Beylikdüzü Su Tesisatçısı

Beylikdüzü Su Tesisatçısı

Su tesisatı inşaatların alt yapı unsurlarındandır. Başlangıçta doğru yapılmayan su tesisatı işi mal sahiplerine büyük ve küçük çaplı masraf çıkartabilmektedir. Beylikdüzü ilçesinde son yıllarda hızla artan inşaat projeleri ilçede su tesisatçısı ihtiyacını beraberinde getirmiştir. Beylikdüzü su tesisatçısı firmamız su tesisatı sorunlarınıza son teknoloji cihazlar ile hasarsız çözüm getirmiştir.

Eskiden ev ve işyerlerinde meydana gelen su kaçaklarını su tesisatı ustaları tahminlerine göre kırıp bulmaya çalışırlardı. Bu yöntem bazen başarılı olsa da, cihazlı su kaçağı tespitine göre daha fazla tamirat maliyeti meydana getirdi. Beylikdüzü Adnan kahveci su tesisatçısı su kaçakları tespiti işini kırmadan nokta atış olarak cihazlar ile yapmaktadır.

Robotlu su kaçak tespitinin en büyük avantajlarının arasında fazladan duvar ve seramik kırılmayacağını belirtmiştik. Cihazla su kaçak bulmanın başka bir avantajı ise tespit yaparken diğer su tesisatı borularına zarar vermemektir. Beylikdüzü cumhuriyet mahallesi su tesisatçısı filtes tesisat su tesisatı sorunlarınızda uzman kadro ve garantili hizmet 7/24 hizmetinizdedir.

Kavaklı mahallesi su tesisatçısı olan firmamız kavaklı mahallesinde yaygın bir sorun olan tuvalet tıkanıklığı ve logar tıkanıklığına dikkat çekmek ister. Tuvalet tıkanıklığı neredeyse herkesin evinde olmuştur. Tuvalet tıkanıklığının iki nedeni vardır.

1- Yapım aşamasında kaynaklı hatalar: Atık su gider boruları ilk yapım aşamasında yapılırken doğru çapta boru kullanılarak yapılmalıdır. Dikey yüzeyde inen borular kelepçe yardımı ile mukavemetli şekilde sabitlenmelidir. Yatay yüzeyde döşenen borularda dikkat edilmesi gereken en önemli husus atık suyun gitmesi için boruya verilen meyil yani akıntı oranıdır.

Yakuplu su tesisatçısı olarak bu önemli konuyu hatırlatmakta büyük fayda görmekteyiz. Doğru meyil verilmeyen atık su borularında tıkanıklık ve daralma görülür. Fazla meyil verilen borularda su pislikten önce gider ve borunun içinde pislik kalır. Bu borunun iç kısmının daralmasına ve zamanla tıkanıklık ve kötü kokuya sebebiyet verir.

Meyil oranı az verilen atık su borularında pimaş borulardan su ve pislik zor gideceği için tıkanıklık olması kaçınılmazdır. Beylikdüzü barış mahallesi su tesisatçısı olarak atık su tesisatında sürekli yapılan yanlışların arasında kapalı dirsek malzemesinin gerekmedi yerde kullanılması geldiğini hatırlatıyoruz. Kapalı dirseklerin suyun ve pisliğin gidişini yavaşlatmaktadır. Kapalı dirseklerin kullanıldığı bölgelerde tıkanmalar daha çok meydana gelmektedir.

2- Kullanım kaynaklı hatalar: Beylikdüzü Marmara mahallesi su tesisatçısı olarak ilk önce tuvalet neden tıkanır bundan başlamak istedik. Tuvalet tıkanıklığının başlıca sebepleri şunlardır;

  • Islak mendillerin tuvalet giderine atılması
  • Tuvalet kağıdının yumak haline getirerek gidere atılması
  • El kurulamak havlu peçetelerin tuvalet giderine atılması
  • Temizlik sonrası gidere dökülen pis suyun dibinde unutulan bez ve diğer temizlik malzemeleri
  • Ev sakinlerince (genel olarak çocuklar) tuvalet giderine atılan diğer yabancı maddeler.

Tuvaletin tıkanmasını önlemek için nasıl tedbir almalısınız?

  • Öncelikle tuvaletinizde kirli peçeteleri atmak için çöp kovası olması şarttır. Şayet mümkünse kullanılan tuvalet kağıtları gidere değil çöp kovasına atılmalıdır.
  • Islak mendil ve el kurulama peçetesi gibi suda erimesi zor veya erimeyen maddeler atmayınız.
  • Bu hatırlatmaları ilk önce evde küçük çocuk varsa onlara hatırlatmalıyız.
  • Şayet evde küçük çocuğunuz varsa tuvalet giderine oyuncak gibi yabancı maddeler atmaması için tuvaletin kapısını mümkünse kilitleyiniz

Bazen tıkanıklık sorunu özelden genel soruna dönüşebilir. Yani binanızın ortak ana gider borularında tıkanıklık meydana gelebilir. Beylikdüzü büyükşehir mahallesi su tesisatçısı olarak evinin içindeki veya binanızın ortak ana gider borularında tıkanmaları hiçbir kırmadan robot sayesinde açmaktayız. Pimaş tıkanıklığı açma işlemi robot cihazlar sayesinde artık daha az maliyetli ve zahmetsiz hale gelmiştir.

Binanızda meydana gelen ana gider tıkanıklığı ve logar tıkanıklığı işlerinizde Gürpınar su tesisatçısı 7/24 hizmetinizdedir. Binalarda meydana gelen sorunlardan biriside yağmurluk giderlerinde meydana gelen tıkanıklıktır.

Yağmurluk giderlerinde meydana gelen tıkanmalar ani su baskınlarına sebebiyet verir. Bu yüzden yağmurluk giderlerinin bakım ve kontrolünü uzman firmalara yaptırmanız faydalı olacaktır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim