Kırmadan Tuvalet Açma

Kırmadan Tuvalet Açma

Her ne kadar kırmadan tuvalet açma sistemi olsa da, önlem olarak tuvaletlere mutlak suretle kirli peçete için çöp kovası koyulmalıdır. Tuvalet kağıdı ve rulo peçete gibi kullan at temizlik ürünlerinin kullanımının artmasından sonra atık su giderlerin de meydana gelen tıkanıklık sorunlarını da maalesef beraberinde getirdi.

İnsanların kullandığı tuvalet kağıdı ve rulo peçeteyi, çöp kovasına değil de tuvalet giderine atması, zaten içinde yağ ve kir tortuları olan boruların içine takılarak tuvalet tıkanıklığını meydana getirir. Maalesef evler, işyerleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar ve birçok yerde bu sorun daha sıklıkla görülür. Bu alanlarda insanlara kirli peçeteleri çöp kovasına atmaları için gerekli sesli ve yazılı uyarılar yapılmalıdır.

Kırmadan tuvalet açma işlemi tıkanıklık açma robotu sayesinde tuvaletiniz kırılmadan yapılmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı gibi can sıkıcı ve pis bir iş için yorulmanıza değmeyeceği gibi, tuvaletinizi açmaya çalışırken zarar verebileceğiniz göz önünde tutulursa tuvalet tıkanıklığı açmak için uğraşmanıza değmez. Şayet tuvaletinizi sürekli tıkanıyorsa kırmadan tuvalet açma yapıldıktan sonra kamera ile gider borularınızın içinin görüntülenmesi doğru olacaktır. Bu sayede tuvaletinizin neden sürekli tıkandığı hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Günümüzde iki çeşit tuvalet tipi vardır. Bunlar;

Alaturka Tuvalet Açma: Zemine sıfır bir hela taşı üzerine çömelerek kullanılan tuvalet tipleridir. Doktorlar sağlık açısından bu tuvalet tipini önermektedir. Alaturka tuvalette insan vücudu bir yere değmez olası bir mikrop kapma gibi durumlarda daha sağlıklıdır. Ayrıca alaturka tuvaletlerde giderdeki dışkı ve su sıçrama ihtimali düşük olduğu içinde mikroplara karşı daha iyi ve hijyeniktir.

Alafranga Tuvalet Açma: Alafranga tuvalet zeminden daha yüksek ve üzerine oturarak ihtiyacınızı giderebileceğiniz cinstedir. Her ne kadar önceki zamanlarda batılı ülkelerde yaygın olsa da artık tüm dünyada oldukça yaygındır. Alafranga tuvalette dışkının gitmesi için ayrı bir su haznesi vardır ve bu hazne üzerinde bulunan düğme aracılığı ile klozet içine su gider. Yaşlı ve hastalar için bu tip tuvalet taşları oldukça kullanışlıdır. Alaturka tuvaletler yapımı ve montajı zeminle ile birleşik olduğu için olası tıkanıklık durumlarında tuvalet taşı yerinden sökülemez tıkanıklık açma robotu sayesinde tıkanıklığa müdahale edilir.
Resimde gördüğünüz personelimiz bir işyerinde bulunan alaturka tuvaletin tıkanıklığını açmak için müdahale etmektedir. Robot içinden geçen tıkanıklık açıcı telin ucuna tıkanıklığın durumuna göre başlık takılmaktadır. Bazen tuvalet giderine bez kaçması gibi durumlarda meydana gelir. Bunun için tıkanıklık açma robotunun çeşitli türlerde başlığı bulunur ve takılır.

Alafranga tuvaletler zemin üstüne montaj yapıldığı için yanlardan vida ya da silikon gibi yapıştırıcılarla sabitlenmektedir. Bu tip tuvalet tıkanıklığı durumlarında bazen tuvalet taşını sökmeye gerek duyulmaksızın da tıkanıklığa müdahale edilebilir.

Tuvalet taşı sökülürken dikkat edilmeli düşme kırılma gibi durumlara karşı önlem alınmalıdır. Birçok ev sahibi tuvalet tıkanıklığı durumunun taşın hemen altında olduğunu düşünerek taşı kendileri sökerler. Söktüklerinde bazen taşlarda düşme sonucu çatlama kırılma gibi durumlar olabilmektedir. Firmamız gitmiş olduğu servislerde bu durumla da karşılaşmaktadır. Ev sahipleri kendileri tuvalet tıkanıklığını açamadığı gibi üstüne tuvalet taşı masrafı çıkarmaktadır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim