Apartman Boşluğundan Su Geliyor

Apartman Boşluğundan Su Geliyor

Bina apartman boşluklarından pis su gideri boruları geçmektedir. Çeşitli şekilde tabir edilen havalandırma boşluğu halk dilinde aydınlık olarak da bilinmektedir. Apartman boşluğundan gelen su damlaması şayet pis su ise, pis su giderleri ihtiyaç halinde kullanıldığı için yoğun bir şekilde gelmemektedir. Tabi bu durum su kaçağının boyutuna göre değişkenlik gösterebilir.

Apartman boşluğundan su geliyor arızasının tespitinde su tesisatı ustası dikkatlice gözlem yapmalıdır. Kimi zaman bu su kaçakları havalandırma boşluğuna açılan pencereden bakıldığı zaman aktığı bölge görülebilir. Bazı binalarda daire içlerinden havalandırma boşluğuna açılan pencere o kadar küçük boyuttadır ki insan kafasını camdan içeri dahi çıkartamaz. Bu gibi durumlarda kameralı su kaçağı tespiti yapılması gereklidir.

Eski pis su gider boruları dayanıksız ve ince yapıdadır. Katlardan atılan bir cisim veya esneme sonucunda kolayca kırılabilmektedir. Ayrıca daire içlerinde yapılan tadilatlarda ana kolon pimaş borusunun kırılmasına yol açabilir. Daire içi yapılan tadilatlarda dairenin pis su giderlerinin ana kolona bağlantısı esnasından dikkatli olunmalıdır. Bina ana pis su borularına zarar verilmemelidir.

Pis su kaçağında boruların içi mutlaka kameralı su kaçağı bulma cihazı ile görüntülenmelidir. Bu sayede pimaş boruların contasında yıpranma ya da çıkma gibi sorunlar var ise tespit edilmektedir. Ayrıca kameralı su kaçağı bulma cihazı sayesinde gider borularınızın içi görüntülendiği için su tesisatınızdaki bütün sorunlar ayrıntılı olarak raporlanır. Unutulmamalıdır ki eksik ya da yanlış yapılan su kaçağı tespiti mal sahiplerine sonradan sıkıntı yaşatmaktadır.

APARTMAN BOŞLUĞUNA SIZAN SU TEMİZ SU OLABİLİR Mİ?
Elbette olabilir. Beton yapısı kuvvetli binalarda suyun beton içinden akması zordur ama mümkündür. Su betonun en zayıf bölgesinden yol alarak su kaçıran yerin çok aksi istikametinden de sızabilir. Bu yüzden yapılacak tespitte suyun aktığı yer referans alınarak direk kırım yapılmamalıdır.

Su kaçağını kendimiz tespit edebilir miyiz?

Kendinizce tespit ettiğiniz su kaçağının tamiratını yaptırdıktan sonra evinizde tadilat çıkması sizin için daha zor olacaktır. Filtes tesisat kameralı son sistem su kaçağı tespit cihazları ve uzman personeli sayesinde apartman boşluğundan dolan su arızalarını kolayca buluyor.

Eksik ya da yanlış tespit sonrası daire sahiplerine tekrar tadilat işi çıkması oldukça zor bir durumdur. Her konuda olduğu gibi su kaçağı gibi hassasiyet isteyen bir işte mutlaka cihazlı su tesisatçısını tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim