Kameralı Su Kaçağı Bulma

Kameralı Su Kaçağı Bulma

Tesisat imalatında en önemli iş kısımlarından biriside atık su tesisatıdır. Sıcak ve soğuk su gibi hatlarda meydana gelecek su kaçağı sorunlarında tamirat boyutu daha az düzeyde olmaktadır. Pis su gider boruları yapısı itibari ile büyük çaptadır. Seramik yüzey altında kalan bu boruların tamiratı masraflı ve tadilatı boyutu temiz su borularına göre daha fazladır.

Kameralı su kaçağı bulma sistemleri atık su borularında meydana gelen boru çatlaması, boru kırılması, hat çökmesi, meyilsizlik gibi sorunlarda kullanılmaktadır. Atık su hattını kısaca şöyle özetleyebiliriz; ev ve işyerlerinde bulunan mutfak, tuvalet, banyo gibi yerlerin atık sularının ana gider hattına ulaşmasını sağlayan tesisat hatlarıdır.

Pimaş boru işçiliklerinde yapılan hattın çökme riskine karşı borular mukavemetli bir şekilde monte edilmelidir. Alt ve üst kısmı sağlam malzeme ile doldurulmalıdır. Ek parçaların birbirine geçip geçmediği iyi kontrol edilmelidir. Ek parçalar asla contasız birbirine eklenmemelidir.

Boru hattı çekilirken atıkların gidişini belirleyeceği için meyil oranı çok iyi verilmelidir. Pimaş boruya fazla meyil yani akıntı verilmesi durumunda boru içinde su gider ancak pisliklerin tortusu kalır. Pimaş meyilinde önemli olan faktör pislik ve suyun aynı anda borunun içinden gitmesidir. Hatta doğru akıntı verilmesinin sonucunda meydana gelir.

PİMAŞA DOĞRU AKINTI EĞİMİ VERİLMEZSE NE OLUR?
Doğru eğim açısı verilmeyen borularda yukarıda da anlattığımız gibi boru içinde kalan pislikler zamanla boru tıkanması ve daralmalara sebep olur. Eğimi olmayan boruların içinde su kalır ve ek yerlerinden contayı da aşarak sızma yapar. Hattın alt ve üstü doğru malzeme doğru ustalıkla beslenmez ve sabitlenmezse hatlarda çökme görülebilir.

DOĞRU AKINTI VERİLMEYEN ATIK SU HATLARINDA KOKU OLUR MU?
Maalesef evet. Boru içinde kalan pislikler sürekli süzgeç ve lavabo giderlerinden dışarı çıkar ve evin kötü koku yapar. Bu duruma çamaşır suyu gibi temizlik ürünleri de yetersiz kalmaktadır. Bu durumda boru hattınızı yenileme imkanı yoksa firmamız pis su gider borularını yıkanmasını tavsiye etmektedir. Gider borularının içinin temizlenmesi boruların içinde kalan pislikleri tamamen temizlediği gibi tuvaletten gelen kötü koku, banyodan gelen kötü koku ve mutfaktan gelen kötü koku sorunlarınıza da kesin çözüm sağlar.

İstanbul'un su tesisatçısı Filtes Tesisat, kameralı su kaçağı bulma konusunda profesyonel hizmet vermektedir. İletişim bölümünden 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim