Evimden Alt Kata Su Akıyor

Evimden Alt Kata Su Akıyor

Evinizden alt kata akan su bazen komşunuzun duvar veya tavanında bir iz bırakmadan direk zemin bölgesine inebilir. Bu durum nadirde olsa su kaçağı tespitlerinde görülmektedir. Örnek verecek olursak; firmamızın gitmiş olduğu bir serviste 4 katlı bir binanın 1. Katına duvardan sızarak su akıyor. Bina sakinleri direkt olarak 2. Kata yöneliyor ve 2. Katın vanasını kapattıkları halde su kesilmiyor. Ancak firmamızın yaptığı testlerde 2. Katta gerek temiz su kaçağı, gerekse pis su kaçağı olmadığı tespit ediliyor. Ve su kaçağı 3. Kattan sızarak 2. Katta herhangi bir belirti göstermeden 1. Kata sızıyor.

Suyun damladığı ya da aktığı bölgeye göre nokta atış su kaçağı tespiti teşhisi koymak doğru değildir. Alt kata akan su mutlak suretle su kaçağı tespit cihazı ile yapılmalıdır. Evinizde su kaçağı olup olmadığını bazen birkaç gözlem yaparak tahmin edebilirsiniz. Bu gözlemleri aşağıda sıralandıralım;

  • Su faturasının yüksek gelmesi: Su faturanız rutin gelen miktarı aşmaya başladıysa,
  • Duvarlarınızda, parkelerinizde, mutfak dolaplarınızda kabarma varsa
  • Alt komşunuzun duvar, tavanında su akıntısı veya rutubet varsa.

Su kaçağını hangi cihazlarla buluyoruz?
- Fısher su kaçağı tespit cihazı: Bu cihazımız sayesinde ev ve işyerlerinde dinleme yöntemi ile su kaçağının yeri bulma işlemini gerçekleştiriyoruz.

- Rıdgıd su kaçağı tespit cihazı: Kameralı görüntüleme cihazımızı pis su kaçaklarında borunun içine göndererek su kaçağını buluyoruz. Ayrıca kameralı su kaçağı tespit cihazı sayesinde pis su borularınızın içini video ve resim ile görüntüleyebiliyoruz. Bu resim ve videolar müşterilerimiz istediği taktir de kendilerine verilmektedir.

-Testo Termal Kamera: Termal kameralar sıcağa duyarlı cihazlardır. Sıcak su hatlarında su sızıntısı olduğu durumlarda boru hatlarının geçiş güzergahını termal kamera ile belirleyerek su kaçağının yerini tayin edebiliriz.

- Rıdgıt Dedektör İle Su Kaçağı Tespiti: Dedektörler pis su kaçaklarında boru içine gönderilen kameralı görüntüleme cihazının başlığının ucunda bulunan verici sayesinde sorunlu olan bölgeyi vermiş olduğu sinyal yardımı ile su sızıntısını tespit etmekte bizlere yardımcı olur.

Eski usul su kaçağı bulma yöntemlerinin aksine maliyet ve zamandan tasarruf sağlayan bu teknoloji harikası cihazlar, aslında biz su tesisatçılarının da gelişen teknolojiye yakından takip etmemiz gerektiğini bizlere hatırlatmaktadır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim