Bahçe Gider Tıkanıklığı Açma

Bahçe Gider Tıkanıklığı Açma

Bahçe giderlerinde toprak ve diğer yabancı maddelerden dolayı tıkanır. Bahçe giderlerinde genel olarak görünen sorun gider içine kaçan toprak, ağaç dalı ve yapraklardır. Bahçe gider tıkanıklığına önlem almak için gider deliklerinin kapak ve ızgaraları kapalı tutulmalıdır.

Bahçe gider tıkanıklığı nasıl açılır?
Bahçe gider tıkanıklığı açma robot sayesinde hiçbir yer kazılmadan ve kırılmadan yapılır. Bahçe giderlerine kaçan ağaç dalları bu konuda oldukça sorun teşkil etmektedir. Bir başka husus ise bahçeye dikilen ağaçlardır. Ağaç kökleri her ne kadar zamanla yayılsa da gider borusuna uzak bölgede dikilmelidir. Şayet mümkünse gider borusu paslanmaz metal koruyucu kılıf ile korunmalıdır.

Bahçe gider borularının içine ağaç dal ve yaprağı sürekli gidiyorsa boru içinde daha çok kök salıp çoğalacağı için mutlak suretle dönemsel olarak bahçe giderinin basınçlı gider yıkama makineleri ile yıkanması gereklidir. Bahçe giderlerinin yakınlarına herhangi bir meyve, sebze ya da ağaç benzeri bitki dikilmesi doğru değildir. Bu bitkiler sulanırken bahçe giderine istemeden de olsa toprak ve çamur kaçabilir. Bu yüzden bahçesi bulunan evlerde ağaç ve çiçek kadar gider boruları da korunmalıdır.

Yağmur yağdıktan sonra bahçe gideri tıkandıysa;
Yağmur yağınca karşılaşılan taşmalarda aşırı yağıştan dolayı sokaktaki ana rögarlar dolar ve suyu çekemediği için de bazen geri tepme yapabilir. Geri tepen sular sokağın ve lağım kanallarının pisliğini de maalesef bahçenize doldurur. Bu durum sağlığınız açısından oldukça tehlikeli olabilir.

Bahçe gider tıkanıklığına müdahale etmek için, yağmur bittikten ve sokaktaki ana hat tıkanıklığının açılmasından sonra yapılması daha doğru olacaktır. Bahçe gideri, sokaktaki suyun geri gelmesi sonucu oluşmuşsa, bazen sokak giderinin açılması halinde bahçe gideri de açılma gösterebilir. Filtes Tesisat olarak sizlere, robot makinelerle bahçe gider borusu açma hizmeti sunuyoruz. Bu hizmetimiz sayesinde bahçe giderinde oluşan tıkanıklık kolayca açılabilmektedir.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim