Bayrampaşa Su Tesisatçısı

Su tesisatı arızaları eski binalarda olduğu gibi artık yeni yapılan binalarda aynı oranda meydana gelmektedir. Bayrampaşa ilçesinin tüm mahallerine hizmet veren su tesisatı firmamız birçok kişinin su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma işlerinde yanlış işlem yaptığına şahit olmuştur. Bayrampaşa su tesisatçısı firmamızda çalışan bütün personel mesleki eğitime sahip işinde uzmandır. Öncelikle evinizde su tesisatı arızası meydana geldiyse kesinlikle yanlış müdahaleden kaçının.

Alt komşuma sürekli su damlıyor ne yapmalıyım?

Burada size bir kaç püf noktayı Bayrampaşa su tesisatçısını aramadan önce hatırlatmakta fayda görüyoruz.

  • Bazı su kaçakları büyük boyutta olduğu için evde su kullanımı olmadığı halde su saatinizin ibresini döndürecek boyuta ulaşmaktadır. Özellikle sıcak su borularında meydana gelen su kaçaklarında bazen sıcak su kullanımı olduğunda su kaçağı olan bölge genleşip açıldığı için komşunuza daha çok su gidecektir. Bu yüzden ilk yapmanız gereken su saatinizin ibresinin dönüp dönmediğini kontrol etmek olacaktır. Şayet su kullanımı olmadığı halde dönüyorsa ilk olarak kombinizin altında bulunan sıcak su vanasını kapatınız. Sıcak su vanasını kapattığınızda ibre dönmüyorsa su kaçağı sıcak su hattınızda demektir.
  • Sıcak su vanasını kapattığınız halde su saatinizin ibresi dönüp komşunuza su akmaya devam ediyorsa su kaçağı soğuk su hattında demektir. Alt kata akan suyu kesmek için su saatinizin vanasını su tesisatı servisi gelene kadar kapatmanız gerekmektedir.
  • Alt kata sızan su sadece mutfak, banyo veya tuvalet bölümlerini kullandığınız zaman gidiyorsa sorun pis su borularınızda demektir. Daha fazla su akmaması için bu bölgeleri kullanmamanız yeterli olacaktır.

Tüm bu kısa bilgiler ışığında sizlere acil durumlarda kendi başınıza alabileceğiniz bazı önlemleri aktardık. Durum ne kadar acil olursa olsun kesinlikle evinizde duvar ya da fayansları kırmayınız. Su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma işi mutlaka cihazlı tesisatçılar tarafından yapılmalıdır.

Diğer bir husus olan tıkanıklık sorununa gelecek olursak, insanların lavaboları tıkandığında ilk olarak lavabo açıcı kimyasal maddelere yönelirler. Lavabo açlar kimyasal ürünler olup sağlığınız açısından zararlıdır. Ayrıca lavabo açıcı kimyasal ürünler sıcak su ile uygulandığından pimaş borularınızın contasına zarar verebilir, hatta pimaş borularınızı eritip yapısını bozabilir.

Conta kısmı zarar gören pimaş borular su sızıntısını beraberinde getirir. Lavabo tıkanıklığına çözüm bulamadığınız gibi su kaçağı sorunu da üstüne eklenir. Firmamız lavabo tıkanıklığı açma ve tuvalet tıkanıklığı açma işini tıkanıklık açma robotu sayesinde evinizde herhangi bir yer kırılmadan yapmaktadır.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim