Çamaşır Makinesi Suyu Dışarı Veriyor

Çamaşır Makinesi Suyu Dışarı Veriyor

Çamaşır makineleri bazı evlerde mutfak bölümünde bulunmaktadır. Dolayısıyla mutfak gideri ile aynı yere bağlantılıdır. Mutfak giderlerine dökülen yağlı yemek artıkları sebebiyle mutfak gider tıkanıklığı sürekli yaşanmaktadır. Çamaşır makinesi aynı yere bağlantılı olduğu için olası bir tıkanıklık durumunda suyu dışarı verebilir.

Çamaşır makinesi suyu dışarı veriyor ne yapmalıyım?

Çoğu kişi buna çözüm olarak çamaşır makinesini banyoya ya da evde müsait başka bir alan varsa oraya kurmayı tercih etmektedir. Ancak mutfak giderinde meydana gelen tıkanıklık sorununa bir çözüm yolu değildir.

Bulaşık makinesinin atık suyunu dışarı vermesi sorunu da sürekli yaşanmaktadır. Her iki durumda öncelikle giderde meydana gelen tıkanıklık açılmalıdır. Ardından mutfak gider borularının içi kamera ile kontrol edilmelidir. Yapılan kameralı tespitler neticesinde bulaşık makinesi dışarı su veriyor sorunu için kesin tespit ve çözüm yolu bulunmalıdır.

Lavabo açıcı kimyasal kullanarak geçici çözümler aramak doğru değildir. Lavabo açıcılar asidik yapıdan oluşmaktadır. Sağlığınız için tehlikeli olduğu gibi, gider borularınıza zarar verebilir. İçinde bulundurduğu güçlü bileşenler pimaş boruyu büzüştürerek yapısını bozmaktadır.

Ayrıca gider borularının contasına zarar verebilir. Mevcut tıkanıklık sorununuza su kaçağı problemi de eklenmiş olur. Çamaşır makinesi gider açma konusunda her durumda uzman yardım almanız tavsiyemizdir.

Birçok kişi çamaşır makinesi veya bulaşık makinesini çalıştırdıktan sonra evden dışarı çıkmaktadır. Siz evde yokken çamaşır makinesi veya bulaşık makinesinin atık suyunun geri tepmesi sonucu eviniz mahvolur. Bazı durumlarda aşağı kata su daha gidebilir.

Bu duruma önceden alınan önlem için bazı gözlemler yapmanız gerekmektedir. Lavabo giderinin suyu yavaş gidiyorsa bu olası bir tıkanıklığın habercisidir. Mutfak lavabosundan veya makine giderlerinden gelen kötü kokuda tıkanıklığın habercisi olabilir.

Su tesisatınıza ilişkin oluşabilecek sorunlarda önceden tedbir almanız kameralı sistemle mümkündür. Kameralı sistemle yapılan tespitler daha kesin ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Mutfağınız zarar görmeden kırmadan dökmeden yapılan bu işlem sayesinde mutfağınızı su basma riskinden kurtarmış olursunuz.

Filtes Tesisat, su tesisatı sorunlarınıza kalıcı ve garantili çözümler sunmaktadır. Servis personellerimiz konusunda uzman ve eğitimli kişilerdir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim