Avcılar Su Kaçağı Bulma

Avcılar Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı yaşanması bir bina sakini için en önemli problemlerden bir tanesidir. Çünkü bu süreç maddi ve manevi olarak kolay değildir. Su sızıntısının yerine tespit için bina içinde yapılacak tahribat kişileri tedirgin eder. Bu sürenin ne zaman sonuçlanacağı da ayrı bir soru işaretidir. Kişilerin huzurunun kaçmasına neden olan bir durumdur.

Su Kaçağı Nedir?

Su sızıntısının yerini tespit etmek saatler hatta günler sürebilir. Bu sırada bina tahrip olur ve etraf kirlenir. Ayrıca bu süreçte sızıntının olduğu mekânı kullanmakta sorun olabilir. Ama artık gelişen teknoloji hayatın pek çok alanında kolaylık sunmaktadır. Zaman ve maddi kayıplara neden olan su kaçakları teknolojik aletlerle deyim yerindeyse nokta atışı bir şekilde tespit edilir. Avcılar su kaçağı bulma bu konuda 0 garanti vermektedir.

Su Kaçağı Neden Olur?

Yaşanılan mekânlarda herhangi bir nedenden dolayı su kaçağı sorunu yaşanabilir. Kullanılan yapıların tesisatlarında çatlaklar oluşabilir. Herhangi bir nedenden dolayı su sızıntısı yaşanabilir. Yapının eski olmasından veya döşeme hatalarından kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu süreçte oldukça meşakkatli olacaktır. Avcılar su kaçağı bulma uzman ekipleri ile sorunu en kısa zamanda çözecektir.

Su kaçağının olduğu yerde yaşanan bazı sıkıntılar vardır. Su kaçağı olan yerdeki su kendini dışarıya atmaz. Kendine bir yol bularak yapı içerisinde ilerleyebilir. Daha sonra bu durum koku, küf, gibi sorunları da ortaya çıkarabilir. Ayrıca teknolojik aletler kullanmak yerine geleneksel yöntemleri kullanan kişiler yanlış yeri tespit edebilirler. Suyun ilk kaynağı bulunmazsa işlemi birkaç kez tekrar etmeniz gerekir. Bu da emek ve para demektir.

Su kaçağını bulmak için birden fazla yeri kırmak mekânın inşaat alanı haline dönmesi demektir. Bu da hem mekân içindeki yaşamı zorlaştırır hem de eşyaların ve mekânın kirlenmesi anlamına gelir. Kırılan yerlerin daha sonra tekrar onarılması da ayrı bir zaman ve emek anlamına gelir. Oysa tek seferde doğru yeri tespit ederek çözüm bulmak çok kolay bir işlemdir.

Su Kaçağı Sırasında Teknoloji Desteği

Günümüzde bu işlemler için kullanılan aletler son derece teknolojiktir. Sıcak veya soğuk su hattı fark etmeksizin sızıntının yeri bulunur. Teknolojiler son derece iyidir. Doğru tespiti de yaparlar. Ama bu teknolojileri kullanacak uzman kişilere ihtiyaç vardır. Bunun içinde konusunda bilgili kişilerin olduğu firmalarla çalışmak gerekir. Müşteri memnuniyeti odaklı Avcılar su kaçağı bulma firması su sızıntısı için çözüm olacaktır.

Su Sızıntısı Tespiti Sonrası Tadilat

Su sızıntısının bulacak olan ekibin pratik ve bilgili olması yaşanacak sorunları ortadan kaldırır. Ekipmanın nasıl kullanılacağı ve müşteri yapısı iyi analiz edilmelidir. Su sızıntısının bulunduğu alan tespit edildikten sonra sadece o bölgede kırma işlemi yapılır. Daha sonra bölgesel bir tadilata ihtiyaç olacaktır. Bunu da Avcılar su kaçağı bulma ekibi çözecektir.

Eskiden kullanılan imkânlar daha sınırlıydı. Su kaçağının yerini bulmak saatler hatta günler alıyordu. Tam noktası tespit edilemediği içinde geniş bir alanın kırılması gerekiyordu. Belki ustaya az bir ücret ödeniyordu ama sonra tadilat için büyük bir maliyet ödemek gerekiyordu. Bu teknoloji ile maliyet aslında tadilat göz önüne alındığında çok daha düşük olmaktadır. Avcılar su kaçağı bulma bu konuda yetkindir

Su Kaçağı Tamir İşlemi

Binanın tesisatında kaçak varsa termal kameralar ve akustik dinleme cihazları ile tam kaçak noktası bulunur. Kaçağın olduğu yerdeki fayans veya seramik kırılır. Parke varsa belli bir bölümü çıkartılır. Tesisat borusu bulunur. Küçük bir alanın kırılmasının nedeni de o bölgedeki tadilatı yapabilmek içindir. Daha sonra bu alanın tadilatı yapılır.

Amaç tamiratın en kısa zamanda ve tek seferde yapılmasıdır. Avcılar su kaçağı bulma bu konuda uzman ekibi ile kısa zamanda arızanın yerini tespit eder. Sızıntı yerindeki onarın yapıldıktan sonra, bölge açık bırakılır. Bir süre kuruması gerekir. Daha sonra su sızıntısının olmadığı ve bölgenin kuruduğu görülür. Tadilat işlemi yapılır. Kuruma yapılmadan kapatılan yerlerde kabarmalar gözlenebilir.

Su Kaçağının Anlaşılması

Su kaçağı eski veya yeni her binada olabilir. Ama eski binalarda bu sorunun yaşanması daha fazla olabilmektedir. Boruların zaman içinde eskiyerek çatlaması veya kırılması söz konusudur. Binadaki su sızıntısını bazen sadece konunun uzmanı olan kişiler anlayabilmektedir. Bunun tespiti için vana ve batarya kapalıyken su sayacı kontrol edilmelidir. Eğer su sayacının göstergesi çalışıyorsa bir sızıntı vardır.

Su sızıntısını anlamanın başka bir yolu ise ay sonu gelen faturaların kontrolü ile olmaktadır. Ay sonu gelen fatura normalin çok üzerindeyse bir kaçak olabilir. Bazen sızıntı kendini hemen belli etmeyebilir. Bu durumda bu ipuçlarını değerlendirmek gerekir. Duvarlarda veya döşemelerde kabarma veya kokuda söz konusu olabilir. Avcılar su kaçağı bulma size destek olur.

Eski Binalarda Su Kaçağı

Bazen boruların eski olması sorun yaratır. Bazen de basınçlı su nedeniyle binanın tesisatında sorun olabilir. Kimi zaman ise hatalı bağlantılar sızıntılara neden olabilmektedir. Kimi zaman ize herhangi bir tıkanıklık suyun farklı bir yol bulmasına ve sızıntıya yol açar. Tesisatın hatalı döşenmesi de kaçaklara neden olabilir. Bazen komşunun tavanında sızıntı izleri görülebilmektedir.

Banyo kaçaklarında genellikle alt komşunun tavanında sorun yaşanmaktadır. Profesyonel ekipler gerekli aletler ile kısa zamanda soruna çözüm bulabilirler. Onarımlar yapıldıktan sonra da yapılması gerekenler vardır. Avcılar su kaçağı bulma su sızdırmazlık kontrolünü de yapar. Yanıcı olmayan gazlarla yapılan testlerde son kontroller olur.

Eski tekniklerle işlem yapıldığında akıntının olduğu yer kırılıyor. Ama genellikle akıntının olduğu yer asıl yer olmuyor. O nokta suyun çıktığı son nokta oluyor. Belki de ondan çok daha uzakta farklı bir noktada sızıntı kaynağı bulunabiliyor. Bu durumda birkaç yeri kırmak gerekiyor. Bunun peşi sıra maliyette artıyor.

Su Kaçağı Bulma Süresi

Su kaçağı tespiti için gelen personel, temiz su tesisatının kontrolünü yapar. Sıcak ve soğuk su tesisatının her ikisine de bakar. Temiz su tesisatında bir kaçak söz konusu ise hassas tespit cihazını kullanılır. Bu cihaz su sesini algılar. Su kaçağı damla haline bile olsa bu aletle kaçağı bulmak çok kolaydır. Sıcak su kaçağında ise termal kameralar devreye girer. Avcılar su kaçağı bulma aletler yardımıyla sorunu çözer.

Sıcak veya soğuk temiz su tesisatında bir sorun yoksa bu sefer pis su tesisatına bakılır. Burada kullanılan alet ise kameralı tespit cihazı olur. Gider borusunun içine bu cihaz konularak tespit yapılır. Tabi ki cihazlar sadece tespit için aracı olan aletlerdir. Asıl önemli olan makineleri kullana uzman ekiplerdir. Uzman kişilerin bu işi yapması önemlidir.

Su Kaçağı Tespit Ekibi

Su kaçağının tespitini yapan ekip mekâna geldikten sonra önce müşterinin şikâyetini dinler. Sonra hangi malzemeleri kullanacağına karar verir. Daha sonrada işlemini gerçekleştirir. Arızayı bulma süresi ortalama 2 ile 5 saat arasında bir sürede arıza tespiti yapılır. Ekibin profesyonel olduğuna ve doğru yerle çalıştığınıza emin olmalısınız. Su kaçağını tespit edecek olan ekibin her türlü malzemesi bulunmalıdır. Müşterilerin bu konuya dikkat etmesi gerekir.

Su Kaçağı Maliyeti

Suyun sızıntı yaptığı yer kaçağın olduğu yer olmayabilir. Tamirat yapan ustalar kaçağın olduğu yerin dışında da herhangi bir yerden şüphelenirse bu konuda uyarıda bulunmalıdır. Eski binalar veya yanlış bağlantılar su kaçağına sebebiyet verir. Yüzeysel detektörler ile kırmada tespit yapılır. Temiz su kaçağı maliyeti nispeten daha düşük olacaktır. Ama eğer borularda bir çürüme varsa boruların değişmesi gerekir. Bu da maliyeti arttıran bir faktördür.

Profesyonel Su Tesisat Hizmetlerine mi İhtiyacınız Var?

Su tesisatınızdaki sorunları 3T formülüyle çözüyoruz. Talep, Tespit, Tamirat.
İletişim