Kötü Kokuların Kaynağını Bulma

Kötü Kokuların Kaynağını Bulma

Evimizin içinde oluşan kötü kokular maalesef binaların ilk yapım aşamasında düzgün yapılmayan atık su tesisatı ve buna bağlı havalık tesisatı nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Bir de bunun pis su giderlerine atılmaması gereken maddeler atılınca evin içine yayılan kötü koku bitmek tükenmez bilmez.

Kötü kokuların kaynağını bulma işlemini son teknoloji cihazlarımız sayesinde yapıyoruz. Kameralı cihaz ve robotlarımız sayesinde sizlere pis su giderlerinin adeta röntgenini çekip raporluyoruz. Firmamız bu tip şikayetler aldığında ilk önce dairenizin pis su giderlerinin havalandırmasının olup olmadığını kontrol eder. Havalandırması yeterli ise mutfaktaki kötü koku, tuvaletteki kötü koku ve banyodaki kötü kokunun sebebini bulmak için pis su giderini kamera ile görüntüler.

Bu görüntülemeler sonucunda kötü kokuların kaynağını bulma hususunda sorununuza kesin teşhis konur ve en uygun çözüm yöntemi sizin için belirlenir.

Otelde kötü koku tespiti yapılıyor mu?
Kötü koku tespiti yapan firmamız kullanım alanı daha yoğun olan otellerde bir hayli ilginç manzaralar ile karşılaşmaktadır. Maalesef otellerde kalan kişiler tarafından pis su giderine kaçan tarak,saç tokası,bebek bezi gibi ilginç manzaralar ile karşılaşmıştır.

Otel çamaşırhanesindeki kötü koku ise genel itibari ile sürekli görünen bir problemdir. Kullanım alanları yoğun olan bu bölgelerde çamaşır makine gideri tıkanması sorunu da sıkça görülür. Üzerindeki kaba pislikleri olan kirli çamaşırlar, masa örtülerindeki kir kalıntıları zamanla daha ileri boyutta olan çamaşır makinesi gider tıkanıklığını tetikler. Tıkanıklık boyutuna ulaşmamış kötü kokuların tespiti için kameralı cihazlar şarttır. Otel çamaşırhaneleri yoğun kullanım olduğu için gider borularının içinde daralmalar görülebilir.

Otellerde mutfak,çamaşırhane,bulaşıkhane ve diğer ıslak kullanım alanlarının hepsinde kötü kokuların kaynağını bulma hizmeti vermekteyiz.

Banyodaki kanalizasyon kokusu
Su tesisatı ile ilgili ortaya çıkan sorunlardan biriside banyodan evin içine yayılan kanalizasyon kokusudur. Elinizi yüzünüzü yıkarken, dişlerinizi yıkarken lavabodan gelen lağım kokusu midenizi bulandıracak kadar kötüdür. Bu tip durumlarda kendi başınıza ilk yapmanız gereken iş lavabo altında sifonu sökerek kirlilik durumuna bakmaktır. Lavabo altındaki sifon da kirlilik belirtisi görür iseniz su ile güzel bir şekilde yıkayıp tekrar lavabo sifonunu montaj edebilirsiniz. Lavabo sifonları çok pahalı ürünler olmayıp dilerseniz yapı ürünleri satan yerlerden satın alıp yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Önemli: Lavabo sifonu montajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus alttan su kaçırmamasıdır. Aksi takdir de banyo dolabınızda çürüme ve kabarmalar meydana gelir. Lavabo sifonundan sızan su buna sebebiyet verdiği gibi, havalandırması olmayan ya da yetersiz olan banyolarda ya da su kaçağı olan banyolarda sıkça görülür.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim