Banyo Süzgeç Gideri Açma

Banyo Süzgeç Gideri Açma

Banyo süzgeç tıkanıklığı vakaları bazen yapım aşamasında düzgün verilmeyen meyilden de kaynaklanır. Banyo pis gideri meyili seramik yapıldıktan sonra kırılmadan düzeltilecek bir durum değildir. Bu yüzden yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Meyil orantısı düzgün verilmeyen giderlerde suyun süzgeçten geri gelmesi durumu ortaya çıkar. Banyo süzgeci tıkalı olmasa bile su rahat gidemediği için zor gidecektir.

Banyo süzgeç giderini nasıl açıyoruz?
Tıkalı olan bölgeye pimaş ağzı ya da süzgeç içlerinden giriş yapılarak tıkanıklık açma işlemini yaparız. Firmamız son teknoloji cihazlarla banyo süzgeç gideri açma işlemini kırmadan yapmaktadır. Tıkalı olan banyo süzgeç giderleri kırmadan robotla tıkanıklık açma işlemi kesin olarak çözüme kavuşur. Banyo süzgeç tıkanıklığını robotla açtıktan sonra gerek görülürse süzgeç giderini kamera ile görüntüleyerek açılıp açılmadığını kontrol ederiz. Ayrıca müşterilerimiz arzu ederse pimaş görüntüleme makinası sayesinde pis su gideri borularının iç görüntüsünü kendilerine video ya da resim olarak verebiliyoruz.

Banyolarda ve diğer ıslak zeminlerde kullanılan süzgeçler kaliteli olmalıdır ve yapılan işçilikte dikkat edilmelidir. Çokta önemsenmeyen süzgeç kenarlarından müşterilerimizden oldukça müzdariptir.

Banyo gibi ıslak zeminlerin inşasında koyulan süzgeçlerin kenarlarının derz dolgusu özenle yapılmalıdır. Kullanılan derz dolgu malzemesi kaliteli olmalıdır.

Banyo süzgeçlerinin tıkanmaması için nelere dikkat edilmelidir?
Banyo zeminine dökülen saç ve tüyler süzgeç giderine süpürülmemelidir. Süzgeç giderine giden saç kılları zamanla yumak haline gelerek gider deliğini kolayca tıkamaktadır. Ayrıca süzgeç giderine deterjan dökülüyorsa peşinden suda dökülmelidir. Deterjan gideri borusunun içinde kalmamalıdır. Banyo süzgecinin üst kapağı daima kapalı tutulmalıdır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim