel atıkların döküldüğü lavabolar, bilhassa yağ atıkları ve yemek kalıntıları bu sorunu tetikleyen sebeplerdendir.

Lavabolar günlük hayatımızda yoğun kullanıma maruz kalırlar. Bu yoğun kullanımın üstüne hatalı kullanımda eklenince lavabodan su gitmiyor sorunu ortaya çıkar.

Lavabom Tıkandı Lavabo Açıcı veya Lavabo Aç Kullanırsam Tıkanıklık Açılır Mı?

Öncelikle şunu belirtelim; lavabo açıcı veya lavabo açlar kimyasal maddelerden meydana gelmektedir. Ve genellikle sıcak su ile uygulanması gerekmektedir.

Hürriyet ve Milliyet'te çıkan haberde de okuyacağınız gibi lavabo açıcı kimyasalların ne kadar tehlikeli olduğu gözler önüne serilmiştir.

Unutulmamalıdır ki hiçbir kimyasal lavabo açıcı sağlık açısından zararsız değildir. Uygulama esnasında ciğerlerinize soluyacağınız bir anlık hava bile sağlığınıza büyük zararlar verebilir. Ayrıca lavabo açlar içinde bulundurduğu bileşenler nedeniyle gider borularınızın yapısal durumuna bozarak erimesine sebebiyet verebilirler. Aldığınız birkaç liralık lavabo açıcılar size milyarlarca liralık tamirat masrafını da beraberinde getirebilir.

Bu yüzden firmamızın bu konuda öncelikli uyarısı "koru-sakla" yöntemidir. Doğru yapılan tesisatlarda kullanıma bağlı bir anormallik yok ise lavabo tıkanıklığı durumu yaşanmaz. Çay dipleri, yemek artıkları, meyve veya sebze yıkarken lavabo giderine atılan çöpler, yağ atıkları işte tüm bunlar lavabo tıkanıklığının başlıca sebepleridir.

Ne yapmalısınız?

İlk olarak lavabonuza su akıtıp suyun lavabonun içinde daha fazla birikmesine yol açmayın. Sonraki adım ise aşağıda resimde gösterilen mutfak evyesinin altında bulunan evye sifonunun söküp tıkalı olup olmadığına bakmak olacaktır. Yıldız uçlu tornavida veya düz uçlu tornavida yardımı ile evye sifonunu komple sökerseniz sifonun her yerini kontrol etme şansınız olacaktır.

Sifonu söktükten sonra şayet içinde pislik var ise temizleyebilirsiniz. Ya da yenisini alıp lavabo sifonunu kolayca değiştirebilirsiniz. Sonrasında sifonun gider pimaşına bağlanan noktasını kontrol etmelisiniz. Şayet içi tıkalı ise ya da su varsa mutfak pimaşınız da tıkanmış demektir.

Mutfak Pimaşı Tıkanıklığında Ne Yapılır?

Öncelikle bir tel yardımı ile gider pimaşının içine lavabo tıkanıklığını açmak için müdahale de bulunabilirsiniz. Bazen tıkanıklık lavaboya çok yakın konumda olabilmektedir. Ancak bu işlemi yaparken boruyu tıkayan pisliklerin birbirine daha sıkı geçerek daha kuvvetli bir tıkanıklığına yol açabilirsiniz.

Bu yüzden Filtes Tesisat olarak bu konu hakkında düşüncemiz lavabo tıkanıklığı ile karşı karşıya kalmanız durumunda, işi uzmanına bırakmanız daha doğru olacaktır. Tıkanıklık açma robotu sayesinde lavabo tıkanıklığı sorunlarınız da sizlere profesyonel hizmet vermekteyiz.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim