Banyodaki Kötü Koku Tespiti

Banyodaki Kötü Koku Tespiti

Banyoda oluşan kötü kokular hayatımızı son derece olumsuz yönde etkiler. Evimize gelen misafirler bu kokuya maruz kaldıklarında ev sahibi olarak zor durumda kalırız. Su giderlerinde ortaya çıkan banyodaki kötü koku tespitini yapmak uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Banyodaki kötü koku bazen ara sıra bazen de sürekli ev içine yayılır. Yağmur yağdığında dolan kanalizasyon borularından gelen koku ile ilgilide ev sahiplerinden çok sık soru almaktayız.

Banyodan Gelen Lağım Kokusunun sebeplerini inceleyelim
1.Banyo süzgecinin içendeki su seviyesi azalmış ya da hiç kalmamış olabilir.
2.Banyonuzun uzun müddet yıkanmaması
3.Lavabo sifonlarının uzun süreli kullanım sonrası yıpranması ve içinde tortu birikmesi
4.Bina pis su giderinde cekvalf bulunmaması

Gider borularınızın içini kamera ile görüntüleyerek sizlere çözüm üretiyoruz!
Yer süzgeçleri ıslak zeminlerin yıkanması sonucunda suyun kanalizasyona gitmesi için yapılmış elemandır. Ancak uzun süre yıkanmayan banyolarda süzgeçlerin içinde su kalmadığı için ana gider hattından gelen pis kokular süzgeçlerden bize kadar ulaşır.

Duşakabin Altından Gelen Kötü Kokular
Duşakabinlerin montaj aşaması önemli olduğu gibi, duşakabinden pis su giderine gidecek gider yerlerinin yapım aşaması da çok önem taşır. Duşakabin gideri giriş yeri kenarlarından boşluk olmayacak şekilde pis su giderine bağlanmalıdır.

Ev ve işyerlerinizdeki mutfak, banyo, tuvalet ve süzgeçlerindeki kötü kokuya kesin çözümlerinden birisi de bu giderlerin bina havalandırmasına bağlantısı yapıldıktan sonra çatı dışına kadar çıkmasıdır. Çatı dışına kadar çıkan havalıklar bütün kokuları emer ve dış atmosfere verir. Banyo ve tuvaletinizdeki kötü kokuları çözmenin temel yollarından birisi de doğru yapılmış bina havalandırmalarıdır.

Bazen havalandırmaların iyi olması durumunda bile gider borularının içine biriken yağlar bitmek bilmeyen kokulara neden olur. Bunu da pis su pimaş borularınızın içine baktığımız kameralarımız sayesinde kötü kokuya sebep olan durumu bulup ve sizlere raporlarız.

Bina havalandırmamız var ancak kötü kokular bitmek bilmiyor!
Yukarıda bahsettiğimiz çözüm olan havalandırma yapısı ev sahiplerinin giderlere döktüğü özellikle yağ atıklarından dolayı yetersiz kalabilir. Pis su pimaşlarınızı tıkayan en önemli etkenler; mutfak lavabosundan dökülen yağ kalıntıları, banyo giderlerine atılan saç ve kıllar ve tuvaletlerden atılan yabancı maddeler.

Bunun çaresi de atık su gider borularının yıkanmasıdır. Evinizde ya da binanızda hiçbir yer kırılmadan uygulanan bu yöntem bu büyük sorundan sizleri kurtarıyor. Sonuç olarak mal sahiplerine kötü kokularla ilgili önerdiğimiz iki ana temel çözüm var. Düzgün yapılmış bir havalandırma kanalı ve pis su gider borularının rögar içine kadar yıkanmasıdır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim