Esenler Su Kaçağı Tespiti

Esenler Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı; temiz su, pis su ve ısıtma borularının tesisatından meydana gelir. Su borusu patlaması su borularını ve ara parçalarını yanlış montaj ve kaynak yapma, kalitesiz tesisat malzemelerinin zamanla yapısını kaybetmesi gibi çeşitli nedenlerden oluşur. Esenler su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız ev ve işyerinizde oluşan su kaçağını buluyor ve garantili olarak tamir ediyor.
Kırmadan su kaçağı tespiti cihazları geliştirilmeden önce su tesisatı ustaları tahminlerine göre evinizi kırarlardı. Bu yöntemle su kaçağı ister bulunsun ister bulunmasın evin her yeri adeta harabeye dönerdi, birde tadilat masrafı su kaçağı sıkıntımıza katlanarak eklenirdi.
Evinizi artık kırmıyoruz! Su kaçaklarını kırmadan cihazlarla buluyoruz!

EVİMDEKİ SU KAÇAĞI NEREDE? HANGİ BÖLGELER KIRILACAK?
Su kaçağı tespitinde ilk olarak su kaçağının tesisat da hangi bölümden geldiğini tespit edilir. Öncelikle evinizde meydana gelebilecek dört çeşit su kaçağı vardır;

 1. Sıcak su kaçağı
 2. Soğuk su kaçağı
 3. Isıtma sistemi su kaçağı
 4. Pis su kaçağı
  ISITMA SİSTEMİNDEKİ SU KAÇAĞININ TESPİTİ NASIL YAPILIR?
  Öncelikle daire sahibine kombinin suyunun sık sık eksilip eksilmediği sorulur ve ardından servis personelimiz kendisi tespit ve tetkiklerde bulunur. Kombi barı sürekli düşüyor ve sürekli kombiye su basıyorsanız ısıtma sisteminizde su kaçağı var demektir.
  ISITMA SİSTEMİ KAÇAKLARINI KIRMADAN TAMİR EDİLİR Mİ?
  Isıtma sisteminde olan su kaçağı tamiri için öncelikle ısıtma sisteminin detaylı petek temizliği yapılmalıdır. Radyatör kanallarının alt kısımlarında ve ısıtma tesisatı borularının içinde pislik kalmamalıdır. Yapılan temizliğin ardından kırmadan su kaçağı tamiri yapan kimyasal maddemizi sisteme ilave ederiz. Bu işlem şayet banyoda havlupan veya radyatör var ise buradan yapılmaktadır. Şayet yoksa herhangi bir radyatörden de işlem yapılabilir.
  Sisteme ilave ettiğimiz kimyasal madde ortalama 60-70 derece ısıda çalıştırılması gerekir. 6 ile 12 saat içerisinde su kaçağı olan bölgeyi kapatır. Kırmadan, petek ve kombinizi sökmeden yapılan bu işlem; zaman ve maddi olarak sizlere büyük oranda kazanç sağlar. Kırmadan su kaçağı tamiri yöntemi sayesinde endişe ettiğiniz tadilat artık son bulmaktadır.

  PİS SU KAÇAĞI TESPİTİNİ NASIL YAPIYORUZ?
  Pis su kaçakları temiz su kaçaklarına göre su sızan bölgeye aralıkla gelir. Temiz su, tesisat borularının içinde sürekli su olduğu için sürekli sızma yapar. Örneğin; bir evin banyo lavabosunun pis su gider borusunda kırık olduğunu düşünelim. Lavaboyu sadece ellerimizi yıkarken kullandığımız için çok yoğun olmamakla birlikte su sızıntısı olur.
  İstanbul Esenlerin bütün mahallerine esenler su kaçağı tespiti yapan firmamız uzman kadro ve son teknoloji cihazlar ile su kaçağı sorunlarınızda artık yanı başınızda.
  Pis su pimaş borularınızda olan kırılma, çökme,meyilsizlik, ek yerinden çıkma,conta yıpranması gibi sorunlar çok net şekilde kameralı su kaçağı tespiti cihazımız ile tespit ederiz. Bu tespit işlemini banyodaki lavabo, küvet, çamaşır makinesi gideri, klozet gideri, süzgeç giderine uygulanmaktadır. Tüm pis su giderleri ayrıntılı olarak kameralı su kaçağı bulma makinelerimiz sayesinde net şekilde tespit edilir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim