Başakşehir Su Kaçağı Bulma

Başakşehir Su Kaçağı Bulma

Başakşehir su kaçağı bulma hizmeti veren firmalar bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Su kaçağı sorunu hemen hemen her insanın hayatında en az bir defa karşılaştığı bir olaydır. Böyle bir durumla karşılaşan kimi insanlar hiç deneyimleri yokken soruna müdahale edebilmektedir. Bu durum neticesinde ise karşılarına mevcut sorundan çok daha büyük bir sorun çıkabiliyor. Ortaya çıkan bu tablo ise çok daha masraflı tamiratları gerektiren boyutlara ulaşabiliyor. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşılmaması için işinde uzman kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

Su Kaçağına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Su kaçağının ortaya çıkmasında önemli etkenlerin varlığı söz konusudur. Bu etkenlerin varlığı su kaçağı sorunlarının oluşmasında büyük rol almaktadır. Bu bakımdan göz önünde bulundurulmaları bir hayli büyük bir önem barındırmaktadır. İşte su kaçağına neden olan etkenler:

 • Giderlere atılmış olan çamaşır suyu yahut benzeri kimyasal ilaçların kullanımı,
 • Su tesisatı boruları ve birleşme aparatlarının kalitesiz malzemeden olması,
 • Yüksek derecede sıcak su kullanımı,
 • Evinizin tesisatını döşeyen ustanın deneyimsiz olması,
 • İSKİ'nin sürekli olarak evinize su basıncını yüksek veriyor olması,

Su Kaçağının Olduğunu Gösteren Belirtiler Nelerdir?

 • Parkelerde şişme ve kabarma olması,
 • Alt kattaki komşunuzun tavanından sürekli su damlaması,
 • Evde herhangi bir sebep olmaksızın rutubet nem oluşması,
 • Su faturasının her zamankinden çok daha yüksek gelmesi,
 • Fayans aralarında su çıktığının görülmesi,
 • Evinizdeki tüm musluk ve çamaşır, bulaşık makinesinin kapalı olmasına rağmen su sayacının dönmesi,
 • Klozetin içine su sızıntısı olması,
 • Banyo ve tuvalet tavanında boya dökülmesi, kararma olması,
 • Banyo seramiklerinin derz aralarının çıkmış olması veya bozulmuş olması,
 • Kombinizin barı devamlı olarak düşmesi su kaçağının varlığının belirtileridir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabolar temizlikte en önemli unsuru oluşturmaktadır. Bu sebeple hemen hemen her evde lavabo bulunmaktadır. Lavabolar zamanla tıkanabilmektedir. Ancak lavabolarda görülen tıkanmaların çok çeşitli sebepleri olabilmektedir. Bunlar;

 • Kullanıcı hataları,
 • Gider borularının eskimesi,
 • Lavabolara yemek atıklarının atılması,
 • Kılların ve tıraş olma esnasında sakalların lavabo giderine gitmesi,
 • Lavabo giderine yağ gibi akışkan maddelerin dökülmesi,
 • Çay kalıntılarının lavabolara dökülmesi,

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorusu çok fazla sorulmaktadır. Bu konuyla ilgili verilebilecek son derece profesyonel cevap şu şekilde olmaktadır :

Filtes Tesisat Başakşehir su kaçağı bulma hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra lavabo nasıl açılır sorunuza profesyonel ekibiyle en uygun cevabı vermektedir. Lavabo tıkanıklığı sorunlarının en hızlı çözüme ulaştırılma yolu firma ile iletişime geçmektir. Böylece evinizdeki veya iş yerinizdeki lavabo tıkanıklığı sorununuzun çözümünü öğrenebilirsiniz.

Banyonun Tavanında Siyahlaşma Olması Su kaçağının İşareti Midir?

Banyonun yahut tuvaletin ya da evin her hangi bir noktasının tavanında kararma görülebilir. Aynı şekilde tavanda yeşillenme görülmesi de söz konusu olabilir. Bu durumun varlığı ise kesin olarak su kaçağı sorunun varlığına işaret teşkil etmez. Çünkü bu gibi durumlar üst kattaki dairenin seramiklerinde oluşan açılmadan dolayı seramik araları açılmasından kaynaklanabilir.

Böyle bir durum ise genellikle banyo ve tuvaletlerde olabilmektedir. Bunun sebebi temizlik yapılırken sürekli ağır kimyasal deterjanlar kullanılmasıdır. Bu durum ise derz denilen fayans aralarının açılmasına sebebiyet verir. Bunun sonucunda da yapılan her yıkama yahut duş sırasında alt kata su kaçağı olabilir. Burada ifade edildiği gibi bir durum söz konusu değilse su sızıntısı olabilir. Bu sorunun sebebi giderler veya su tesisatı olabilir. Filtes Tesisat su kaçağı sorununun tespitini uzman ekibiyle yapmaktadır. Su kaçağı tespitinde ise teknolojik cihazlardan yararlanılmaktadır.

Filtes Tesisat Su Kaçağının Tespitini Nasıl Yapıyor?

Su kaçağının tespiti konusunda birçok yöntemden yararlanılmaktadır. Filtes Tesisat Başakşehir su kaçağı bulma konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile faaliyet göstermektedir. Firmanın su kaçağının bulunmasında kullandığı yöntemlerden biri termal kamarayla su kaçağı tespiti olmaktadır. Bir diğer yöntem ise dinleme cihazı kullanımıyla su kaçağının bulunması işlemidir.

Firma gerçekleştirdiği su kaçağı bulma işlemlerinde yüksek teknolojiye sahip ekipmanlar kullanmaktadır. Aynı zamanda işinde uzman ustaları ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. Su kaçağını bulunabilmesi için ilk olarak sıcak su ve soğuk suyun bir birinden ayrılması sağlanmaktadır.

Kombideki su kaçağının soğuk sudan mı yoksa sıcak su damı olduğunun tespiti yapılmaktadır. Tespitin ardından gerekmesi halinde su basıncı yahut oksijen basıncı uygulanmaktadır. Böylelikle su kaçağının tespiti nokta olarak bulunmaktadır. Su kaçağının olduğu yerin bulunmasının sonrasında patlayan borunun bulunduğu noktadaki iki seramik yahut fayans kırılmaktadır. Sonrasında da su kaçağının onarımını profesyonel olarak gerçekleştirilmektedir.

Termal Kamera Kullanımıyla Birlikte Noktasal Su Kaçağı Bulma

Filtes Tesisat, Başakşehir su kaçağı bulma hizmetleriyle evinizdeki su kaçağı sorunlarına çözüm üretiyor. Evinizdeki doğalgaz su tesisatınızın hangi noktalardan geçtiği termal kamerayla bulunmaktadır. Bu kameralar son derece gelişmiş olan bir teknolojiye sahiptir. Bu sayede su kaçağı sorunun tespiti hızlı ve kesin olarak bulunmaktadır. Firma personeli gerek görmediği hallerde bu cihazı kullanmaya bilmektedir. Yüksek teknoloji ürünü olan termal kamera su kaçağının tespitinde önemli bir kolaylık sağlamaktadır.

Demir Boruda Oluşan Su Kaçağının Onarılması Mümkün Müdür?

Evlerdeki demir tesisatlarda çeşitli nedenlerle su kaçağı sorunu ortaya çıkabiliyor. Demir tesisatlarda meydana gelen bu sorunun noktasal tespit yapılabilmektedir. Fakat su kaçağının tespit edilmesinden sonra demir borunun ek yerlerinden onarım yapılır. Lakin demir borularda tamamıyla bir çürüme söz konusu olmuş ise bu tesisatın komple değişmesi gerekir.

Çünkü çürüyen tesisatta sürekli su kaçağı meydana gelir. Bu durum ise tesisat değişiminden çok daha maliyetli olan tadilat gereksinimine neden olur. Çürüyen demir tesisattan kaynaklı olan su kaçağı komşunuza da zarar vermeye başlar. Çürüyen tesisatın değişimi böyle sorunların yaşanmaması için ev sahibine çok büyük fayda sağlar.

Su Faturası Her Zamankinden Çok Daha Yüksek Mi Geliyor?

İş yerinizde ya da evinizde her zamankinden çok daha fazla su faturası geliyor olabilir. Bunun en önemli sebebi ise su kaçağı sorunun varlığı olabilmektedir. Su kaçağı klozet rezervuarından olabilir kaynaklanabilir. Aynı zamanda binanın alt yapınızdaki tesisatta patlak olması sonucu da oluşabilir. Su faturasının yüksek olmasına neden olabilen bir diğer unsur su sayacının bozuk olmasıdır. Bu gibi sorunlarda ise profesyonel bir tesisat firmasından yardım almanız gerekir. Filtes Tesisat, Başakşehir su kaçağı bulma hizmetleriyle sorunlarınıza profesyonel çözüm sunmak için çalışmaktadır.

Neden Tercihiniz Filtes Tesisat Firması Olmalı?

30 yılı aşkın bir tecrübe ile faaliyet gösteren Filtes Tesisat müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Faaliyetlerini ise her biri alanında uzman olan tesisat ustalarıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Firma ihtiyacınız durumunda uzman tesisat ustalarıyla evinize servis hizmeti sunmaktadır. Tecrübeli tesisat ustaları su kaçağını akustik dinleme cihazı yardımıyla bulmaktadır.

Gerekli hallerde termal kamara kullanarak da su kaçağını tespitini 0 yapmaktadır. Tespit ardından yalnızca su kaçağının olduğu noktayı kırılarak tamirat yapılmaktadır. Filtes Tesisat, Başakşehir su kaçağı bulma hizmetlerinden uygun fiyatlı olarak yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede su kaçağı sorunun sizin için kabus olmaktan çıkarabilirsiniz.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim