Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma

Balkonlar dış mekanda bulunan bölümlerdir. Bazı daire sahipleri balkonlarını çeşitli yöntemlerle kapatma gereksinimi duyarlar. Balkon giderlerinde dış etkenlerden gelecek pislik için balkon süzgeçlerinin üst kapak ızgarası gibi koruyucu maddeler mutlaka bulunmalıdır.

Yaz mevsimine giriş dönemlerinde yağmurlar sebebi balkon gideri tıkanıklıkları daha sıklıkla görülür. Tıkanan balkon giderleri gibi teras giderlerinde de aynı sıkıntı görülür. Çoğu mal sahibi balkon gideri açma hususunda kendileri ilk çaba sarf etmektedir.

Edinmiş olduğumuz servis tecrübelerinin çoğunda mal sahipleri demir tel ya da tahta çubuğu süzgeç giderine sokarak açmayı denemişlerdir. Ancak birçok durumda özellikle ahşap çubuk kırılıp süzgecin içinde kalmıştır. Daha büyük maliyetlere yol açan bu yöntem doğru değildir.

Balkon giderlerinin tıkanmasını engellemek için süzgeç içine toz ve pislik süpürülmemelidir. Balkon şayet su ile yıkanacaksa öncesinde mutlaka süpürülmelidir. Toz kalıntıları ve su uzun süre süzgeç içinde kalınca su zamanla buharlaşıp gideceğinden daha sert bir tabaka haline dönüşür.

Lavabo Aç İle Balkon Gideri Açılır Mı?
Lavabo açıcılar kimyevi maddelerden meydana gelmektedir. Özellikle gider borularınızın conta kısımlarına zarar verip su sızıntısına sebebiyet verebilir. Lavabo açların sağlık açısından taşıdığı risk asla göz ardı edilmemelidir.

Balkon gideri açmak için en doğru yöntem hangisidir?
Firmamız balkon gideri açma işlemini robotla kırmadan açmaktadır. Bu yöntem sayesinde gider borularınızın yıpranma riski kesinlikle yoktur. Robotla balkon gideri açma işlemi yapıldıktan sonra balkon gideri su dökülerek kontrol edilmelidir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim